Американські експерти високо оцінили діяльність Науково-освітнього центру ПНУ

 

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася прес-конференція на тему „Фундаментальні дослідження в університетському середовищі: здобутки та перспективи”, присвячена підсумкам дослідницької діяльності Науково-освітнього центру “Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії”.

 

Цей центр було створено три роки тому в результаті тісної співпраці Фонду цивільних досліджень та розвитку (СRDF Global), Агентства міжнародного розвитку США (USAID), Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України за програмою „Співробітництво у науково-технічних дослідженнях та освіті”. У ньому прикарпатські вчені здійснюють прикладні дослідження в галузі використання екологічно чистих природних продуктів для отримання нанопористого вуглецю для електродів суперконденсаторів, що дозволить трансформувати сонячну енергію в електричну, використовувати нанотехнології для знешкодження ракових клітин та розробляти інноваційні енергетичні конденсатори та прилади для зберігання енергії.

 

Одним із основних завдань Центру є підготовка молодих фахівців (студентів і аспірантів) через залучення їх до виконання наукових досліджень з метою створення на Прикарпатті потужної науково-дослідної структури.

 

Прибулі до Прикарпатського університету гості з США – заступник директора програм Фонду цивільних досліджень та розвитку (СRDF Global) Мерилін Пайфер і професор Техаського університету (США) Брюс Гнейд – високо оцінили діяльність Науково-освітнього центру, що здійснює дослідження, які мають практичну цінність. Було відзначено, зокрема, роботу прикарпатських науковців у сфері гібридних конденсаторів. На придбаному за кошти фонду сучасному обладнанні можна буде проводити дослідження, розвиватися ще протягом багатьох років.

 

Директор центру доктор фізико-математичних наук Іван Будзуляк зауважив, що надалі будуть створені невеликі мобільні групи науковців, котрі спільно з колегами з інших наукових установ працюватимуть над реалізацією окремих проектів.

 

Проректор з наукової роботи Прикарпатського університету доктор хімічних наук Іван Миронюк вважає, що в процесі діяльності центру отримані знання, які можна застосовувати в медицині, енергетиці, сільському господарстві.

 

„Ми апробували цілий спектр матеріалів у якості основи катодної композиції для літієвих джерел струму й отримали вельми цікаві результати на рівні світових стандартів, – говорить заступник директора Науково-освітнього центру Володимир Коцюбинський. – Найбільший науковий здобуток – розробка технології отримання нанохлористого вуглецю, а також його успішна апробація в пристроях накопичення енергії – суперконденсаторах. Уже готова технічна документація на промислове виробництво такого матеріалу. Зараз ми шукаємо інвестора, який би нам допоміг у співпраці з іншими установами країни налагодити хоча би тестовий промисловий випуск такої продукції.

 

Найбільшим досягненням центру є те, що молоді талановиті науковці мають можливість працювати на сучасному обладнанні, отримати результати світового рівня. Всі завдання, які були поставлені перед центром, ми виконали і готові далі до роботи”.

 

Незважаючи на те, що незабаром завершується термін дії гранту, в університеті залишиться сучасне обладнання, придбане на кошти американського фонду, на якому працюватимуть місцеві вчені, а також продовжуватиметься практика поїздок студентів і аспірантів Прикарпатського університету на стажування до Техаського університету.


26.03.2012 2081 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1956
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1857
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1852
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5479 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2149 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1506

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

740

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

793

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

993

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1002
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1765
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3675
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10253
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26139
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10180 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7708
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

895
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

202
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

260
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

377
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1273
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

879