Актуальне інтерв’ю з Уляною Василик, мамою трьох дітей, адвокатом та членом політичної партії «УКРОП»

 
 
 
 
Пропонуємо читачам цікаву розмову з Уляною Василик. Франківчани задали Уляні Василик особисті питання про дитинство, навчання, обрання фаху юриста, про виховання трьох синів та відносини у сім’ї. Не оминули також і тему політики.
 
 
Зокрема, Уляна Василик пояснила чому йде на вибори від УКРОПу та чому вибрала дану політичну силу.
 

1.Ви у 15 років закінчили школу і поступили на юридичний факультет. Як так сталося? Що спонукало Вас до цього і чому Ви обрали професію юриста?

 

Історія насправді дуже цікава. Свого часу була така програма, по якій я навчалась у Німеччині, в Мюнхені. Я пройшла конкурсний відбір і мене взяли в інтернат під назвою «Рідна школа». Фактично там я закінчила школу. Приїхавши в Україну в мене був вибір: або далі навчатись в школі, або здавати екзамени екстерном. Зрозумійте правильно, після німецької школи мені було б тяжко навчатись в Україні. В Німеччині думку дитини, учня, чують і враховують, там в принципі дуже демократичне спілкування між вчителем і учнем. Я розуміла, що мені буде вже просто не комфортно навчатись в українській школі. 2 роки без батьків мене дуже дисциплінували і я стала самостійною, на той момент я легко відповідала за свої вчинки і приймала рішення. Мене це не лякало. Насправді, я готувалась поступати в університет і вивчати іноземні мови, попри те, що мені право завжди подобалось, адже в мене присутнє ще з дитинства загострене відчуття справедливості. Власне, перед тим як здавати екзамени екстерном, я займалася з репетиторами і багато вчилась. Мої батьки тоді мені сказали, що ти або здаєш, або залишаєш вчитися в школі. Для мене великим стимулом і мотивацією було навчання в університеті, я цього дуже хотіла. Я, коли прийшла подавати документи на німецьку філологію, жінка, яка сиділа в приймальній комісії, мені сказала: «Для чого вам це? У вас прекрасна німецька, у вас немає жодних проблем. Чому ви не хочете щось інше спробувати?». Збоку був юридичний факультет… Тоді я подумала, що з мене, напевно, буде класний адвокат. Я подала документи, отримала хороші результати іспитів і поступила на державну форму навчання.

 

2.Ви вирішили отримували вищу освіту в нашому місті. Не було бажання продовжувати навчання у Європі і там поступати в університет?  

 

Європа мені дала колосальний життєвий досвід. Проте, насправді, мені здається, що немає значення де ти вчишся. Якщо ти хотітимеш, то ти вчитимешся будь-де… Головне, мати бажання. Також, якщо відверто, то хотілося бути поруч з батьками…

 

3.У Вас дві вищі освіти?

 

Так. Одну я отримала, навчаючись у Прикарпатському національному університеті, на юридичному факультеті. Також я закінчила магістратуру державної служби Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

 

3.Ви дочка Ольги Бабій, гендиректора  ОТБ «Галичина». Яким чином це впливало на формування Вас як особистості, Ваших якихось рис характеру?

 

Моя мама для мене найкраща і найрідніша. Кращої мами і бабусі, мабуть, немає. Попри всю свою зайнятість, вона мені дуже допомагає з дітьми. В мене з мамою дуже близькі відносини, безумовно, це на мене дуже вплинуло. Коли я була маленька, ми жили в Коломиї, моя мама кожного дня їхала до Франківська зранку, коли я ще спала, а поверталась додому, коли я уже спала. У вихідні я отримувала максимальну увагу від неї. Її могло не бути, але я цього не помічала, адже моя форма завжди була випрасувана, в хаті все зроблено. Мені дуже подобалось, що моя мама така активна. Я завжди казала: «Хочу бути як мама». Мені подобалось те, що вона створювала, адже вона цим жила…

 

4.У Вас троє дітей, за професією Ви адвокат, зараз йдете в політику… Створюється образ сильної та багатогранної особистості. Що для Вас зараз є найбільш пріоритетним?

 

Мої діти – мій найбільший пріоритет. Я дуже стараюсь проводити з ними максимально час. Вони зазвичай при мені, допомогу отримую від чоловіка. Діти – це моє все… Вони для мене на найпершому місці.

 

Моя громадська діяльність мені також дуже подобається, я люблю цим займатись. Як на мене, те, чим ти займаєшся, потрібно любити. Якщо ти не любиш ту справу, яку робиш, то краще її не робити. Останні десять років я багато де працювала. Проте в більшості ці роки я присвятила народженню і вихованню своїх дітей. Серйозно адвокатурою я почала займатись зовсім недавно. Зараз я захищаю журналістів, адже я – медіаюрист. Медійне право – це моя віддушина. Мабуть, кожен юрист має галузь права, де він себе найбільше відчуває. Мені приносить задоволення те, що я маю можливість відстоювати права журналістів.

 

На вибори я йду в класній команді хороших фахівців. Івано-Франківськ не є моїм рідним містом, бо я сама з Коломиї, але я живу в цьому місті зі своїми дітьми і мені дуже хочеться, щоб воно було комфортним, чистим, щоб воно було приємним для дозвілля і навчання дітей. Я не вважаю себе політиком. Адже орган міської ради зазвичай займається господарськими справами. Але ми завжди повинні розуміти, що в доброї господині завжди чисто вдома. Я вважаю, що пора, щоб до міської ради прийшли люди, які можуть, хочуть здійснювати зміни. Я вірю в ці зміни. Я знаю, що команді, яка йде з Олександром Шевченком, це під силу. Для них ці зміни – це непросто слова і обіцянки.  Сам Олександр Шевченко – це сильний лідер, який має бачення цього міста і розуміння як  можна навести ньому порядок. Ми бачимо Буковель, який був зроблений фактично з нуля, розумієте, він знає де і який кабель знаходиться, де і яка труба поставлена. УКРОП – це молода політична сила, яка зібрала у Івано-Франківську прекрасну команду. Я думаю, що нам вдасться все задумане реалізувати.

 

5.Відомо, що Ви з мамою розійшлися у політичних вподобаннях (Ольга Бабій йде на місцеві вибори від Блоку Петра Порошенка «Солідарність»). Чи плинуло це на ваші відносини?

 

Ні. У нас дуже демократичні відносини. Мої батьки завжди з повагою ставилися до мого вибору. Як на мене, дискутувати – це класно і цікаво… У нас вдома нема катастрофи через те, що я пішла від УКРОПу на вибори, а мама балотуватиметься від Блоку Порошенка. По-перше, ми на ці теми не дуже спілкуємось, в нас просто нема на це часу.

 

Одного разу в нас був сімейний обід з батьками, ми стараємось разом збиратись, я тоді прийшла і сказала: «Я тепер укропка» (сміється). Я розповіла, що йду з Олександром Шевченком на вибори. Моя мама так: «Ну, Олександр Шевченко розумію. УКРОП? Ти впевнена?». Я тоді пояснила, що це класна молода політична сила, з тверезими поглядами на життя і на ситуацію в країні. Мама зрозуміла, вона завжди поважає мою позицію. Взагалі, я думаю, що ця команда зробить багато хорошого, покаже себе дієвою політичною силою.


16.10.2015 4982 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2321
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1486 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3587
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5354
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1626
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2003

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

50

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

131

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

836
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

409
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

730
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2423 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

410
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

822
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4875
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

693
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

565
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

510
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

362
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

679
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

844 2