Активісти закликали мера Марцінківа заветувати незаконні "будівельні рішення" міськради (фото+відео)

/data/blog/111190/2ab49c67af9522b69b3adbe5648bb768.png

Сьогодні в Івано-Франківську відбулася прес-конференція громадських активістів щодо незаконних рішень міської ради, прийнятих на сесії 8 липня.

 

Під час прес-конференції взяли участь представники понад десяти громадських організацій Івано-Франківська, передає кореспондент Фіртки.

 

Організатори запрошували на зустріч і міського голову Руслана Марцінківа, однак той не прийшов.

 

На початку голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв, окреслив основні проекти, які були прийняті на останній сесії.

 

Мова йде про дозвіл на забудову 33-багатоквартирних будинків по вулиці Макогона-Крайківського.

 

"Найперше - це промислова зона, тому коли приймати проект про будування багатоповерхових будинків потрібно було внести зміни в генеральний план чого не було зроблено. Було проігноровано думки мешканців. Це було з боку мера диктатурою, адже порушили закон, щоб протягнути договорняки", - наголосив В.Андріїв.

 

 

Крім того, учасників АТО обурило прийняте рішення по вулиці Целевича, де міська рада віддала міську землю на якій планувалося соціальне житло для бійців АТО під забудову фірмі-банкруту. 

 

"Я не розумію, як їм піднялася рука віддати землю банкруту, та проігнорувати прохання 100 родин учасників АТО, яким можна було побудувати там житдо. Сім'ї кинуто напризволяще. Ви цинічні сволочі. Мене таке враження, що "Свобода" після того, як не має впливу на Львів кинулась на Івано-Франківськ, як тузік на тряпку. Я не знаю як жити з владою, яка порушує закон та плює на людей", - зауважив Василь Андріїв.

 

Також активісти не розуміють для чого в місті створювати Муніципальну варту, яка буде особистою армією міського голови Марцінківа.

 

"Звичайно, це все правильно та грамотно. Але є ризики, бо це свій силовий блок, який буде для того, щоб протягувати незаконні рішення і не давати висловлюватись громадськості. Я прошу підтримки свідомої громади. Ми не маємо морального права дозволити їм роздерибанити і обікрасти місто",- підкресоює активіст.

 

До цього голова громадської ініціативи "Поранені SOS" Наталія Сербин зауважила, що не розуміє для чого меру своя муніципальна варта, створена за гроші громади, адже для себе можна найняти охорону.

 

Тож активісти вимагають у міського голови накласти вето на рішення, які сесія прийняла всупереч законодавству.

 

"Ми не виступаємо за заборону будівництва в місті, ми за розвиток міста. Мені прикро, що вперше принизили бійця АТО якому не надали слова. Наші вимоги ветувати рішення, щоб проекти не вступили в дію. Скликання позачергової сесії. Я не знаю чи мер піде на це, бо це великі кошти",- наголосила Н.Сербин.

 

Так, житель мікрорайону пан Олексій зауважив, що вже зібрано 137 підписів проти заборони багатоповерхівок. Тож збір підписів буде продовжуватись. Жителі будуть відстоювати свою думку, хоча й мерія сміється в очі та змушує людей іти на крайні кроки.

 

Крім того, жителька мікрорайону Галина наголосила, що в промисловій зоні немає потреби багатоквартирної забудови та закликала мешканців мікрорайону не піддаватися підкупу забудовників, які обіцятимуть квадратні метри та гроші.

 

Активісти підготували звернення в СБУ, прокуратуру та суд щодо незаконних рішень. Крім того, підготували звернення до народних депутатів, щоб захистити мешканців.

 

Вони створюють протестний рух проти свавілля міської влади. Зараз активісти ідуть до міського голови, щоб той заветував рішення.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підсумки 6 сесії Івано-Франківської міськради: 33 пупсові будови або не будь як мер - люби людей

Під вигуки "Ганьба!" франківські депутати таки дали дозвіл на будівництво 33 багатоповерхівок "просвободівській фірмі" (фото+відео)

Франківські депутати затвердили склад громадської ради при Івано-Франківській міській раді (список)

Івано-Франківським вчителям оплатять медогляд

В Івано-Франківську таки створили нове комунальне підприємство «Муніципальна варта» зі статутним капіталом 1 мільйон

Шоста сесія Івано-Франківської міської ради: депутати хочуть, щоб голів ОДА та РДА обирав народ (документ)

Івано-Франківська міська рада хоче виплачувати компенсацію бійцям АТО за неотримані земельні ділянки

Сесія Івано-Франківської міської ради: активіст порівняв "Свободу" із "Партією регіонів"

Франківські депутати мають намір дати дозвіл на розроблення ДПТ навколо міського озера

У Франківську кілька десятків людей вимагали знизити тарифи (фото)


13.07.2016 1264 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1626
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1707
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1694
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5010 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2004 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1390

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

338

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

584

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

758

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

875
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3511
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10081
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

721
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25971
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7585
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

777
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

230
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1109
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

718
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

953