Активісти Надвірнянщини розсварили депутатів через ручки для голосування (фото)

 

 

3 грудня, напередодні свята Введення у храм Пресвятої Богородиці, відбулося перше пленарне засідання першої сесії Надвірнянської районної ради сьомого демократичного скликання.


На початку засідання голова Надвірнянської районної виборчої комісії Ярослав Лесюк оголосив рішення, комісії, як того вимагає закон. Згідно із результатами голосування, до Надвірнянської райради увійшли п’ять місцевих осередків політичних партій – «Свобода», БПП «Солідарність», «Батьківщина», «ВОЛЯ», «УКРОП», Конгрес українських націоналістів та Радикальної партії Олега Ляшка. Загалом – 36 депутатів, пише Репортер.


Присутнім новообраним депутатам члени виборчої комісії вручили посвідчення. Один депутат не був присутнім на сесії, тому його посвідчення пообіцяли передати через новообраного голову районної ради.


Голова РВК Ярослав Лесюк нагадав обранцям, що за ними «лишається боржок – заплатити членам комісії за їхні муки». За словами Лесюка, ця сума складає близько 50 тисяч гривень.


Опісля слово надали уже екс-голові районної ради Василю Поповичу. Він подякував усім за працю і нагадав депутатам, аби при розподілі бюджету вони не забували про освіту, медицину, культуру, книговидавництво. «Частину коштів віддайте на дороги, бо нам по них їздити», – акцентував Попович.


Для подальшої організації роботи сесії було створено Тимчасову президію, до якої увішли представники усіх партій, які отримали мандати. Голова Громадської ради Віталій Трачукподарував депутатам однакові кулькові ручки і зазначив, що громада хотіла би, щоб депутати голосували саме ними. Окремі депутати зачитали заяви про створення фракцій.


Щоб обрати голову Надвірнянської районної ради та його заступника було депутати створили лічильну комісію, яку очолив Андрій Карманський. Хтось запропонував голосувати ручками, які передала громада, проте це викликало жваву дискусію.


«Кожен депутат – самодостатня людина. Кожен має свою ручку, аби голосувати», – зазначив один з обранців.


Потім хотіли голосувати «ручками встановленого зразка», а потім майже вирішили, аби недійсним вважати той бюлетень, у якому позначка буде «іншого кольору».


«Я можу бути дальтоніком і не розуміти «іншого кольору». Не треба йти на повідку», – зазначив Карманський й депутати не підтримали рішення про «єдину ручку».


Це викликало обурення серед присутніх жителів Надвірнянщини, які почали свистіти і кричати «Ганьба!».
На посаду голови райради висунули дві кандидатури – Сергія Волошина (БПП «Солідарність») та Івана Гурмака (ВО «Свобода»). Волошин, читаючи з шпаргалки, переконував голосувати за нього, а Гурмак говорив вільніше, бо дотепер очолював управління соціального захисту населення Надвіряннської РДА.


Для голосуваня «про запас» було виготовлено 40 бюлетнів, 35 депутатів взяли участь у3 голосуванні. Відтак лічильна комісія порахувала, що 20 голосів було віддано за кандидатуру Гурмака, 9 – за Волошина, а 6 бюлетенів визнала недійсними.
«Як і обіцяв,я я не підведу», – зазначив Іван Гурмак і запропонував на посаду свого заступника кандидатуру Ігоря Писклинця (ВО «Батьківщина»). 22 депутати районної ради проголосували «за», а 13 бюлетенів визнали недійсними.


Новообрані голова Надвірнянської райради та його заступник зачитали присягу держслужбовця, після чого всіх присутніх привітав голова РДА Олександр Кеніз, що стало завісою першого пленарного засідання.


Погоджувальна рада депутатів Надвірнянської районної ради запланована на 8 грудня.

 

 

 

 


05.12.2015 454 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

2960 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1493
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1364
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2405
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4057
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2949

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

742

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1163

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1079

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2083
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1435
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1169
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

965
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

379
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1602
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1301 4
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

746
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20087
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

411 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

481
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

823
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

755