Які соцмережі та сайти блокують у різних країнах світу? (інфографіка)

 

 

В Україні блокують соцмережі країни, яка почала проти нас збройну агресію і провадить масовану інформаційну кампанію на підтримку своїх дій.

 

«Слово і Діло» підготувало інфографіку про те, з яких причин і які сайти блокують в інших країнах світу.

 

На відміну від України, де санкції запроваджено лише проти інформаційних ресурсів країни-агресора, які активно використовуються РФ для дезінформації і пропаганди серед українських користувачів, у світі найчастіше блокують Youtube, Facebook і Twitter.

 

Піонерами блокування у 2009 році стали Китай та Іран. Пекін з його інформаційною політикою «Великого китайського файрвола» блокує не тільки Youtube, Facebook і Twitter, але й хостинг зображень Flickr і навіть сервіси такого гіганта, як Google.

 

Результати запитів місцевих користувачів до іноземних пошуковиків тут фільтруються за списком слів, пов'язаних із держбезпекою, і «чорним списком» адрес.

 

Своєю чергою, в Ірані одна з найжорсткіших цензур ресурсів мережі: у зв'язку з тим, що держава за фактом є однією з небагатьох теократій (хоча формально це республіка), тут заборонені будь-які ресурси, де може бути інформація на теми сексу або політики. У 2009 році через масові протести влада заборонила найпопулярніші соцмережі, в яких координувалося проведення акцій – Facebook і Twitter, а також Youtube, де користувачі публікували відеозаписи протестів.

 

 

У Єгипті, Туреччині й Венесуелі блокування популярних соцмереж стало відповіддю чинної владі на масові протести проти влади. Найслабші обмеження діяльності соцмереж у Венесуелі, де лише частково обмежена робота Twitter. У Туреччині соцмережі блокувалися в 2014 році під час масових протестів проти чинного президента Реджепа Таїпа Ердогана: тоді під заборону потрапили не тільки багатостраждальні Facebook, Twitter і Youtube, але й Instagram із WhatsApp. Щодо Єгипту, то в січні 2011 року тут просто на 24 години відімкнули інтернет за розпорядженням президента на початку подій «Арабської весни».

 

У Пакистані й Саудівській Аравії, котрі різняться відносно м'якою політикою щодо соцмереж, у 2010 році блокувалися Facebook і Youtube – у них з'явилися карикатури на пророка Мухаммеда та провокаційні відео про мусульман. Зазвичай після видалення контенту, що викликав релігійне невдоволення, блокування ресурсів у цих країнах знімається.

 

У Північній Кореї своя атмосфера: у більшості населення тут просто немає комп'ютерів, хоча і є розроблений за заповітами чучхе і схвалений особисто Кім Чен Ином пошуковик «Кванмен». Незважаючи на слабку необхідність, керівництво країни не полінувалося заборонити Facebook, Twitter і Youtube навіть тут.

 

Що стосується Росії, то велика частка її мешканців користуються переважно соцмережами власного розливу – ВКонтакте й Одноклассниками, чиї сервери фізично розташовані на території РФ і за бажання можуть повністю контролюватися Кремлем. Так, соцмережа для ділових контактів LinkedIn в Росії була заблокована саме з цієї причини – у компанії відмовилися переносити сервери до РФ, тож відразу отримали звинувачення у збиранні персональних даних користувачів від Роскомнагляду.

 

Нагадаємо, 17 травня набув чинності указ Президента України Петра Порошенка про блокування російських соцмереж Вконтакте і Однокласники, пошуковика Яндекс і поштового сервісу Mail.ru.

 

Кілька українських мобільних операторів і провайдерів уже почали блокувати російські ресурси.


19.05.2017 864 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1179
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2506
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2103
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2156
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6516 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2444 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

327

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1134

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1269

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1387
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

264
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

578
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2054
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26503
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

544
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10451 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8000
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

527
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

390
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

537
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

614
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1567