/data/blog/55501/2afc52ae8e55609adb9ca4cf15e49146.jpg

 

Вірити у щось - це добре чи погано? Одні вважають, що кожній людині необхідна віра, оскільки без неї просто неможливо вижити в цьому далеко не ідеальному світі. Інші вважають, що саме через віри люди починають лінуватися і пускають все на самоплив, оскільки впевнені в тому, що їм допоможуть вищі сили, а якщо не допоможуть, то самі вони ні з чим не впораються.

 

Особливо це стосується віри в Бога. Зараз з'явилася безліч атеїстів, особливо серед молоді, оскільки вони вважають, що віра гальмує розвиток людини і дає йому непотрібні і дурні надії. Але все ж, чи необхідно нам вірити в Бога і що дає віра людині?

 

Віра може бути як творчою, так і руйнівною. Все залежить від того, як саме людина вірить. Наприклад, у фанатичної віри вже точно немає нічого хорошого. Віруючий-фанатик відірваний від реальності. Він живе в зовсім іншому світі, який мало чим схожий на реальний. У його світі віра є самим основним, найголовнішим. Усі, хто з ним не згоден, автоматично стають ворогами. Саме такі люди розпалюють релігійні війни, йдуть на насильство і вбивство в ім'я своєї віри. Якщо говорити про таку віру, то так, дійсно, краще бути невіруючим, ніж прикриваючись ім'ям Божим робити страшні речі. На щастя, далеко не всі віруючі люди є саме такими.

 

Існує й інша віра, коли людина просто щиро вірить у вищі сили і намагається жити так, щоб ці сили не розчарувати. Хоча, в такій вірі теж є свої підводні камені, але їх менше. Наприклад, людина може намагатися відповідати всім біблійним законам і тому відмовляти собі в багатьох радощах життя: починаючи з їжі і закінчуючи сексом. Істинно віруючі люди ставляться до цих питань дуже серйозно. У них є свої принципи і мораль, які суспільство не може зломити. Скільки б ви не говорили віруючій людині, що він неправий і така поведінка не приносить абсолютно нікому користі, а його позбавляє багатьох радощів життя, він все одно знайде причини продовжувати триматися за свою віру і вважатиме таку форму поведінки найправильнішою. Подібна віра в Бога не приносить нікому шкоди, але все ж час від часу може негативно позначатися на близьких віруючого, оскільки він починає забороняти щось їм або через його заборон для самого себе опосередковано страждають оточуючі. Наприклад, віруюча людина може заборонити їсти м'ясо в піст і його членам сім'ї доведеться змиритися з цим чи віруюча людина буде відмовляти в сексі до весілля, навіть якщо вони зустрічаються з дівчиною вже кілька років. Відповідно, така віра теж не є абсолютно позитивною. Хоча віруючі люди вважають її єдино вірною і не розуміють тих, хто просто вірить.

 

Ті, хто дійсно просто вірять в Бога, мають на релігію свій власний погляд. Вони не вважають за необхідне постити, ходити до церкви і так далі. Такі люди впевнені в тому, що Бог, якщо він існує, настільки всесильне і мудре істота, що він може почути тебе де хочеш і незалежно від того, як саме ти будеш висловлювати свої думки. Тобто, до нього не обов'язково звертатися з молитвою. Можна просто щось попросити, головне, щоб бажання було дійсно гарним. Такі люди також вважають, що Бог не стане карати за куріння, секс і так далі, поки ми цим нікому не шкодимо. Такі віруючі, можна сказати, живуть у відповідності з приказкою: «На Бога надійся і сам не зівай». Природно, вони можуть попросити у Бога допомоги, але при цьому самі намагаються створити ті умови, які будуть найбільш сприятливими і зручними для виконання прохання. Такі люди обізнані про десять заповідей і дійсно намагаються чинити відповідно до них. Тобто, людина впевнена в тому, що якщо він дійсно зробить щось погане по відношенню до інших людей, то Бог його покарає. Але поки він намагається бути добрим і справедливим, то претензій до нього не буде. Можна сказати, що така віра є самою адекватною. До неї неможливо причепитися навіть атеїстам, оскільки вона не може гальмувати розвиток людини. Швидше навпаки, дає віри в свої сили і люди намагаються розкрити свої можливості, вірячи в те, що їм допомагає хтось згори. Така віра є творчою, оскільки людина, яка вірить у Бога, намагається завжди залишатися хорошим і допомагати близьким, щоб ті теж не робили дурниці. Такі люди ніколи не нав'язують свою думку про релігію й віру, намагаються взагалі поменше торкатися будь-яких конфесій і сект, і попросту живуть так, щоб не було соромно за безцільно і неправильно витрачені роки.