Як здати ЗНО на найвищі бали? Секрети франківських гімназистів

 

 

Українська гімназія №1

 

На сайті Українського центру оцінювання якості освіти з'явився рейтинг шкіл, який визначили експерти, виходячи з результатів зовнішнього незалежного тестування. Рейтинг складений вперше, оскільки тільки в цьому році оцінювання з української мови та літератури пройшли абсолютно всі випускники шкіл. 

 

На першому місці в рейтингу стоїть Українська гімназія № 1 в Івано-Франківську. Випускники цієї гімназії здали тестування з української мови та літератури краще за всіх у країні. Друге місце займає Український гуманітарний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка, третє — столичний ліцей «Інтелект».

 

В чому ж секрет таких хороших результатів випускників Української гімназії № 1? Деякі з них розповість одна з випускниць ,яка отримала високі бали у усіх іспитів  — Марина Іванцева.

 

Фото:Марина Іванцева
Марина Іванцева

З яких предметів ви отримали найвищі бали?

Я складала ЗНО з чотирьох предметів: українська мова та література — 199,5 балів, німецька мова — 199, історія України  —199 та математика  — 200 балів.

— Як готувались і чи важко було?

Якщо бути чесною, то свою підготовку до ЗНО з української мови та літератури я розпочала десь за місяць до тестування, бо до того весь свій час віддавала підготовці до Всеукраїнської олімпіади з історії. До інших предметів почала готуватися десь в травні, вже після першого ЗНО. Здавалось, що встигнути підготувати все за такий короткий термін я не зможу, але виявила, що коли захотіти  — то можливо все. Загалом, вся підготовка звелась до перечитування купи книжок, статей і підручників, а також проходження всіх можливих і неможливих тестів. Крім того, навесні почала ходити до репетиторів, бо систематизувати інформацію самій було складно. Я не можу сказати, що процес підготовки був дуже складний, найважчим було змусити себе почати, а тоді якось втягуєшся… Важливим для мене було те, що вчителі, з якими я займалася, завжди були готові дати відповідь на численні запитання, що виникали у процесі навчання, а також те, що рівень знань, який я отримала в Українській гімназії №1, виявився значно вищим, ніж я того очікувала, а відповідно і підготовка стала легшою.

— Можливо у вас є свої секрети навчання, як вам вдалось з таким навантаженням досягти таких гарних результатів?

Якихось секретів стосовно навчання у мене нема. Як на мене, ключ до успіху — це бажання. Потрібно просто захотіти вчитися, поставити собі мету  — і тоді все піде просто. Важлива також практика. Під час підготовки я намагалася йти поступово, тобто вивчити якусь тему, а тоді переробити тести, щоб закріпити вивчене. Крім того, завдання дуже часто повторюються, тому механічне переробляння тестів, на мою думку, відіграє важливу роль для досягнення високого результату на ЗНО.


— Ви ставили перед собою мету, щоб набрати найвищий бал?

Відколи я розпочала навчання в гімназії, я досить часто чула про випускників, які склали ЗНО на 199-200 балів. Для мене це видавалося чимось захмарним і нереальним, адже так мало часу, так багато матеріалу і т.д. Тому конкретної мети я перед собою не ставила, просто хотіла скласти ЗНО настільки добре, наскільки я зможу. Мабуть, я просто хотіла довести собі, що я на щось здатна… А такі результати вийшли просто самі собою, десь всередині я і далі переконана, що це все випадково і що ці бали не мої.

— Таке навантаження, підготовка до ЗНО  — чи вистачає у вас часу на друзів, прогулянки?

Мудрі люди кажуть, що коли вміти правильно розподіляти свій час, то можна встигнути все, незалежно від кількості завдань і справ. Для мене особисто це було складно. Під час моєї підготовки, тобто у травні-червні, вільного часу в мене практично не було, адже треба було закінчити школу, подописувати контрольні і одночасно підготуватися до ЗНО. Тому, від частих прогулянок довелося відмовитись. Тим більше, що більшість моїх друзів  — такі ж абітурієнти, яким теж треба було готуватися. Проте тепер, коли моє довгоочікуване літо нарешті розпочалось, я, так би мовити, «надолужую втрачене» і насолоджуюсь вільним часом, приділяючи його своїм хобі.

— Як ви навчились розподіляти свій час, щоб усе встигати?

Насправді, чітко планувати свій час і повністю дотримуватися плану я не вмію, хоча знаю, що це дуже допомагає. Під час підготовки до ЗНО я намагалася планувати вивчення матеріалу наперед і розподіляти його по днях, проте, чесно кажучи, більш ніж на три дні мене не вистачало, адже я або випереджала «графік», або відставала від нього. Тому, з часом, він просто перетворювався у своєрідний «To-Do-List», що було дуже корисним, щоб раптом не забути якоїсь деталі і нічого не пропустити.

 

, ВЕРСАЛЬ


23.07.2015 13289 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1958
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1858
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1854
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5485 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2151 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1508

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

742

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

795

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

996

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1003
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1766
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3678
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10255
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26145
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10181 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7710
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

896
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

204
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

261
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

378
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1275
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

882