Як виглядає українська футбольна глибинка (фото)

 

/data/blog/63858/01fb0cb79235a7a13e73a290e2c352d0.jpg

 

Еспресо.TV пропонує підбірку стадіонів української глибинки. У деякі селища і містечка дійшов прогрес, а десь час наче зупинився.

 

Канів (Черкаська область). Стадіон "Магніт".

На маленькому стадіоні у Каневі проводить свої домашні матчі місцевий одноіменний клуб. Він виступає у Вищій лізі Черкаської області. Стадіон має занедбаний вигляд. Дерев'яні лави у своїй більшості зруйновані. Сама арена вміщує близько 300 глядачів.

Ніжин (Чернігівська область). Стадіон "Спартак".

Місцевий ФК "Ніжин" проводить матчі чемпіонату Чернігівської області на місцевому стадіоні "Спартак". Арена знаходиться трохи віддалік від центру у гарному парку. Стан трибун на четвірочку з мінусом: все стареньке, але доглянуте, за виключенням частини лавок на східній трибуні. 

Арена все ще живе духом радянської доби.

Слов'янськ (Донецька область). Стадіон "Хімік".

У місті Донецької області, яке захоплювали терористи, а потім відбивала українська армія, грає ФК "Словхліб". Вона проводить матчі чемпіонату Донецької області на стадіоні "Хімік". Арена має досить доглянутий вигляд. Головна трибуна з пластиковими сидіннями. Під час військових дій арена не постраждала.

Новий Розділ (Львівська область). Стадіон "Галичина".

Арена, яка вміщує 7 тис. глядачів, була заснована у 1965 році. Наразі тут свої матчі проводить клуб "Хімік". Команда грає у першості Львівської області.

Самбір (Львівська область). Стадіон "Дністер" ім. Лева Броварського

Арена вміщує 2,5 тис. глядачів. Одноіменний клуб виступає у Прем'єр-лізі Львівської області. Ультрас ФК "Самбір" є одними з кращих в Україні.

Переяслав-Хмельницький. Стадіон імені Валерія Лобановського.

У футбольному плані це місто не має великої історії, але для українських шанувальників футболу воно буде цікавим через стадіон.

В Україні є два стадіони, що названі на честь Валерія Васильовича. Про перший знають всі, а от другий "заховався" в Переяславі. У цьому місті дуже поважали легендарного тренера. 

Стадіон має дві трибуни вздовж поля із встановленими на них старенькими, але свіжопофарбованими дерев’яними лавами. Як не дивно, але найяскравішою частиною арени є бігові доріжки, адже вони викладені з різнокольорових гумових "пазлів", що відчутно звеселяє картину. На території стадіону також є покинутий хокейний майданчик, зачинені туалети, вхідні ворота з турнікетами та ще друга галявина для гри в "ногом’яч". Варто відзначити освітлення: дві з чотирьох башт мають ліхтарі, третя стоїть порожня, а четверта валяється за однією з трибун.

На арені свої домашні матчі в районній першості проводить місцевий клуб "Костал", а також клуб "Солонці"

Бережани (Тернопільська область). Стадіон "Нива".

Вперше великий футбол прийшов в Бережани у 1982 році, коли сюди переїхала "Нива" з Підгайців. Три роки "Нива" в чемпіонаті СРСР представляла Бережани, а потім переїхала до Тернополя. 

За часів незалежної України у Бережанах були спроби створити професійну команду. У 1992 році в "Перехідній лізі" грала команда "Лисоня". Вона пограла два роки і повернулася на любительський рівень. 

Арена "Нива", яка вміщує приблизно 7 тис. глядачів, декілька років тому обзавелася пластиковими стільцями зі старого НСК "Олімпійський". Справа в тому, що під час реконструкції стадіону, старі стільці керівництво "Олімпійського" віддавало обласним Федераціям. 

Наразі в Бережанах є декілька футбольних команд. ФК "Бережани" грає у першості Тернопільської області. ФК "Реал" та "За Україну" виступають у чемпіонаті Бережанського району, де є Вища та Перша ліги. 

Вільховець (Тернопільська область).

Стадіон у селі Вільховець є типовою ареною маленького села, яка приймає матчі чемпіонату Бережанського району. Особливість цієї арени в тому, що вона розміщена у мальовничому місці попід гаєм. Арена, якщо її можна так назвати, має дерев'яні ворота і не має трибун.

Чкалово (Дніпропетровська область). Стадіон "Колос".

Спорткомплекс "Колос" у селі Чкалово є домашньою ареною місцевого одноіменного клубу. Спортивний клуб "Колос" заснований у 1973 році і реконструйований за часів незалежності. На території комплексу є трибуни на 1,5 тис. глядачів, футбольні поля, готель, ресторан. Тут проводять свої збори також команди Прем'єр-ліги.  

Бершадь (Вінницька область). Стадіон "Колос".

Арена вміщує 900 глядачів. Тут виступає місцевий ФК "Бершадь", який проводить матчі у першості Вінницької області.

Лютіж (Київська область). Стадіон "Діназ".

У 1999 році тут з’явився футбольний клуб "Діназ". Він успішно існує й на сьогоднішній момент має розвинену дитячо-юнацьку школу та десять команд різного віку. Є й доросла команда, яка наразі виступає у вищій лізі Київщини та одночасно у чемпіонаті міста Києва (це не єдина команда з області у столичній першості). 

Стадіон "Діназ" заховався у сосновому лісочку край села, за церквою. Місцина дуже гарна! Територія арени компактна й охайна, є навіть маленький пам’ятник м’ячику. Єдина трибуна має 992 сидячих місця та дах, з якого вітром зірвало тент, тому наразі є лише "скелет". Також є освітлення та невелике електронне табло. Поле, на жаль, штучне. Але навіть з урахуваннями цього, "Діназ" можна назвати найсучаснішим стадіоном в чемпіонаті Київської області. Тут навіть тренуються збірні команди України різного віку, тому Лютежу є чим пишатися.

Прип'ять (Київська область). Стадіон "Авангард".

В середині 70-х років в Прип'яті був сформований футбольний клуб "Будівельник". На початку кістяк команди майже повністю складався з гравців із сусіднього села Чистогалівка, де була одна з кращих команд району та області. Прип'ятська команда брала участь в районних турнірах, а також в чемпіонаті і кубку Київської області, змаганнях серед місцевих аматорських команд. Команда тричі ставала чемпіоном Київської області (1981,1982,1983).

Домашні матчі "Будівельник" проводив на старому стадіоні в Прип'яті з зовсім невеликою трибуною. У 1986 році був побудований новий стадіон "Авангард" із трибуною на 5000 місць. На головній арені міста Прип'ять були бігові доріжки, перший ряд трибун розташований на двометрової висоті. Офіційне відкриття головного стадіону міста мало відбутися 1 травня 1986, але зіграти на новій арені "Будівельнику" не судилося. Один теплий весняний день - 26 квітня 1986 року, коли вибух зруйнував реактор 4-го блоку ЧАЕС, місто було приречене. 

Зараз стадіон "Авангард" продовжує стояти. На футбольному полі виріс ліс. Туристи-екстремали не раз розповідають про оленів, які бігають містом та полем. Трибуна арени, на якій не відбулося жодного футбольного матчу, наче продовжує чекати на глядачів. Цілком можливо, що ще через 20 років стадіон перетвориться у суцільний ліс. А зараз він виглядає ось так.

Ось таким він був у 1986.

Фото: ultrawanderer.blogspot.com


24.11.2014 3330 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1104
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2466
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2082
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2127
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6440 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2413 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

289

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1113

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1138

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1355
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

235
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

558
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2022
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26468
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

520
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10424 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7964
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

504
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

367
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

517
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

591
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1537