Як вибрати правильно подушку

 

/data/blog/41887/f59f3cb09964ce9a58d7f4c43b8f61ec.jpeg

 

«Спи. Ніч в липні тільки шість годин…» — ці слова з пісні добре відомі. Дійсно, ночі влітку короткі, а висипатися все одно потрібно, тому саме час замислитися: спимо ми на «правильный» подушці чи потрібно пошукати їй заміну.

 

Родом з Бразилії

Що ж нам пропонують сьогодні виробники? Поперше, традиційні наповнювачі, такі як лебединий і гусячий пух і перо. Переваги їх відомі з давніх часів, але є і недоліки: на жаль, такий наповнювач часто провокує алергічні реакції, причина яких — продукти життєдіяльності пилових кліщів. Екскременти кліщів, пил, піт — все це часто стає причиною втоми, безсоння, головних болів. До речі, схожі проблеми можуть виникнути і з подушками з верблюжої вовни. Виходить, що вихід — синтетичний наповнювач? Зовсім не обов‘язково. Сьогодні існує безліч варіантів натуральних подушок.

 

Так, наприклад, дуже популярні латексні ортопедичні подушки. Латекс буває натуральним і синтетичним. Для виробництва латексу використовують молочний сік бразильської гевеї. На дереві роблять надріз, з якого в прикріплену чашу капає сік. Причому соку цього, як правило, дуже мало, не більше 100 грамів. Так і застигає він буквально за кілька годин, адже його ще треба довезти до фабрики, обробити, «спінити», і саме ця піна стане основою для виробництва натуральних латексних подушок і матраців. Цими факторами і пояснюється висока ціна готових виробів.

 

Переваги латексних подушок очевидні: вони сприяють правильного положення голови та шиї під час сну, допомагають розслабити м’язи і, відповідно, відмінно відпочити за ніч. Так і в гігієнічному сенсі такі подушки не викликають нарікань: вони не електризуються, не притягують пил, а значить — це ідеальний вибір для астматиків. Що ж стосується алергії, то вона (у відсутності пилових кліщів) майже не зустрічається. Однак, як ми знаємо, абсолютно нейтральних речовин у природі не існує, тому приблизно у одного відсотка людей зустрічається алергія на латекс.

 

Шовк або бамбук?

Якщо подушка латексна вам не подобається, зверніть увагу на шовкові. У Китаї вважається, що якщо жінка хоче бути красивою, вона повинна спати саме на такій подушці. Шовк виготовляють із коконів гусениці шовковичного шовкопряда. У складі шовку є білки та амінокислоти, які сприятливо впливають на шкіру, сповільнюючи процеси її старіння.

Шовкові подушки міцні і зносостійкі, але при цьому ніжні, як і сам шовк, їх не варто викладати на сонці. Якщо подушка здається вам занадто м‘якою, можна вибрати модель зі спеціальною ортопедичною вставкою в середині. Шовк відмінно підтримує потрібний температурний режим: у спекотні дні спати на такій подушці прохолодно, а взимку — тепло і затишно. Шовкова подушка відмінно вентилюється, не накопичує статичної електрики, дозволяє волозі легко випаровуватися.

Шовкові подушки вважаються одними з найбільш гіпоалергенних. Є дані, що натуральний шовк позитивно впливає на людей, які страждають від серцево-судинних захворювань. Спиш на такий подушці і уявляєш собі легким метеликом, яка пурхає по дивним екзотичних квітів.

Ще один «привіт зі Сходу» — подушка бамбукова. Для її виготовлення використовують натуральний бамбук певної зрілості, з якого на виробництві отримують бамбукову целюлозу. Волокна бамбука в подушці — дуже гладкі і тонкі (у діаметрі менше людського волоса). Вологостійкість бамбука — вище всяких похвал, адже будова бамбукових волокон пористысть, саме воно і забезпечує відмінну вентиляцію. Вчені прийшли до висновку, що в бамбуковій целюлозі міститься унікальний природний компонент bamboo kun, який володіє дивовижними бактерицидними властивостями і перешкоджає проникненню шкідливих бактерій і грибів, відповідно, запобігає появі запахів.

 

Ще один важливий аргумент на користь бамбукових і шовкових подушок — їх можна прати.

 

Подушка-подружка

Варто звернути увагу на гречані подушки, ті, де в якості наповнювача виступає оболонка насіння гречки. Насіння обробляються в машині зі смішною назвою «крупорушка», потім лушпиння проходить багатократну очистку гарячим паром. Так що ніякої хімії ви у своїй подушці не виявите. А знайдете відмінний засіб в боротьбі з безсонням і головними болями.

 

Секрет у тому, що лушпиння через наволочку масажує шкіру голови, приплив крові посилюється і біль відступає. Така подушка по суті своїй — ортопедична, вона повторює контури голови і шиї, дає опору верхнього відділу хребта. До числа переваг відноситься і те, що лушпиння відмінно пропускає повітря і не викликає алергії. Прати таку подушку можна, але зате можна провітрювати. До недоліків можна віднести хіба що її вагу — вона в залежності від розміру становить кілька кілограмів. А легкий аромат і тихе шелестіння лузги — це, швидше, гідності.

 

Існують подушки з наповнювачем з морських водоростей, евкаліптового волокна, ялівцю і багато інші, але вони поки що не надто популярні. Хоча і у них переваг маса: підвищують імунітет, борються з нестачею йоду…

 

Пошуки ідеальної подушки подібні до пошуку постійного партнера: як не старайся, не прораховуй всі плюси і мінуси, а все одно, поки не почнеш жити разом, — нічого толком не зрозумієш. Але ж ми вибираємо собі подружку-подушку надовго, тож наберемося терпіння, і нам обов’язково пощастить!

 

Марія Кузнєцова, vkurse.ua


11.10.2013 1888 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

635
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1836 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

536
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6890 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11359 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

319

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1053

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1098

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1094
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

263
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1066
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

832
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

726
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2930
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4422
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18424
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

294
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

339
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

649
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

754