Як в таборі відпочивають наші діти і чому варто задуматись над їхньою безпекою

 

Кожна мама, яка віддає дитину в табір хоче, щоб її відпочинок був в першу чергу корисним для здоров’я, в другу чергу насиченим і цікавим і в третю чергу щоб дитина була в безпеці, проте за останніх 10 років час змінився, змінилася програма, але кімнати, та інвентар в кімнатах ні, в більшості таборів який був 10 років назад такий і зараз і то в не дуже доброму стані, особливо ліжка на яких сплять дітки.

 

Враховуючи те, що моя дитина цього року вперше поїхала до табору «Лімниця»,що в Калуському районі, мені стало цікаво вивчити із середини яким же є насправді відпочинок дітей, що їм запам’яталося найбільше і що вони бачать та вчаться під-час відпочинку.

 

Почну з приємного: в цьому таборі справді дуже хороший і вихований директор і на щастя, моєму синові попалась дуже хороша вихователька Світлана Василівна Бартків, яка до діток ставиться як до своїх дітей і приділяє їм максимум часу та уваги.

 

Все те, що стосується допомоги від держави, вже не є приємним, хоча свідомо розумію, що зараз важкі часи і всі кошти акумулюють на армію, але і про своїх дітей та їх оздоровлення забувати не потрібно, бо саме вони майбутнє нашої держави.

 

За одну зміну в таборі відпочиває до 170 дітей але інфраструктура потребує оновлення і покращення, а на це, як і на будь які інші роботи по благоустрою відпочинкової території, в державі, на жаль, коштів ніколи не має, сподіваюся з новим президентом ситуація зміниться і наші діти відпочиватимуть так як відпочивають та оздоровлюються діти закордоном.

 

Тому продовжую свою розповідь далі,кожен ранок в таборі розпочинається з молитви і зарядки і особливістю саме цього періоду є висока патріотичність дітей, ідучи по табору всі діти вітаються не добрий день а Слава Україні, оце радує і гордіть просто розпирає що діти розуміють і значення слова і зміст.

 

Після зарядки розпочинається сніданок, вдалося побачити меню , особливо які великі порції, і саме тому діти їх недоїдають, говорю за молодшу зміну і залишають половину порції тарілках, на запитання хіба вам не смачно, відповідають : ні смачно але забагато, можливо варто звернути на це увагу нашим освітянам і внести зміни, щоб окрім смачно було і достатньо. Після огляду території та сніданку ми відправились на екскурсію, яку для діток організував табір - скелі Довбуша, про якість автобуса вже промовчу, бо самій було важко в ньому їхати не говорячи про маленьких дітей, питаємося в водіїв:Невже у вас в автопарку кращого не має, вони кажуть є, але повіз панів закордон, от так і живемо для панів найкраще, а діти нехай мучаться.

 

Екскурсія для діток видалась чудовою, цікавий екскурсовод Олесь, якого знаю особисто вже давно і він на моє запрошення погодився її нам провести, бо в програмі це не було нажаль передбачено, особливо всім запам’ятався прохід через печеру очищення, пройшли всі, емоції переповняли наскільки, що всі хоч втомлені але ходили, посміхались і хотіли побачити ще щось цікаве. Діти фотографувались, слухали цікаві історії від екскурсовода про цю місцевість, навіть розповідали про наш проект який ми колись організовували «у Пошуках скарбів Довбуша», багато хто їздив на кониках і вивчав що знахиться в печерах, спілкувались із скало лазами, які в той час там проводили тренування.

 

Все було чудово і насичено, але найгірше за цей день, що вдалось побачити в основному мені це повна безграмотність і безвідповідальність у знанні правил дорожнього руху тих водіїв які їхали нам на зустріч і створювали аварійні ситуації на дорозі, при цьому спереду їхала машина супроводу з включеними мигалками від обласного ДАЇ.

 

Із 130 машин тільки 18 притормозили, відїхали в сторону і зупинились, в основному жінки з дітьми або авто їз Київськими номерами, це був просто шок. Тому вперше в житті хочу подякувати обласному керівництву ДАІ за оперативно виділену машину для супроводу екскурсійної групи дітей на відпочинок і звернутися з проханням провести відповідні заходи заради покарання тих водіїв які порушуючи правила дорожнього руху наражають на небезпеку життя наших дітей.

 

Повернення в табір було для всіх радісним, бо втома далася в знаки, всі одразу захотіли їсти а мені стало трохи сумно, що наша влада набагато більше дбає за себе аніж за дітей.

 

Сподіваюся спільними зусиллями мамочок і небайдужих громадських діячів ми зможемо багато проблемних питань які вдалось побачити особисто виправити, особливо це стосується безпеки пересування наших дітей на екскурсії відпочиваючи в таборі.

 

 

Ганна Крисюк


08.07.2014 Ганна Крисюк 1294 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1280
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2573
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6621 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26548
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

429
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

575
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646