Як в Івано-Франківську людей “розводять” гастролери цирку-шапіто

 

/data/blog/71702/296c6b38675a2e27c6c3d2bcc0f94d9c.jpg

 

Днями в Івано-Франківську розпочав свою гастрольну діяльність цирк-шапіто «Колізей».

 

Нещастя побувати на одній з вистав цього, за перепрошення сказати, «цирку-шапіто» мав й автор даних рядків, який на 8 березня вирішив зробити такий собі подарунок дружині і своїй дитині ціною 200 грн. за один квиток, а інший, як у всіх відомих лохотронах додавався безкоштовно (діти віком до трьох років – безкоштовно). Загалом середня вартість квитків коливалася від 80 до 250 грн..

 

Тут варто зазначити, що манеж діаметром до якихось десять метрів впритул по периметру був заставлений пластиковими кріслами. Як виявилося це була так звана «віп-зона» для кількох осіб, а на інших сиділи ті люди, які, як виявилося, не могли присісти на свої місця в «залі», бо на них уже сиділи інші люди з такими ж квитками! Усе це, звісно, викликало чимало незручностей у глядачів першого ряду, котрі самі, уже не говорячи про їхніх малолітніх дітей, могли мало що розгледіти на арені з-за спини таких «віпів».

 

Вистава, яка згідно сценарію мала розпочатися о 16.00 годині чомусь розпочалася з запізненням на 15 хвилин, вражала своїм примітивізмом і профанацією того, що називається «мистецтвом циркового жанру».

 

Якщо на афішах даного «цирку», говорилося, що тут можна буде побачити безліч тварин, то глядача, мабуть, не обманули: бо розпочалося шоу номером безлічі какаючих голубів з палким бажанням розмножуватися, а аж ніяк не слухати свого «дресирувальника». В наступному, вибачте за слово, «номері» (забороненому конферансьє до фото- і відео- знімання) артисти на кілька хвилин викотили на сцену імпровізований корабель-клітку і по черзі на кілька хвилин діставали відтіля без усіляких трюків: середньоазійського варана, королівського пітона, обскубаного борсука, що радше нагадував мурахоїда, і по парі дикобразів та пеліканів.

 

Після згаданого номера конферансьє оголосила антракт, який тривав півгодини, та запропонувала усім бажаючим з дітьми фотографуватися з вище перерахованими тваринами, до яких ще додали павича і величезного алабая чи то кавказьку вівчарку. Вартість одного такого фото становила 50 грн. І, повірте, що серед зголоднілої на будь-які видовища місцевої публіки (серед якої спостерігалися й представники нині «бідуючих» пенсіонерів) бажаючих сфотографувати своїх чад з цими «різноманітними» звірами таки вистачало.

 

В другій частині «шоу» відвідувачі могли полюбуватися «виступом» кількох кішок, переляканого акробата та силача, що жонглював впродовж десяти хвилин аж двома гирями (такого ви самі безкоштовно знайдете у нашому місті у будь-якій примітивній «качалці»).

 

Єдиний клоун у цій «виставі» чомусь своїм виглядом нагадував горбачовську «перестойки» і його боротьбу з зеленим змієм…

 

А втіхою усього цього видовища під назвою «цирк» була гімнастка, що спершу показала чудовий номер з обручами, а згодом політала без страховки на канатах під десятиметровим куполом цирку.

 

І ще одна шокуюча річ до неможливого здивувала у цьому «горе-цирку» – єдиний загаджений біотуалет для такої маси глядачів з дітьми на території виявився платним – 2 грн. за разове його відвідування.

 

Шкода, що згадуючи старі радянські часи, доводиться сумувати за тими величезними цирками-шапіто, що колись приїжджали до нашого міста, де люди окрім дійсно величезної кількості тварин, могли побачити не тільки гімнастів, акробатів та силачів, але й шоу на мотоциклах у клітках та ще багато іншого. Та, певно, щось подібне на теренах Прикарпаття ми ще не скоро зможемо побачити, бо усі циркові шоу нам сьогодні уже понад двадцять років незалежності замінюють прямі телетрансляції сесій обласної і верховної зради.

 

Тарас Боднар, “За лаштунками”


12.03.2015 1728 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

733
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2300
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2023
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2039
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6150 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2326 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

198

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1012

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1009

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1268
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

115
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

495
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1956
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26383
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

441
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10356 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7898
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

450
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

297
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

454
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

527
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1460