Як уникнути осінньої депресії: 4 дієвих правила

 

 

Холодно на вулиці і вдома, дні стають коротшими, сонце з’являється все рідше… У таких умовах величезна кількість людей стають жертвами осінньої депресії. Хвороба може пройти у легкій формі, але іноді доводиться звертатися й до лікарів. Але ж можна спробувати уникнути недуги!

Редакція 24 Каналу зібрала для вас ідеї для уникнення осінньої депресії.

 

 

Що їсти

 

Депресія
Осінь дарує нам стільки яскравих овочів і фруктів!

 

Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти. Наш вигляд, самопочуття і навіть настрій величезною мірою залежать від того, як ми харчуємося. Не впасти в депресію допоможе звичайне здорове харчування. Умовно: вуглеводи і фрукти в першій половині дня, білки і овочі – в другій. Овочі і фрукти мають займати більшу частину харчової тарілки. Якщо ж ти борешся із зайвою вагою, то овочі мають переважати, фрукти лише в першій половині дня. Між основними прийомами їжі – кисломолочні перекуси.

 

 

Восени хочеться смачних чаїв і глінтвейнів? Іноді, звісно, можна себе потішити. Але не забувай про золоту формулу води: 30 мл на 1 кг ваги – добова норма споживання води.

 

Важко переносите холод? Певні продукти здатні допомогти зігрітися. Добре регулюють теплообмін коренеплоди, зернові, бобові, трави та прянощі. Ці продукти впливають на термогенез. Щоб краще адаптуватися до холодної пори року – підтримайте щитовидну залозу. Вам допоможуть вівсяні пластівці, імбир, морепродукти і морські водорості. Вони врегулюють гормони, а разом з тим і настрій.

 

І про десертики. Якщо відчуваєте, що липкі рученята депресії от-от вас схоплять – потіште себе смачненьким. Але смачненьке – це не означає щодня плитка молочного шоколаду, кілограм морозива і ще кілька шматочків торта. Відмінно підніме настрій чорний шоколад. Не нашкодить здоров’ю також сирник з фруктами. Ну і пам’ятайте, що фрукти – це теж десерт, а осінь дарує нам цілу купу смакоти! Келих червоного сухого вина теж може мати позитивний вплив. Тут важливо мати міру.

 

 

Не забувай красиво сервірувати стіл! Естетичне задоволення дуже важливе для гарного настрою. Пам’ятайте: їжа має приносити задоволення, не напихайтеся механічно, їжте повільно і зосереджено, бажано у приємній компанії.

 

Рух

 

Депресія
Для пробіжки вам не потрібно ані багато часу, ані грошей

 

Рух – це життя. Аби гормони, а відповідно і настрій, були в нормі, вам необхідно рухатися. Найлегший і найдешевший спосіб: ходьба пішки. Ідеально гуляти 1 годину в день на свіжому повітрі. На жаль, така розкіш більшості з нас недоступна. Але ви можете проходити частину шляху на роботу ногами. 15 хвилин вранці і ще 15 ввечері – чудовий засіб уникнення депресії. Якщо дозволяє здоров’я, відмовтеся від ліфта. Підйом сходами – прекрасне кардіо-тренування. А на вихідних обов’язково вибирайтеся в парк чи ліс на кілька годин.

 

 

 

 

Як не дивно, але наше психічне здоров’я напряму пов’язане з фізичним станом. Фраза "в здоровому тілі – здоровий дух" – абсолютно не пусті слова. При лікуванні серйозних депресивних станів лікарі поруч з антидепресантами радять пацієнтам щоденні фізичні навантаження. Адже під час заняття спортом організм виділяє окситоцин (гормон радості). Тут вже в поміч прийде секс. Загалом депресія – це біохімічний процес, а спорт допомагає врегулювати ці процеси, привести їх в норму.

 

В ідеалі, окрім піших прогулянок, треба хоча б двічі на тиждень займатися будь-яким спортом. Важливо, щоб вам це приносило задоволення. Обирайте те, що вам до душі: біг, танці, зал, фітнес – підійде будь-що.

 

Коли відчуваєте, що на вас накочується гнів, зробіть кілька вправ. Підійде дихальна гімнастика. Якщо ви, скажімо, на роботі, і вправи робити нема як, вийдіть на кілька хвилин на вулицю, пройдіться і гнів відступить.

 

Відпочинок

 

Осіння депресія
Тепло допомагає очистити тіло і думки

 

Аби не впасти в депресію, просто необхідно відпочивати! Відпочинок необхідний різний: і активний, і пасивний. Тож, якщо один вечір ви йдете з друзями на боулінг, наступного вечора краще влаштуйте релакс у ванній.

 

 

Для здорової психіки дуже важливо достатньо спати. Спіть не менше 7-9 годин на добу (в залежності від ваших особистих потреб). Постійне недосипання робить людей дратівливими і стресонестійкими, а там до депресії один крок…

 

Аби заснути легко і спати міцно:

 

- прийміть перед сном ванну;
- провітріть кімнату;
- випийте склянку кефіру (не бажано лягати спати голодним, але й перенавантажувати шлунок не варто, ідеально підійде трішки білкової їжі);
- послухайте спокійну музику;
- відмовтеся від фільмів, книжок і інтернету безпосередньо перед сном.

 

Для душі

 

Осіння депресія
Зняти стрес допоможе малювання

 

Подбайте, щоб у вас було заняття для душі. Щось, що вас відволікає від щоденних турбот. Це може бути будь-що: малювання, зустрічі, катання на велосипеді. Вам не обов’язково бути успішним у своєму хобі і завойовувати призові місця. Улюблене заняття просто має відволікати від турбот.

 

Не забувайте про себе. Ставте свої особисті потреби на перше місце. Це не егоїзм, а здорова турбота про себе. Якщо відчуваєте потребу побути на самоті, то дозвольте собі це. Не треба брати на себе всі домашні обов’язки, лише за рівного розподілу обов’язків можливе психологічне здоров’я.

 

Мандруйте! Ніщо так не допомагає нам пізнати себе, як пізнання світу. І йдеться не лише про далекі і екзотичні подорожі. Поїздка в сусіднє містечко, вихідні у горах, осіннє море – підійде будь-що. Головне час від часу змінювати місце перебування, вивчати щось нове, щиро дивуватися.

 

Додайте у своє життя барв. Сонце допомагає засвоюватися вітаміну D, який у свою чергу впливає на гарний настрій. Восени сонця все менше… Тож ловіть його за кожної нагоди. А також додайте кольору у своє життя. Яскрава їжа, кольорові аксесуари, різнобарвна картина над ліжком: це все непомітно сприятиме гарному настрою.

 

Якщо вам не стає краще, зверніться до лікаря. Депресія – це хвороба, часто її не можливо здолати самотужки!


09.10.2017 2666 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

657
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1904 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

550
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6901 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11390 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

331

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1068

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1112

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1104
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

274
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1077
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

845
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

744
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2946
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4438
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18437
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

315
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

350
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

660
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

766