Як рука прокурора руку слідчого миє (документ)

 

Повертаюсь до надрукованого Депутатського звернення Юрія Романюка, адресованого Прокурору області О.Каліфіцькому та начальнику ОУ УМВС в області, стосовно безпідставного, з ознаками явного перевищення своїх службових повноважень, дій заступника начальника слідчого управління Бурак С.І., щодо затримання на три доби підозрюваного бізнесмена гр. Костянтина Бородайка,  та вимог прокурора обвинувачення у судовому засіданні, застосувати до затриманого міру запобіжного заходу – утримання під вартою 2 місяці(!), на що суд НЕ погодився, а обмежився лише грошовою заставою, мною отримано відповіді з прокуратури області та слідчого управління ОУ УМВС в області.

 

Тішить, що за відповіддю начальника слідчого управління В.В.Ільчишина слідує, що «працівниками слідчого управління…розглянуто Ваше звернення…». Я так розумію, що начальник зібрав рядових працівників, і вони колективно розглянули моє звернення, щодо законності та адекватності дій самого начальника і його заступника Бурака С.І., які інспірували кримінальну справу проти бізнесмена? Дуже вражаюча картина. Головне, що в ЦЕ, з розбігу, щиро віриться!

 

З відповіді слідує, що слідчим «за фактом» порушена кримінальна справа, «за ознаками вчинення ним злочинів» -  пред’явлено обвинувачення.

 

А, «враховуючи наявність достатніх підстав, затримано на підставі ст.ст. 106, 115 та 155 КПК України». Богу дєкувати статей вистачає.

 

Щодо дій самих слідчих, то  «проведеною перевіркою порушень вимог КПК під час затримання НЕ встановлено. На даний час досудове слідство у кримінальній справі триває».

 

Отут, у мене, як депутата, та членів постійної комісії обласної ради з захисту прав людини, законності та правопорядку питання є, до слідчих і прокурорів, всіх рівнів.

 

1. Якою «перевіркою» доведено «факт нанесення матеріальних збитків на суму 1,3 млн. грн.»? Хто цей експерт, його реквізити, прізвище, освіта, кваліфікація, яку має ліцензію, якій його фаховий рівень, коли і з ким він проводив експертизу в спірному приміщенні, в присутності кого, де цей акт, протокол, методика застосування підрахунків завданих збитків, хто взагалі встановив, що ремонтні роботи це збитки? Як ви кваліфікували ці дії – «шахрайством»?  Який кримінально-процесуальний зв’язок між «капітальним ремонтом, реконструкцією» та «завданими збитками» і «шахрайством»? Що з цього всього «перевірила» обласна прокуратура? Кого ви так цинічно обманюєте?  По суті запитань – жодної письмової відповіді!

 

2. Чому прокуратура і слідчі, ще перебуваючи в зародку «досудового слідства», «яке триває», на підставі сумнівних «висмоктаних зі стелі» процесуальних аргументів, які безпідставно перекваліфіковують «за фактом», «за ознаками вчинення ним злочинів», «враховуючи наявність достатніх підстав», так довго проводите (ще й до сьогодні) ДОСУДОВЕ  СЛІДСТВО? Адже, у вас є «наявність достатніх підстав», «оцінка завданих збитків в сумі 1,3 млн.грн», «факти», «достатні ознаки»?  Чому справа досі ще не в суді?

 

3. А якщо ви, прокуратура і слідство, так довго проводите «досудове слідство», яке не здатні «зліпити до купи», бо реально і об’єктивно не має підстав і доказів, будь-яких фактів злочину, доведеного шахрайства, доведеного судом(!) заволодіння чужим майном, а не слідчим у кабінеті, і саме тому, не здатні передати кримінальну справу до суду, то навіщо ви застосовуєте проти обвинуваченого, на якого за законами України поширюється презумпція невинуватості, до остаточного рішення суду, яке набрало законної сили, (який не вчиняв злочинів проти людяності, проти особи, не вбивав, не насилував, не калічив), а якого лишень підозрюєте «за фактом», у можливому вчиненні злочину, вимагаєте від суду першочергово підозрюваного бізнесмена «посадити», позбавити його будь-яких належних засобів юридичного захисту і доказів своєї невинуватості, а потім місяцями фальшуєте під «закритого», т.зв. «докази» кримінального злочину?

 

4. Які, у вас були зібрані «вагомі» аргументи, «факти» і «достатні підстави», затримувати громадянина України на три доби, і вимагати від суду ще 2 місяця його попереднього ув’язнення? Чому просто не вибачилися? Право, надане державою Україна, слідчим і прокурорам, у виняткових випадках, при наявності беззастережних підстав і доказів, за вчинення тяжких злочинів проти особи чи держави, передбачає/допускає, але НЕ ЗОБОВ’ЯЗУЄ, і НЕ ВИМАГАЄ, від слідчого і прокурора обов’язкового тотального, масштабного, застосування запобіжного заходу попереднього ув’язнення (взяття під варту), на три доби, а за рішенням суду на два місяця, проти всіх підозрюваних, у банальному господарському спорі двох бізнесових структур. Інтересів держави у цьому спорі НЕ МАЄ! Шкоди, матеріальних втрат, заподіяних інтересам держави, теж НЕ МАЄ! То яку, і в інтересах кого, яких третіх осіб, зайняла прокуратура області та слідство позицію?

 

5. Ви застосовуєте норму права, ст.ст. 106, 115, 155 КПК України - НЕ АДЕКВАТНО, відверто ПО САДИСТСЬКІ, З ЧІТКО ВИРАЗНИХ МОТИВІВ ВЛАСНОЇ КОРУМПОВАНОЇ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ -  ЗДЕРТИ ХАБАР ЗА ПОДАЛЬШЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ПІДСУДНОГО З ПІД ВАРТИ, ТА ЗАКРИТТЯ СПРАВИ, З РІЗНИХ МОТИВІВ!

 

6. У мільйонів громадян України  Є дозвіл на зберігання та носіння зброї. Але право зберігати і носити зброю НЕ ДАЄ ПРАВО І ВИПРАВДАННЯ ЗА НЕАДЕКВАТНЕ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ, І НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ!

 

А зловживання вами (слідчими і прокуратурою) ст.ст. 106, 115, 155 КПК України, це та «ЗБРОЯ», яку ви щоденно, безкарно, масово, застосовуєте проти людини - АБСОЛЮТНО НЕАДЕКВАТНО!

 

Впевнений, що довільне тлумачення прокуратурою області, його керівництвом, рішень Конституційного суду та законів, щодо заборони будь-кому зі сторони, втручатися в дії слідчих, стосовно конкретних кримінальних справ, має рацію лишень тоді, коли депутати вимагали би від слідчих чи прокурорів конкретних дій або вчинків, а у нас є претензії до вас, у підозрі корумпованого, неадекватно застосування права, порушення вами прав людини, захист яких не має навіть національних кордонів країн-порушників, перевищення вами службових повноважень, незаконне інспірування та фальсифікація конкретних кримінальних справ, свідоме злочинне силове намагання позбавити права захисту від кримінального переслідування беззахисних підозрюваних. А це, НЕ одно й ТЕ саме. Тут, ми мовчати не будемо! Ви не дали в своїй письмовій відповіді на Депутатське звернення жодної відповіді ПО СУТІ звернення. А написали черговий твір на вільну тему, що перевіркою встановлено, що все в межах закону, а вам депутатам - бажано не пхати свого носа в наші приватно-бізнесові справи.

 

Ваш президент подав на розгляд громадськості законопроект з гуманізації та прозорості, зрівняння всіх сторін в процесуальних правах, новий Кримінально-процесуальний кодекс. В якому обмежується норма тимчасового затримання підозрюваного з 72 годин, до 24 годин. За поданням вашого президента, Верховна Рада України, гуманізувала кримінальну відповідальність, з близько 20 статей КК, за економічні та майнові злочини. Портнов і Пшонка на всіх теле-шоу країни піарять нову гуманістичну політику президента, покликану припинити свавілля прокуратури і слідчих (тобто і вас в тому числі, а можливо в-першу чергу), а ви… відкрито і демонстративно, організовано її саботуєте, свідомо і навмисно нехтуєте. Чи він теж, своїми рекомендаціями, щодо гуманізації, втручається у конкретну кримінальну справу?

 

Всій Європі, США, країнам світу, ЄС, ПАРЄ, ОБСЕ, НАТО… відомі методи «законності» досудового слідства, конкретно: Каліфіцького, Войченка, Гріщенка, ролі і місця цих кадрів Генеральної прокуратури, в фальшуванні конкретних кримінальних справ, інспірованих режимом Януковича, проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка. Всім відомі зібрані вами докази, датовані «31 квітня». Відомі ваші «експертизи» та фах «експертів» в цих справах.

       

Ви не сховаєтеся від відповідальності за сумнівним перекручуванням суті та змісту «вибіркового застосування»  рішень Конституційного суду та законів. Не закриєте рота депутатам.

 

Прикарпаття, - вам не Київ, не Одеса, не Донецьк, і навіть не Єнакієво!

         

Предметом розгляду вчинених вами правопорушень стане чергове засідання Івано-Франківської обласної ради.     

 

 

Депутат обласної ради,

голова фракції «Батьківщина»                    Юрій Романюк

 

 

 

 


08.03.2012 Юрій Романюк 1650 14
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1672
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1658
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4913 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1962 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1362

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

545

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

702

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

848
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3471
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10030
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

698
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25921
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7553
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

748
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

930
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1253
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1069
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

691
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

926
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

800