агенція новин

Як правильно надати першу допомогу при укусах змій, кліщів, або при травмі

 

 

У літній період, особливо під час відпочинку на природі, зростає кількість таких травм, як укуси кліщів або й змій. Так, за минулий рік до травмпункту Івано-Франківська поступило п’ятеро пацієнтів з укусами змій, а один такий випадок трапився уже цього року.

 

В.о завідуючого міським травматологічним пунктом Олег Кушнір розповідає, що для нашого регіону зміїні укуси не є особливо небезпечними, зміїна отрута не є смертельною, тому причини для виникнення паніки відсутні.

 

Отрута потрапляє у кровотік, пошкоджує нервову і геморагічну системи. На місці укусу одразу виникає набряк, який швидко поширюється, з’являється головокружіння, в’ялість, головний біль, нудота, задишка.

 

„При укусі змії варто не рухатися, щоб інфекція не розповсюджувалася по організму. Вище місця укусу людині потрібно накласти тугу пов’язку, але в жодному разі не джгут, при якому порушується кровопостачання у кінцівці та є загроза виникнення некрозу тканин. По можливості треба спробувати видавити краплі отрути з ранки, проте висмоктувати отруту категорично заборонено. Адже, якщо пошкоджена слизова оболонка в ротовій порожнині, наявний хоча б один хворий зуб, тощо, отрута одразу потрапить до організму того, хто надає постраждалому допомогу. Не варто також надрізати ранку, це тільки сприятиме розповсюдженню інфекції, і не можна припалювати місце укусу”, – наголошує Олег Кушнір.

 

Він радить при можливості дати людині, яку вкусила змія, антигістамінні препарати, а саме преднізолон. Саме антигістамінні препарати запобігають виникненню анафілактичного шоку. А після цього постраждалого варто якнайшвидше транспортувати до медичного закладу.

 

У травмпункті Івано-Франківська є у наявності протизміїна сироватка, але її вводять не завжди, тільки у важких, критичних випадках. Так, минулого року, з п’яти випадків укусів змій, сироватку вводили тільки одному пацієнту.

 

Небезпечними є також і укуси кліщів, тому варто пам’ятати: кліщі вибирають місця, де шкіра є найменш твердою, найчастіше це міжлопаткові та пахові ділянки.

 

«Місце укусу не потрібно змащувати олією, варто постаратися викрутити кліща проти годинникової стрілки звичайним пінцетом. Коли частина кліща залишається під шкірою, у цьому немає нічого страшного, шкіра регенерує і виштовхуватиме залишки комахи. Якщо кліща видалити протягом першої доби, то укус не несе особливої загрози, адже інфекція не встигає потрапити у організм. Проте при зволіканні може виникнути хвороба Лайма, минулого року у Івано-Франківській області було 25 випадків виникнення цього захворювання – різновиду кліщового енцефаліту, який пошкоджує нервову систему», – розповідає Олег Кушнір.

 

За його словами, після укусу кліща людина має звернутися до травмпункту, якщо навколо місця укусу буде почервоніння, пацієнта направляють на консультацію до лікаря-інфекціоніста.

 

Поширеними під час літнього відпочинку є такі травми, як розтягнення зв’язок гомілково-ступневих суглобів, забої, переломи. При наданні першої допомоги варто прикласти до кінцівки холод, дати знеболюючі препарати, знерухоміти ушкоджене місце і доставити потерпілого до найближчого медичного закладу.

 

Надання своєчасної і правильної медичної допомоги – це те, про що має знати кожна людина. Адже виконання простих правил і рекомендацій може врятувати життя. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


15.06.2015 574 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
18.06.2019
Ігор КОСТЮК

Всі разом – гравці, тренерський штаб, керівництво клубу, його персонал сміливо можуть занести рік собі в актив. Найголовніше – ми утвердилися у першій лізі...

152
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

493 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

696
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

725
05.06.2019
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Професійність, креатив, сміливість й навіть зухвалість, не заспокоєння минулими успіхами та стратегія сталого розвитку — це Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» у Івано-Франківську.

420
30.05.2019

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster.

1063

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

233

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

373

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

564

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

512
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

665
25.05.2019

Вже другий тиждень мешканці Івано-Франківської області страждають від грозових дощів, граду та підтоплень.

34454
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

1009
16.06.2019

День Святої Трійці - одне із головних християнських свят. Воно відзначається на 50-й день після Великодня, у 2019 році свято випадає на 16 червня.

300
02.06.2019

Лікар Ендрю Ньюберг, професор університету Томаса Джефферсона в США провів дослідження МРТ і визначив, що молитва і медитація дійсно мають велику силу.

868 1
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

578 1
17.06.2019

Депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Грималюк одружився.

1513 1
16.06.2019

Сім'я мамонтів скоро в повному складі з'явиться в селі Підгір'ї - двоє менших вже на полі, мама з татом ж ще в процесі.

2022
15.06.2019

Появу Петра Порошенка вітали практично всі присутні на фестивалі, а їх до того часу назбиралось кілька тисяч.

2163 1
15.06.2019

Рекламний щит, котрий розміщений на Вічевому майдані, повідомляв, що Оксана Савчук входить в команду Марцінківа.

2430