Як покращити пам’ять: сім простих способів

 

 

Пам’ять є одним з обов’язкових показників хорошої працездатності та успіху в соціальному житті. Проте за щоденними справами мозок перенасичується великою кількістю інформації, через що забуваються навіть найочевидніші речі.

 

Експерти порталу The Sun дали сім корисних порад, як зміцнити пам’ять і навчитися мислити швидше, пише 24 канал.

 

Стискайте кулак

Дивна, на перший погляд, порада, проте вона справді працює. Дослідження показують, що, якщо під час запам’ятовування телефонного номера чи інших справ, стискаючи і розтискаючи праву руку в кулак, інформація запам’ятається краще.

Це відбувається тому, що такий рух позитивно впливає на активність нейронів в лобовій долі мозку і сприяє швидшій обробці інформації.

 

Повторюйте інформацію перед сном

Спеціаліст з пам’яті і викладач психології в Борнмутському університеті Ендрю Джонсон радить, що для кращого засвоєння будь-якої інформації її слід перечитувати або переглядати перед сном.

Перших кілька хвилин перед зануренням в сон ці спогади будуть крутитися у вашій свідомості, і ви будете краще пам’ятати їх на наступний день.

 

Користуйтеся алфавітом

Автор книги “Прискорювачі пам’яті” Джоанна Іддон пропонує простий і ефективний спосіб згадати якийсь потрібний вам факт.

Наприклад, якщо ви забули ім’я актора з якогось фільму, подумки перераховуйте всі букви алфавіту й аналізуйте, чи не на цю букву починається ім’я забутого актора. Ця техніка дійсно працює.

 

Вживайте менше алкоголю

Алкоголь, звісно, доможе вам заснути, але у другій половині ночі сон погіршиться, перетворившись на легке дрімання, під час якого людина не відпочиває.

Саме під час недостатнього відпочинку під час сну знижується концентрація уваги і погіршується пам’ять.

 

Промовляйте думки вголос

Науковці довели, що коли ми промовляємо ту інформацію, яку хочемо запам’ятати, вголос, вона дійсно запам’ятовується краще. Простий та ефективний спосіб.

 

Малюйте в думках

Користуйтесь такою технікою запам’ятовування як мнемоніка – це заміна об’єктів і фактів на асоціативні образи. Наприклад, якщо ви хочете запам’ятати ім’я Джона Бріджа, уявіть на його обличчі міст (bridge-міст) або карткову гру бридж.

 

Харчуйтеся, як грек

Американські вчені дійшли висновку, що середземноморська дієта може не лише позитивно вплинути на ваш організм, а й допомогти зберегти пам’ять і зменшити ризик недоумства.

Експерти розглядали харчування 17,5 тисяч людей із середнім віком 64 роки і як виявилося, люди, які дотримувалися середземноморської дієти, були на 19% менше схильні до розвитку проблем з пам’яттю.


03.04.2017 1862 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1293
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2146
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2209
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6635 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

381

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

317
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

190
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

95
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10498 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

97
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

437
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653