Як подорожувати Європою безкоштовно

 

Як подорожувати Європою безкоштовно

 

Вас невимовно тягне у мандрівки далекими і не дуже світами, але ви реально оцінюєте свої фінансові можливості? Мандрівник Орест Зуб ділиться секретами того, як організувати чудову подорож якнайдешевше або взагалі не витрачаючи гроші.

Всі люблять халяву або те, що дається задарма. Багато хто насправді не цінує більшості речей, які даються безкоштовно.

Чесно кажучи я не фанат всього дармового. Вже неодноразово переконувався, що все повинно мати свою ціну і завжди радий платити за якісний продукт чи послугу.

Тим не менше у багатьох випадках безкоштовно може означати лише те, що за це не потрібно платити грошима. Зате завжди можна розрахуватися усмішкою, корисною порадою, хорошим настроєм чи якось по-іншому, щоб Ваш контрагент побачив, що його зусилля не пішли на марне.

Ось деякі поради, які допоможуть Вам звести грошові видатки під час мандрівок до мінімуму, а то і взагалі вписатися у нуль.

 

Проживання

Каучсерфінг (Couchsurfing) – одна з найбільших в світі туристичних спільнот. Ідея передбачає наступне. Місцеві мешканці приймають у себе вдома мандрівників безкоштовно, допомагають при потребі і показують свою країну, місто чи село з середини таким, як його сприймають тутешні люди.

Диванчик для гостей

Таким чином мандрівник (серфер) має можливість поринути у місцевість, не почуваючи себе туристом, а приймаюча сторона (хост) виступає у якості нового друга і провідника.

Обоє каучсерферів залишають відгуки один про одного, що дає змогу цілій спільноті залишатися толерантною і відстежувати чорних овець.

І, мабуть, основне. Мета каучсерфінгу – це не лише надати можливість безкоштовно переночувати, а насправді – покращити світ, за допомогою міжкультурного обміну і виховання толерантності між каучсерферами, людьми, країнами і націями.

Більше про каучсетфінг можете дізнатися на сайті.

 

Транспорт

Автостоп – всім відомий спосіб пересування, який доволі поширений і популярний серед мандрівників, які подорожують Європою та світом.

Чесно кажучи я не фанат автостопу, оскільки це сильно прив’язує до інших людей і сильно знижує мобільність.

Хоча досвідчені автостопери вміють обирати "рибні місця" на дорогах, де їх миттю підбирають автівки і довозять у правильному керунку. Не рідко і буває, що треба вистоювати по декілька годин, щоб зловити машину, яка їде у потрібне місце.

Для багатьох людей автостоп є не лише засобом пересування, а і невід’ємною частинкою життя. Вони пізнають країну і її людей, вислуховують життєві історії водіїв і копаються у власній свідомості, шукаючи відповіді на багато запитань.

Класний ресурс для всіх автостоперів з детальними описами "рибних місць", форумом, статтями і купою корисної інфи.

 

Безкоштовні атракції в містах

Практично у кожному європейському місті є на що глянути. Для того, щоб відвідати найбільш популярні місця зазвичай доводиться платити, що цілком нормально.

Зате є дуже багато можливостей відвідати щось за дармо. Щоб дізнатися це, потрібно навідатися у туристичний інформаційний центр, який діє майже у кожному місті і з’ясувати що ж воно має для Вас запропонувати без грошової оплати взамін…

 

Музеї

Вхідні квитки у більшість музеїв зазвичай є доволі дорогими але практично кожен музей пропонує "щасливі години", коли його можна відвідати задармо. Скажімо, остання година роботи щодня або кожен четвер вхід вільний після другої половини дня.

Natural History Museum, Лондон

Є і повністю безкоштовні музеї, як от наприклад у Лондоні. В шалено дорогій для пересічного українця столиці Британії майже всі музеї світового рівня безкоштовні для відвідувачів.

 

Безкоштовні тури

Останнім часом, коли туристичний ринок перенаситилася кількістю його гравців, почали з’являтися компанії, що пропонують безкоштовні групові екскурсії. Марина, моя коліжанка з Києва запустила першу в Україні фірму, яка власне почала водити безкоштовні тури.

Тим не мене якість такого туру зазвичай перевищує платну послугу, оскільки вони заробляють на чайових від туристів, якщо останні вважатимуть, що гід добре справився із своїм завданням.

Долучившись до такого туру матимете чудову можливість познайомитися з містом, отримати всю необхідну корисну інформацію і зустріти інших мандрівників, з якими далі зможете провети час.

 

Інші атракції в містах

В кожному європейському місті бурлить життя. Воно багате на різноманітні культурні, музичні, спортивні та інші події, які часто можна теж відвідати безкоштовно.

Просто поцікавтесь і сплануйте свій час наперед.

 

Сувенір №2 – фотографія

Чому два? А тому, що номером один є відкритка з публікації про поради здешевлення мандрів Європою.

Насправді, роблячи фотографії, Ви не лише економите на безтолкових сувенірах, а ще і покращуєте свої вміння в галузі фотомистецтва; Ви починаєте дивитися на багато речей крізь об’єктив, що теж додає Вам +1 до життєвих навичок.

Більше того, з кожної фотографії можна з легкістю зробити відкритку власного виробництва і надіслати її близьким людям.

 

Участь у симпозіумах, конференціях, семінарах тощо.

 Завдяки великій кількості навчальних закладів, різноманітних фондів і організацій в багатьох куточках Європи доволі часто проводяться міжнародні події культурного, політичного чи іншого характеру.

Не рідко учасникам забезпечується проживання, харчування і участь в даних подіях. В кожному випадку залежить від окремого проекту і його бюджету.

На різноманітних з’їздах можна познайомитися з новими цікавими людьми, обмінятися з ними досвідом і почерпнути натхнення подорожувати і розвиватися далі…

Саме завдяки участі в численних міжнародних подіях культурного і наукового характеру, я ще будучи студентом, відвідав більшість європейських країн.

 

openmind.com.ua


22.08.2017 2293 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

608
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1792 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1103 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

531
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6878 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11334 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

309

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1045

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1092

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1085
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

254
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1058
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

824
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

710
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

648
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2920
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4417
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18415
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

284
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

331
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

641
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

743