Як почати худнути: сім простих хитрощів

 

Американськими дієтологами були розроблено сім нескладних правил, як почати худнути. Багато жінок, щоб привести себе у форму до літа, сідають на дієти.

 

Але є більш легкий шлях скинути зайві кілограми. Основним моментом, на який звертають увагу американські фахівці з харчування, є переїдання.

 

Воно пов‘язане з особливостями ритму, в якому сучасна жінка змушена жити. Дами, налаштовані на кар’єру, знаходяться в постійному стресі, який і змушує їх їсти більше, пише Вкурсе.

 

Спілкування з колегами також призводить до стресу, адже не в кожного з них гарний настрій.

 

Не викидаємо недоїдки

Перший секрет — не варто відразу прибирати зі столу недоїдки. Залишати у себе на столі такі нагадування — перший крок, як почати худнути. Переїдання — це залежність, яка стоїть на другому місці після наркоманії. Перекушування є прекрасним варіантом не переїдати. Але жінка, яка звикла їсти багато, часто не може зупинитися вчасно. Фантики від цукерок, шкаралупа від горішків можуть стати візуальними нагадуваннями про те, скільки дівчина з‘їла за обідом або вечерею. Вчені, провівши експерименти, підрахували, що людина з’їдає на цілих 45% менше, якщо на столі лежать залишки їжі.

 

Менше різноманітності

Занадто велика різноманітність продуктів на столі теж не йде на користь. Як почати худнути, якщо очі розбігаються і все хочеться спробувати? Особливо важко стримувати апетит на корпоративних вечірках з фуршетами. Правда, на святі ще можна дозволити собі пустощі з‘їсти шматочок. У будні замість обіду в ресторані фрі-фло, де їжа набирається самостійно, слід віддати перевагу ланчу з обмеженою кількістю страв. Переїдання заразне, тому обідати бажано не в компанії, а на самоті. Змушують їсти більше розмови, які діють так само, як телевізор.

 

Добуваємо їжу

Корисна їжа здається жінці несмачною, на відміну від, наприклад, солодощів. Вчені з університету Джона Хопкінса знайшли спосіб, як почати худнути і позбутися від солодкої залежності. Так, їжа може здатися більш смачною, якщо докласти зусиль, щоб її дістати. Зусилля змінюють смак, тому що здобувач цінує свої сили і час, витрачений на добування їжі. Були поставлені досліди на мишах. Мишам пропонували шматочок цукру, який можна було просто взяти або добути. Після натискання на кнопку 15 разів, миші віддавали перевагу цукру, який дістався з працею. Потім дослідники замінили цукор на менш смачну їжу. Результат виявився тим же.

 

Стежимо за покупками

Щоб не переїдати, потрібно купувати маленькі упаковки замість сімейних. Йдучи в магазин, потрібно купувати продукти з розрахунку тільки на один день, інакше виникне бажання з’їсти все відразу. Велика кількість їжі в холодильнику збуджує апетит. Такий підхід корисний ще й тим, що продукти не псуються від довгого лежання в холодильнику. Економні пачки, як правило, пропонують супермаркети. У Росії є така звичка — доїдати, щоб не зіпсувався. Тому не потрібно купувати занадто великі торти або відра майонезу. Якщо купувати рівно стільки, скільки необхідно, то калорійність раціону знизиться приблизно на 22%.

 

Вибираємо маленький посуд

Вірний шлях до ожиріння — це великі порції. Зменшити порцію можна, якщо придбати посуд, в який вона просто не поміститься. На маленькому блюді міні-порція буде виглядати великою, а на великому — скромною, і захочеться додати ще. Варто купувати не тільки маленькі тарілки, а й келихи. Якщо позбутися від звички пити чай з цукром не виходить, то можна хоча б знизити кількість. Краще віддати перевагу вузьким і довгим чашкам і стакани. Вони здаються меншими за об‘ємом, адже надлишок натуральних соків може бути шкідливим так само, як і солодкий чай.

 

Ховаємо у шафу

Їжа не повинна бути під рукою. Щоб цукерки та печиво не траплялися зайвий раз на очі, на стіл їх краще не класти. Замість них на столі можна тримати фрукти, овочі, горіхи, сухофрукти. Постійна необхідність діставати солодощі стане способом контролювати переїдання. Сісти на дієту дуже складно, і в її період так хочеться дати собі якусь поблажку. Тримати продукти на увазі особливо небезпечно біля телевізора. До посилення апетиту веде не тільки перегляд кіно, а й яскраві картинки реклами.

 

Не можна їсти в компанії

Кількість з’їденого в компанії друзів значно перевищує показники з'їденого на самоті. За жвавою розмовою і час проходить непомітно, і їжа йде зі столу швидкими темпами. Якщо передбачається щільна трапеза, то її краще почати і закінчити в гордій самоті або ж в оточенні чоловіків. Вченими помічено, що поряд з коханими дами їдять менше. Тут діє бажання жінки подобатися. Чоловік відволікає від процесу поглинання їжі своїм поглядом, компліментами. Щоб їсти менше і довше, також можна ходити в ресторани з приємною музикою й обстановкою.


28.05.2012 5970 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1934
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1844
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1842
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5436 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1496

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

720

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

781

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

976

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

992
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1754
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3661
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10238
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26124
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10167 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7698
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

879
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

161
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

239
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

367
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1261
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

863