Як не попастися на зірочку в депозитному договорі

 

 

Панічні настрої серед українських вкладників потроху стихають — клієнти почали поступово повертати гроші в банки, але тепер уважніше ставляться до вибору фінансового партнера.

 

Пора розібратися, чому варто уважно читати депозитний договір, а також чим відрізняються акційні пропозиції та «зірочки» від прозорих умов.

 

Що банк може заховати за «зірочкою», і чи є депозити без неї?

Часто клієнт помічає в рекламі тільки високу ставку, але коли він приходить у банк, виявляється, що отримати максимальний процентний дохід він можна тільки при виконанні «додаткових» умов: розмістити депозит через інтернет-банкінг, бути постійним вкладником або, навпаки, новим клієнтом, перерахувати кошти з іншого банку тощо.

 

Такі хитрощі найчастіше використовують невеликі банки, тоді як банки з іноземним капіталом переважно дотримуються політики прозорості у відносинах з клієнтами і набагато рідше використовують такі «сюрпризи» у рекламі і договорах. Наприклад, у банку VTB підкреслюють, що хоча боротьба за кошти клієнтів в умовах кризи посилилася, банки, які роками заробляли авторитет і довіру вкладників, не стануть ризикувати своєю репутацією заради швидкого прибутку.

 

«Пропонувати клієнту високі відсотки при безлічі застережень, виносок і зірочок —подібний формат роботи абсолютно не відповідає стандартам великих міжнародних банків. Такі практики повинні піти в минуле, тим більше, що наші клієнти стають все більш досвідченими і вже можуть відрізнити чесну ставку від рекламної пропозиції, — зазначає Марина Кшиніна, начальник управління пасивних, комісійних та сервісних продуктів банку VTB (Україна). — Ми вирішили піти клієнтам назустріч: для того, щоб вони відчували себе більш впевнено, в нашому банку при розміщенні вкладу «Класичний» зі ставкою 25% клієнт гарантовано через 3 місяці отримає і суму депозиту, і нараховані відсотки. Це — ідеальні умови, адже ще зовсім недавно для отримання такої високої ставки потрібно було розміщувати депозит не менше, ніж на рік».

 

Чи можна забрати депозит достроково і не втратити прибуток?

Ще одне важливе питання, яке турбує багатьох клієнтів: чи можливо в разі потреби достроково забрати свої «кровно зароблені», та ще й без втрати процентного доходу?.

 

«Зазвичай банки при розірванні вкладу дійсно штрафують клієнтів, різко знижуючи процентну ставку, — говорить Марина Кшиніна. — VTB йде назустріч навіть найбільш обережним клієнтам — за умовамитого ж «Класичного» депозиту можна забрати вклад в будь-який момент, практично не втрачаючи зароблені відсотки».

 

(р)


08.04.2015 447 1
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1411
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2680
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2199
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2272
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6828 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2553 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

441

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1274

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1371

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1540
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

388
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

254
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

657
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

149
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26617
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

625
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10550 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

159
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

179
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

494
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

638
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

701