Як безпечно користуватися послугами туристичних агентств?

 

/data/blog/87890/1999460e20d1ae31a329ce475c42e5a9.jpg

 

Більшість людей, які планують поїхати на відпочинок в далекі й іноді екзотичні країни, швидше за все, не візьме з собою один рюкзак і компас, але попрямує в туристичне агентство.

 

Завдяки цьому можна без проблем вирішити багато різних формальностей, заощадити трохи особистого часу, а за відповідну плату одержати відпустку за розкладом практично від А до Я.

 

Тому, якщо ви плануєте свій відпочинок мрії не дайте нікому себе обманути пустими обіцянками і не втрачайте пильності. Навіть великі туристичні агентства можуть підвести, що ваш відпочинок не буде мати нічого спільного з блаженним відпочинком, який ви планували. Контролюйте бюро подорожей, щоб все пройшло за планом, і відпустка запам’ятався тільки гарними враженнями. Як це робити і на що звертати увагу?

 

Будьте обережні при підписанні договору

 

Читаючи договір, не уникайте ознайомлення з фрагментами, які здаються вам нудним, або незрозумілим. Дуже часто в них приховані несприятливі для вас пункти, наприклад, про відсутність відповідальності організатора, в даному випадку, або майбутніх додаткових витратах, про яких раніше не було мови. Не поспішайте, і не робіть імпульсивних вчинків – постарайтеся зберегти холоднокровність. Можливо, потрібно буде проконсультуватися з фахівцем (юристом), який допоможе вам розібратися в різних нюансах. Не викидайте договір. Завдяки цьому ви не будете картати себе за те, що щось пропустили. Якщо щось не розумієте – краще зайвий раз переспрашивай. Кожне туристичне агентство зобов’язане пояснити всі неясності, щоб людина могла свідомо прийняти рішення, чи він хоче скористатися цією пропозицією на самому справі. При вигляді того, що людина з офісу туристичного бюро борсається, намагаючись переконати або заплутати вас, нехай горить в голові «червона лампочка» — навряд чи щось гарне вам запропонують.

Докладна консультація

 

Попросіть про те, щоб вам надали перелік усіх послуг та інформацію про кожен елемент пропозиції, яку ви плануєте придбати. Дізнайтеся все про готелі, перегляньте фотографії, прочитайте відгуки та відвідайте сайт. Яка категорія готелю, скільки зірок він має, які пам’ятки в ньому є, що буде доступним для вас особисто. Ви повинні відразу ж отримати каталог з справжніми і актуальними (по часу) фотографіями об’єкта, щоб мати можливість його побачити. Запитайте також про сам відпочинок, це те, що вам належить, – харчування, проїзд, а також які заходи в ньому передбачені. Подібної деталізацією скористайтесь при перевірці виду транспорту і форми фінансування поїздки. Якщо в ході бесіди з консультантом була запропонована якась додаткова опція, то попросіть, щоб вона була укладена в договорі і записана на папері, тому що він є для вас найбільш важливим гарантом отримання обіцяних послуг.

 

Будьте обережні зі змінами

 

Якщо яка-небудь точка, навіть найменша, у вашому договорі змінюється, то ви маєте повне право знати про це. Більш того, ви не повинні приймати це рішення, покірно схиливши голову. Ви можете вирішити, чи згодні ви на зміну договору, або, може бути, відмовтеся від такого досвіду, повернувши свої гроші. Ви не можете погодитися на те, щоб відпочинок проходив у готелі, де триває гучний ремонт, який позбавить вас, до речі, і половини пам’яток, чи не так? Якщо щось подібне має місце, і ви про це не попереджена заздалегідь, ви можете вимагати компенсацію. Якщо ж невеликі зміни не стануть для вас перешкодою, то уточніть як це все буде виглядати документально – не погоджуйтеся відпочивати за одним договором, а отримувати абсолютно інші послуги.

 

nydmond.com.ua


29.09.2015 1321 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

566
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1750 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1088 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

524
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6871 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11326 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

301

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1032

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1086

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1077
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

240
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1047
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

812
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

681
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2909
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4409
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18404
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

260
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

325
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

634
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

736