Як бабуся через ноу-хау у вірі Христовій утвердилася

 

/data/blog/53640/d1d3c50daf6a33e2b870aad496ed174f.jpg

 

Провідати бабусю до далекого села навідався молодий юнак. Такі зустрічі не відбувались часто. Молодий студент мусів вчитися, адже на заробітках зароблені важко гроші батьків не мали були витрачені надаремно. Цього разу у юнака було особливе завдання: він мав організувати зустріч батьків із бабусею, з якою не бачились вже довгі роки.

“Сьогодні ви зустрінетесь із батьками”, – сказав хлопчина радісно ще з порога. Літня жінка аж словам не змогла повірити і заплакала, бо, накінець, станеться те, що давно очікувала. Вона несміливо поглянула за плечі юнака, немов виглядаючи когось, хто мав би зараз прийти. Але нікого не було. Хлопець був готовий до такої поведінки і продовжував далі у жартівливому тоні: “Ні, їх там нема. Зараз покажу їх тут”, і показав на чорну валізку. Він відкрив її, витягнув і розгорнув щось подібне на телевізор. Натиснув щось і сказав, що зараз побачу маму і тата, і ми поговоримо. За якусь мить все було налаштовано.  “Ось це - мама і а це - тато”, – сказав внук і тикнув пальцем по екрану. І дійсно: було видно знайомі обличчя. Бабуся загадково запитала: “То вони?” Внук кивнув головою і продовжив: “а ви, що самі не бачите?”
Вже за кілька хвилин можна було бачити як старенька бабуся усміхалась, плакала і уважно слухала, дивлячись на цей дивний ящик. Ще не мала сміливості говорити до нього, але це діло практики, як сказав розумний внук. Це чудо він назвав “Скайп”. Поговорили, посміялись із чуда техніки, попрощались, зустріч завершилась.

Наступного дня сталась дивна подія.
- Внучку, а ну підійди-но сюди.
Бабуся стояла біля ікони і дивилась на неї. Внук неохоче підійшов і став поруч. “Ось поглянь”.
- Баб…, – перебив невимушеним голосом, – Ну, я ж вам вже пояснював, що іконам вірити нерозумно і до Бога потрібно напряму говорити, а не до якогось дерева і фарб.
- Отожбо, внучку, я й почала сумніватися після твоїх грамотних слів. Але вчора ти мене, стару і нерозумну, таки ще більше просвітив і утвердив у православній вірі. Послухай-но мене. Знак святого хреста – це вхід, а слова “В  ім’я Отця, і Сина, і святого Духа” – це пасворд, чи як там ти казав? А ікона – це відеозв’язок. Говориш ніби до неї, але насправді ти спілкуєшся з Тим, Хто є за нею. Все, як у “Скайпі”. Бач, дорогенький, все просто, але мене дивує, чому здоров’я перед іконою ти не просиш, а гроші у батьків перед “Скайпом” просиш?
Внук був шокований від такого порівняння. Трохи подумав і почав викручуватися: “ну…., а там же ж батьки, я ж вірю, що то вони там є“.
- Так і я вірю, що по ту сторону є Бог.

Так виходить, що у Церкві, крім аудіозв’язку, відеозв’язок був віддавна. Церква до цього йшла довгими роками. Тепер і техніка підтягнулась. Основне, щоб зрозуміли, що “образ” ніколи не може замінити “первообраз”, як і “Скайп” – живої зустрічі, але, щоб допомогти підтримувати зв’язок і полегшити спілкування.

 

Кіріос


10.06.2014 1446 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1283
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2585
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2142
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2206
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6627 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2486 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

377

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1189

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1316

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1447
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

313
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

185
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

611
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

91
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26550
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

576
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10492 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

90
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

119
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

433
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

577
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

650