Агітувати за Медведчука кума – будь-ласка! Служити Батьківщині в гроні патріотів – не дамо!

Церква ще не змогла оговтатись від інфо-бомби. Ціілий ряд проблем виявлено в публікації "Військовий капелан і москворуки" - повідомляє ресурс Хто крайній, га?! (якщо ще не читали - спершу вам - туди). Час для нової порції. Продовжуємо. Отже...

Релігійна структура тисне на капелана-патріота. Що буде раніше: ЦВК зафіксує порушення? Поважний єпископ відкличе свої цидулки як помилкові, негідні? Чи -як водиться у нашій правовій Державі- рак на горі свисне?..

Почнемо із важливого нюансу: сам Микола Мединський зазначє, що його участь у виборах – не церковне діяння, але реалізація особистого конституційного права. Більш того:

  • Я взяв відпустку на час проведення виборів … аби висловити свою громадянську позицію,
    - зазначає капелан.

Тобто – якщо релігійна верхівка продовжить тиск – мова може йти про порушення прав громадянина. Дочікуючись, що скаже ЦВК і церква – поглянем у передумови та вглиб проблеми.

Почну здалека: напередодні президентських виборів – Святослав Шевчук закликав «Не даймо нікому висміяти Україну» (достатньо прозорий заклик для впливу на виборців?). Згодом висловлює стурбованість «репресіями влади проти своїх політичних опонентів». І за кілька місяців – напередодні парламентських виборів – ствердив, наче Україну полонила брехня (знову ж – впливаючи на думку виборців – яко глава Церкви!). Для певності – дарує ікону (наче вказує вірянам, кого слід підтримати). Так, у глави Церкви й екс-глави Держави – багата, приязна спільна історія…  Аж до того, що Блаженніший запричастив "православного" юдея. Хоча… мав би знати про відсутність євхаристійного єднання між цими релігіями.

- Чого не зробиш для дружка…

Єпископ Василь Івасюк у своїй анти-агітації закликав Миколу Мединського «переосмислити свою поведінку, гідність священнослужителя, усвідомити свою відповідальність перед Богом і Церквою, поправитися із поведінки, яка не личить священнослужителеві та зняти свою кандидатуру».

Такими закликами й діями – єпископ (який діє від імені Церкви) – порушує Конституцію України, позбавляючи людину громадянського права; а також – виборче Законодавство – втручаючись у хід вільного волевиявлення. Знаючи, що зняти кандидатуру можна було до 06.10, – він 13.10 оприлюднює лист, що виставляє пароха в очах вірян – церквовідступником, порушником… негідником. Тобто – агітує проти. А ви ж пам’ятаєте: церква – відділена від держави

То скажіть: хто чинить «протиправну поведінку»: той, хто чесно йде на вибори? чи ті, хто з-під тишка на вибори впливають? Як відреагувала Церква та Держава – на втручання, тиск-вплив на вільне волевиявлення громадян?!

- Ніяк…

Це – очевидно. Але більш цікаво інше: що саме в діях священика – піддає осуду архієрей? Сміливість капелана – взяти на себе відповідальність? Дотичність до політики (участь у державотворенні) видається архіпастирю – мЕрським приниженням священика? (ой, як тоді замараний Блаженніший!) Чи УГКЦ вболіває, щоб патріоти не склали конкуренції – промосковським… То кому служить наша церква? «Наша»???

- Ну… може єпископ знає капелана як негідника, крадія чи ще якогось аморального типа… Але чому тоді дозволяє йому служити – всі оці роки?!

Чому ж тоді він правив – всі оці роки?! Як знаю я і кажуть люди: служіння капелана – гідне бути ПРИКЛАДОМ! …Хтось зможе заперечити? Ні?! Тоді, пан-отче-єпископе, своєю політикаканською заявою ви зганьбили не лише себе, але й кинули тінь на Церкву. Яка (з огляду на виявлене вище) – давно вже демон-струє поведінку, що навряд чи підпадає під о-значення «гідна».

=[фото2]

 

Та й для застосування покарання (суспенди) – як пояснив Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської архієпархії УГКЦнеобхідне рішення Церковного трибуналу!

- Тооообто… Єпископ порушив навіть церковні закони?!

А капелану ще й забороняють їхати зі служінням на схід…

- Кому? Тому, хто творив капеланство!? Не потрібна вже нашим воякам правдиве душпастирство?!

А в той час – до вояків полинули адепти не#секти "святого" Куркевича. (Структура, що виникла водночас із таборами «данєцкая республіка» на сході, але розвивалась на заході України; має офіс в окупованому Криму й у Москві; відома через погрози журналісту, втручання в освітній процес та бздури "проповіді" їхнього ґуру… "духовного"). То як тепер називати Церкву? УГКЦ МП?

 

Для чого йшов на вибори військовий капелан?

  • …якби у 1990-х роках наші греко-католицькі священики впливали на творення Конституції, на законотворчий процес – сьогодні ми б мали зовсім іншу державу. Церква відсторонилася від державотворчого процесу… Поки ми не будемо ревно і на всіх рівнях будувати Українську державу та політику, то її будуватимуть ті, в кого фундаментальні – цінності “руского мира”,
    – пояснив Микола Мединський.

Доречно згадати, що казав світлої пам’яти єпископ-депутат Микола Сімкайло:

«Священний обов’язок кожного священика — бути з народом».

А керувати [to take care – піклуватись, опікуватись, англ.] – піклуватися про багатьох. Без поділу на касти – бути поруч із людьми, з народом. Стати отцем (батьком-опікуном) не лише для вірних, але й для тих, хто ще у пошуку. Чим ця діяльність суперечить місії священика?

=[фото3]

«Будьте учнями правди та її свідками. Ніколи не соромтеся її засвідчити і побачите, що всі ми разом будемо справжніми», – наголосив якось Святослав Шевчук.

Тож, щоб стояти в правді –треба чітко знати правду. Скажіть-но, Блаженніший: церква – відділана від держави? Чи захищати «солодку парочку» – можна, а брати на себе відповідальність, приєднуватись до патріотичних сил – ні?! Кому на користь : пускати учнів блюзніра… і блокувати – патріота?!

Яка ціна... Скільки коштує та ваша правда, «патріарше»? …Самопроголошений. (Чи, може, Рим уже надав вам титул Патріярха)?

Павло Теличко.

PS: на Львівщині цьогоріч троє священиків балотуються в депутати. У 2015-му їх було – понад 30, у Рахові – п’ятеро

Фотогалерея


06.11.2020 Теличко Павло 19086
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

740
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

568
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1647
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2938
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2427
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2414

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

450

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

578

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1432

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1507
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

536
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

397
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

773
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

160
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

271
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26892
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

734
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

291
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

295
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

618
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

953 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

819