9 харчових звичок, яких потрібно позбутися

 

 

Всі ми іноді вибираємо не дуже здорові продукти. Але часто буває так, що роблячи свій вибір, ми навіть не підозрюємо про це.

 

Ось найпоширеніші харчові звички, які не приносять нам ніякої користі.

 

1. Дієтичні продукти

Практично завжди напис: Дієтичний або Фітнес - не більше, ніж рекламний хід. Знежирені продукти містять в собі велику кількість цукру, яким виробники компенсують смак. Це відноситься до всіх продуктів, крім, хіба що, молочних.

Молочні продукти дійсно знежирюють і їх слід включити в раціон людям, котрі намагаютсья схуднути. Але вони не насичують вас і незабаром після того, як ви з'їсте щось зі зниженим вмістом жиру, вам захочеться перекусити знову. Тому якщо ви вирішили перекусити знежиреним молочком, додайте вуглеводів - хлібці або фрукти.

 

2. Смак понад усе

Навчіть себе їсти тільки тоді, коли ви дійсно голодні, а не просто коли бачите їжу перед собою. Кожного разу, коли ви дивитеся на продукт і ваша рука вже тягнеться, щоб схопити його і закинути до рота, запитайте себе: чи дійсно я хочу їсти? Чи мені хочеться просто відчути смак улюбленого продукту?)

 

3. М'ясо - зірка вашої страви

Немає нічого поганого в м'ясі. Воно містить необхідні вітаміни і мінерали, але також має більше жиру і калорій, ніж овочі. Буде краще, якщо м'ясо виступатиме в ролі гарніру, а в ролі основної стрви буде салат з овочів.

 

4. Каші швидкого приготування

Цей продукт користується великою популярністю у людей, які живуть в скаженому темпі. Адже це так зручно - залив кашку молоком, йогуртом або окропом і через 3-5 хвилин можна їсти. Але є одне але. У цих кашах немає нічого корисного і поживного для вашого організму. Вони проходять повне очищення від клітковини і, як наслідок, втрачають свою цінність. Перетворюючись зі складних вуглеводів (довго засвоюються) в прості, вони не забезпечують необхідною енергією.

 

5. Їжа з коробки

Так-так, всі ми робимо це!) Перекуси в коробках і упаковках дуже зручні, але контролювати розмір порції досить складно і, швидше за все, ви з'їсте більше, ніж збиралися. Тому якщо у вас в руках коробочка з апетитною їжею, буде краще, якщо ви перекладете її в тарілку.

 

6. Багато п'єте, але не те

Багато людей, коли відчувають спрагу, біжать купувати соки, або швиденько готують каву, чай та інші напої. В результаті дуже часто виявляється, що за день ви випиваєте багато рідини, але зовсім мало води. Але саме вода - це перше, що нам потрібно. Спробуйте чергувати напої. Наприклад, якщо ви випили чай або каву, то наступного разу випийте склянку води.

 

7. Панічний страх жирів

Зазвичай при схудненні люди починають панічно уникати всіх жирних продуктів. Але вся фішка в тому, що жири вкрай потрібні нашому організму для нормального функціонування. Додайте до свого меню справді корисні жири. Зовсім не обов'язково купувати дорогі продукти, такі як червона риба і авокадо. Звичайне соняшникове насіння (беріть очищене та не обсмажене) і волоські горіхи (так само не обсмажені) дадуть вам потрібну кількість жирів і не спустошать ваш гаманець. Тому наступного разу захопіть з собою жменьку горішків або насіння для перекусу!

 

8. Їсте занадто швидко

Звичка швидко їсти є у багатьох людей. Більшість набули її в студентські роки, коли часу вічно не вистачало. Чим же загрожує швидке поглинання їжі? Справа в тому, що наш мозок дає сигнал про насичення приблизно через 20 хвилин. Уявляєте скільки всього можна встигнути напхати в себе за цей час? Їжте повільніше свою порцію. Для цього, наприклад, є прийом вилки - коли кусаєте, ви наче затримуєте вилку між зубами на кілька секунд. Так само можна привчити себе жувати 15-20 разів на кожен укус.

 

9. Встигнути все

Відволікання ще на щось під час їжі призводить до переїдання. Люди, які під час їжі зайняті ще чимось, схильні недооцінювати, скільки вони з'їли, приблизно на 30-50%. Вони також не можуть точно визначити, чи наїлись вони, чи ні. Любителі полазити в соц. мережах, почитати новини, книгу, подивитися кіно або просто попрацювати, в результаті за добу споживають набагато більше калорій!


21.02.2016 2927 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1101
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2466
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2082
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2127
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6438 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2413 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

289

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1113

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1138

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1355
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

235
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

558
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2022
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26468
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

520
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10424 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7963
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

504
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

366
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

517
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

591
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1537