8 психологічних порад про те, як покращити пам'ять

Епізодична забудькуватість це не причина впадати в паніку.

Індивід міг забути, що домовився про зустріч з другом або про те, що додому треба купити хлібу. Однак психологи впевнені, що епізодична забудькуватість це не причина впадати в паніку, адже людей у наш час постійно відволікають стреси та невідкладні страви. Але зі слабкою пам'яттю можна і треба боротися, а допоможуть у цьому наступні психологічні поради, інформує Ukr.Media.

Заведіть блокнот, де будете фіксувати список справ

У більшості людей слово «список» викликає лише асоціацію з чимсь дуже не цікавим. Однак це вкрай корисний інструмент, який нагадує особистості про актуальні цілі або заплановані зустрічі. Перенесена на папір інформація не буде завантажувати мозок, до того ж найти її в блокноті куди як легше, ніж в «резервуарах» пам'яті.

Спіть вдосталь

Якісний сон дуже важливий для ясності мислення та гарної пам'яті, якщо ж людина мало спить, то не дивно, що вона часто страждає забудькуватістю. До того ж дефіцит сну провокує в індивіда роздратованість, апатію та поганий настрій. Для профілактики проблем з пам'яттю психологи радять людині спати не менше 8 годин, намагатися підтримувати стабільний режим дня та не засиджуватися допізна у будні, надіючись вдосталь відіспатися у вихідні.

Уникайте вживання алкоголю та наркотиків

Дослідження довели, що навіть невеличкі дози алкоголю негативно впливають на функції короткочасного запам'ятовування. Якщо ж вживати його у великих дозах, то це може призвести до провалів у пам'яті, а с часом і до серйозних психічних хвороб. Теж саме стосується і будь-яких наркотичних речовин, які швидко та безповоротно руйнують пам'ять у людини.

Навчіться не відволікатися

На перший погляд здається, що навчитися концентруватися дуже складно, але це зовсім не так. Більшість приводів розсіювати власну увагу люди вигадують самі: постійно перевіряють електронну пошту, відкривають десятки сторінок в браузері або не можуть сказати тверде «ні» колезі, який відриває їх від справ.

Відволікаючись, особистість обов'язково сплутає власні плани на те, як виконати актуальну дію, що призведе до зниження функціонального об'єму пам'яті. Тому, щоб розкрити весь потенціал мозку, конче необхідно навчитися не розгублювати увагу на сторонні речі.

Нагадуйте собі те, що боїтесь забути

Самоклеючі яскраві папірці, де буде написано про те, що необхідно виконати за день - це геніальний винахід людства. Почеплені на видних місцях в кімнаті вони не дадуть індивіду змоги забути про важливу зустріч або заплановану справу.

Альтернативою таких папірців виступають спеціально розроблені додатки в телефоні, які нагадують людина про щось важливе за допомогою звукових сигналів. Кожен з цих варіантів нагадування дуже корисний, коли особистість занадто завантажена обов'язками або просто не виспалася.

Робіть все послідовно

Звичка робити декілька справ відразу найчастіше закінчується тим, що кожна з них буде зроблена погано. До того ж подібне потребує від пам'яті максимальної кількості ресурсів, що призведе до перевантаження мозку. Тому доцільніше переходити від однієї задачі до іншої тільки тоді, коли перша з них буде повністю виконана. Це додасть ясності думкам і людина отримає більше задоволення від досягнення поставленої цілі.

Застосовуйте медитаційні практики

Психологи впевнені в том, що медитація не тільки дарує особистості внутрішній спокій, а й покращує її пам'ять. Людство протягом століть успішно практикує медитативні практики задля досягнення гармонії у власному житті та загального заспокійливого ефекту.

Найважливіше при медитаціях - це розуміння, що не треба зосереджуватися на негативних думках та емоціях. Якщо особистість відпустить їх «на свободу», то в неї не тільки підвищиться загальний ментальний тонус, але й з'являться додаткові сили на запам'ятовування. Таким чином індивід зможе розв'язати вузли особистісних конфліктів та переорієнтує мозок на позитивне сприйняття світу.

Відпочивайте

Не слід сприймати відпочинок, як недосяжну розкіш. Це обов'язкова необхідність для кожної людини, без котрої вона швидко стає спустошеною та дратівливою. Індивід має займатися спортом, мати улюблене хобі та спілкуватися з друзями, інакше його мозок не зможе відпочити від безкінечних справ та обов'язків, що швидко вплине на нормальну роботу його пам'яті.

Тому майте на увазі, що коли людина починає забувати елементарні речі - це може бути яскравою ознакою порушеного життєвого балансу. Виділяючи час на себе та свої потреби особистість відновить цей баланс, а її проблеми із забуванням зникнуть самі по собі.


23.06.2020 6112
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

822
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11379 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1975
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1866
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2862
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4760

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

510

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1152

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1667

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1414
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1806
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1631
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8869
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

709
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

788
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1973
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

956
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

454
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

379 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

793 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

836