6 приємних звичок, які покращать здоров’я

 

/data/blog/129035/6e20b7b1c920fa410684c13d4323cf15.jpg?201704180713

 

Вважаєте, що корисна їжа несмачна, спорт нецікавий і взагалі дбати про здоров’я складно? Тоді наші поради саме для вас! До Всесвітнього дня здоров'я ми підготували для вас підбірку звичок, які не лише зроблять вас здоровішими, але й принесуть задоволення.

Смійтеся

Погляньте на дітей: з їхніх облич не зникає посмішка! Беріть з них приклад і посміхайтеся частіше. Під час того як ви смієтеся зменшується кількість гормонів стресу завдяки гормону радості – ендорфіну. Покращується імунітет, адже сміх сприяє виробленню антитіл, які борються з хворобою. А також збільшує кількість лейкоцитів, які потрібні при боротьбі із запальними процесами. Крім того, виробляються речовини, які здатні зменшити відчуття болю.

Чи здатний сміх покращити фігуру? Частково так. Звісно, щоб спалити багато калорій вам доведеться безперервно сміятися декілька годин. Але сміх помагає бути у формі й по іншому. Сміх – це своєрідна гімнастика для кишечника, яка допомагає вивести шлаки.

Їжте

Їжте! Смачно і часто. Користь дієт і обмеженої кількості продуктів харчування для здоров’я – не більше ніж міф. Багато дієт здатні нашкодити вашому організму. Їсти треба якнайрізноманітнішу їжу, звісно, уникаючи відверто шкідливої. Просто дотримуйтеся певних правил харчування і вашому здоров’ю і красі нічого не загрожуватиме.

Читайте також: Чому гніватись – іноді корисно: 5 переконливих причин

Каші та солодощі у першій половині дня. Половину харчової тарілки на добу мають складати фрукти і овочі. Не їжте за 2-3 години до сну. Відмовтеся від хімічної та нездорової їжі взагалі. Пам’ятайте про воду! 30 мл на 1 кілограм вашої ваги – норма води на день. Вживаючи різноманітну здорову їжу протягом всього року, вам не знадобляться вітамінні комплекси з аптеки.

Кохайтеся

Активне сексуальне життя – важливий елемент здоров’я. Люди, в яких в житті є стільки сексу, скільки їм потрібно, краще почуваються, вони впевненіші у собі, їм легше справлятися із завданнями. 67% випадків передчасної смертності в Україні – серцево-судинні захворювання. А любощі активізують серцеву діяльність і кровообіг. Покращують постачання кисню у всі органи. До того ж підвищують рівень гемоглобіну в крові.

Секс 1-2 рази на тиждень на 30% підвищує вміст антитіл! Активізує імунну систему і більше ніякі болячки вам не страшні. Звісно, ми говоримо про захищений секс. Під час сексу виробляється простогландин, який бореться з депресіями.

Читайте також: 5 правил хорошого сексу: поради експертів

Спіть

Любите поспати? Це аж ніяк не ознака ліні! Так ви дбаєте про своє здоров’я. Саме під час сну наш організм активно відновлюється. Норма сну коливається для різних людей від 6 до 9 годин. Якщо будете спати менше, ризикуєте розтовстіти. Адже брак сну організм вимагатиме компенсувати їжею. Задумайтеся, чи потрібно вам це?

Читайте також: Безсоння впливає на розвиток інсультів та хвороб серця, – вчені

Якісний сон дозволяє зміцнити імунітет і відновити клітини нервової системи. Хвороби уві сні проходять швидше. А от від недосипу люди роблять дратівливі, їм важко сконцентруватися і опрацювати інформації, вони вразливіші до вірусів. Не можете дозволити собі довгий нічний сон? Можливо саме для вас поліфазний сон.

Гуляйте

Для здоров’я абсолютно не обов’язково займатися спортом. Більше того, надмірні фізичні навантаження можуть серйозно вам нашкодити. А от прогулянки навпаки. Повільна чи швидка ходьба на свіжому повітрі, чи навіть по місту у справах – запорука стрункої фігури та здорового організму.

Під час неспішних прогулянок абсолютно непомітно для нас підвищується частота дихання і серцевих скорочень, а отже тренується серцевий м’яз. Але це відбувається поступово і серце не відчуває навантаження. Під час ходьби ми тренуємо ноги та всю опорно-рухову систему, знову ж таки без надмірного навантаження. Такі тренування організму дуже корисні, а головне поступові і приємні.

Лінуйтеся

Лінь – рушій прогресу. А ще запорука здоров’я. Група американських вчених довели, що лінь – це захисна функція організму, яка корисна для здоров’я. Люди часто себе перенавантажують і е здатні спинитися. Так от лінь є режимом "охоронного гальмування", вона змушує мозок закінчити роботу і приділити час відпочинку.

Каліфорнійські науковці довели, що лінь просто необхідна для розвитку людини. Вона нормалізує кров’яний тиск і вводить людину у стан схожий на медитацію. А ще ліниві люди живуть довше, ніж трудоголіки. Подумайте про це.

 


07.04.2017 2248 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1940
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1851
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1844
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5451 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2143 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1500

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

730

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

786

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

985

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3669
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10244
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26130
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10170 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

883
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

178
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1266
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

870