5 вітамінів та мінералів, які можна отримувати з їжі щодня

 

/data/blog/64930/823a00d0db1449c633045c81398321c5.jpg

 

Експерти погоджуються, що отримати всі корисні речовини для власного організму можна завдяки їжі, яку споживаєш кожного дня, а не з добавок.

 

Величезна кількість вітамінів, мінералів, фітонутрієнтів та біоактивних речовин, більшість з яких повністю не досліджені чи навіть не виявлені, знаходяться у фруктах, овочах, травах, горіхах, бобових та іншій їжі.
 

 

Ось 5 популярних вітамінів та мінералів, які краще отримувати з їжі:

Вітамін А

Чому він потрібний?

Вітамін А дуже важливий для зору, імунної та репродуктивної систем. Це також антиоксидант, який допомагає нейтралізовувати вільні радикали (це такі молекули, які утворюються при дії радіації, високої температури або електромагнітного випромінювання (особливо від мобільних телефонів)).

Де його взяти?

Зазвичай вітамін А міститься в їжі жовтого, оранжевого та червоного кольорів. На приклад: гарбуз, морква, диня, абрикоси, солодка картопля та манго багаті цим цінним вітаміном. Шпинат, риба, молоко та яйця також можуть бути чудовим джерелом вітаміну А.
 

 

Вітамін В12

Чому він потрібний?

Вітамін В відіграє виняткову роль для функціонування нервової системи та утворення червоних клітин та ДНК. Він запобігає мегалобластній анемії (зустрічається в людей старшого віку), яка спричиняє в'ялість та слабкість.
 
Де його взяти?

Зазвичай міститься переважно в продуктах тваринно­го походження, особливо багата ним печінка ссавців. Також міститься у м'ясі, молюсках, рибі, яйцях і молоці.
 

 

Вітамін С

Чому він потрібний?

Відомий як антиоксидант, вітамін С являється невід'ємним компонентом сполучної тканини та нерозривно пов'язаний з білковим обміном.
 
Де його взяти?

Цитрусові є стереотипним джерелом отримання вітаміну С, але достатньо велика його кількість також знаходиться в зелених, оранжевих та червоних овочах і фруктах: папая, броколі, солодкий перець, полуниця, апельсини і в темно-зелених листових овочах, таких як шпинат і листя буряка.
 

 

Кальцій

Чому він потрібний?

Кальцій служить для росту та зміцнення кісток, нігтів, волосся, зубів, необхідний для формування скелета та нормального функціонування нервової і кровоносної системи, служить для захисту організму від різних інфекцій.

Де його взяти?

Всі одразу подумають про молочні продукти. Проте, така зелень, як шпинат, капуста, рукола і листова капуста також багаті на кальцій. Ці смачнющі листя містять не тільки на кальцій, але й вітамін К2, магнезіум та інші корисні речовини, які вдіграють важливу роль у формуванні кісток та підтримці здоров'я.
 

 

Цинк

Чому він потрібний?

Цинк корисний тим, що допомагає імунній системі боротися з бактеріями та вірусами, проте найбільшу користь він приносить у формуванні протеїну та ДНК. Цинк є другим за важливістю мікроелементом, присутнім в організмі людини (після заліза). Він також чудово впливає на зовнішній вигляд - робить наше волосся здоровим, густим і блискучим, а шкіру - гладкою і сяючою.
 
Де його взяти?

Найбільше цинку знаходиться в креветках. М’ясо, риба, хліб з цілісної пшениці, молоко, яйця, бобові, горіхи, тверді сири, зерниста гірчиця також містять цей корисний елемент.
 

 


Перевага споживання натуральних та органічних продуктів в тому, що вони не обмежують організм в отриманні корисних речовин. Навпаки, вони наповнені цілою низкою необхідних нам елементів, які націлені на формування та підтримку загального здоров'я і життєвої сили нашого організму.

Це зовсім не означає, що варто відмовитися від вживання вітамінів і мінералів у вигляді добавок. Проте, порадьтеся з лікарем або дієтологом про ваш раціон харчування, щоб вони не зашкодили вашому здоров'ю. А тим часом, насолоджуйтеся свіжою та органічною їжею - першоджерелом корисних вітамінів та мінералів для вашого організму.

 

uamodna.com


09.12.2014 2290 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2480 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1444
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

180
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

608
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

83
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

83
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

113
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644