30-річному прикарпатцю п'ять років не могли поставити правильний діагноз

30-річний Олег К. з Івано-Франківщини п’ять років ходив по лікарях: спочатку в Івано-Франківську, потім — у Києві.

Згодом через знайомих потрапив на консультацію і до лікаря-уролога в Польщі. Та ніхто не міг точно сказати, що з ним. А чоловік відчував різкий біль у лівій частині живота, попереку, які не дозволяли сидіти, стояти.

Аналізи показали, що у сечі є кров, білок. І ось 20 березня Олега нарешті прооперували у Львівській обласній клінічній лікарні. У нього діагностували рідкісне захворювання — «синдром лускунчика».

«Уперше я відчув біль, коли мені виповнилося 25 років, і відразу пішов до лікаря. Спершу в районі, потім у Івано-Франківську, але там не знали, що зі мною. Нирки ніби в порядку, нічого загрозливого нема, а чому тоді болить? Згодом я поїхав до Києва: пройшов обстеження, уже вкотре здав всі аналізи. І там нічого страшного не знайшли. Побачили деякі відхилення в роботі нирок, але казали, що з тим можна жити. У мене у Польщі живуть знайомі. Через них я потрапив на консультацію до польського лікаря, знову здав аналізи, прийшов обстеження. Але чіткої відповіді: чому мене стільки років болить поперек, низ живота, чому в сечі є кров, я так і не отримав», — розповів ZAXID.NET Олег К.

Чому з'являється кров у сечі? Її появу, як кажуть лікарі, може провокувати судинна пухлина в нирці, каміння і ще низка причин. Чоловіка ретельно перевірили, але нічого з провокуючих факторів в Олега не виявили.

А біль з кожним роком лише посилювався. Іноді був просто нестерпний, що ні сидіти, ні стояти чоловік не міг. У лежачому положенні ставало трохи легше.

«Я їздив до Моршина, пив воду і мені ставало трохи легше. Але ненадовго. Як тільки біль був надто сильний, я знову їхав до Моршина, лише так рятувався», — каже Олег.

Зазвичай, Олега скеровували на консультацію до урологів. Та у березні 2019 року він потрапив до судинного хірурга Івано-Франківська Ірини Нестеренко, яка нарешті знайшла причину його страждань.

У чоловіка діагностували захворювання – «синдром лускунчика» і судинний хірург порадила чоловікові їхати до Львова, у відділення судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні, де вже оперували пацієнтів з таким рідкісним захворюванням.

У пацієнтів зі «синдромом лускунчика», як пояснив ZAXID.NET Ігор Кобза, здавлюється ниркова вена. У нормі вона повинна іти під кутом майже 90 градусів, а у Олега вона ішла під гострим кутом, тобто була затиснута. Через це венозна кров відтікала дуже повільно, що призвело до збільшення нирки та розширення ниркової вени. Через це страждала ліва нирка, вона вже трохи набрякла, у майбутньому могла тріснути чи зруйнуватися. Від звуження ниркової вени страждали та деякі інші органи малого таза.

«Першу операцію з діагнозом — «синдром лускунчика» — ми зробили у 1999 році. Це захворювання належить до рідкісних. За останні 20 років ми прооперували 10 хворих з такою хворобою. Пацієнти були не лише з Львівщини, а й інших областей Західної України. Олег є 10 пацієнтом. Через неспецифічність симптомів, відсутність діагностичних алгоритмів та низьку інформованість лікарів щодо даної патології захворювання — «синдром лускунчика» — рідко діагностується», — каже Ігор Кобза.

Розширення ниркової вени бачили всі лікарі, які обстежували Олега, а ось її звуження, за словами професора, дуже важко було побачити, бо кілька судин наклалися в одному місці, вена заховалася під ними. Треба було дивитися прицільно, знаючи, що таке може бути.

Звільнити пацієнта від болю, налагодити нормальний венозний відтік крові могла тільки операція.

Утім, це доволі складне оперативне втручання. Вену треба було забрати з місця стискання і переставити в інше місце, туди, де ніщо не заважатиме нормальному венозному відтоку крові. Тобто, вену треба відсікти. Для цього треба перетиснути і ниркову артерію і залишити нирку на деякий час без живлення. Критичний час для нирки, за словами судинного хірурга — 40 хвилин. Якщо нирка довше залишатиметься без живлення, вона може відмерти. Тож судинним хірургам треба було вкластися в цей час.

До операційної бригади увійшли професор Ігор Кобза, судинні хірурги Тарас Кобза, Юлія Мота і анестезіолог Роман Михальчук. Працювали максимально швидко: відсікли ниркову вену, зашили дірку в нижній порожнистій вені, знайшли для вени нове місце і пришили її там до нижньої порожнистої вени. Через 20 хвилин кровотік у нирці було відновлено, хоч вся операція тривала близько двох годин.

На другий день після операції Олегу дозволили встати. Він вже самостійно ходить коридором відділення. Лікуючий лікар Юлія Мота каже, що нирка у чоловіка працює нормально, ниркова вена також у нормі.

«Сподіваюся, що все найстрашніше вже позаду і я надалі житиму нормально, без постійного відчуття болю і дискомфорту», — каже Олег.


25.03.2019 1827
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

504
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

627
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1347
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2304 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1148
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3081

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

902

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1053

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1479

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2081
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26392 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

772
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

974
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3030
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1274
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

950
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1209
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1220
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

434
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4286
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1084
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1648