29 муніципалітетів ділились досвідом врядування та співпраці з ПРООН у Яремче

 

Цьогорічне засідання Національного форуму міст партнерів в Яремче зібрало за круглим столом понад 70 учасників , представників Програми розвитку ООН в Україні, Кабінету Міністрів України, Проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» (МПВСР), Швейцарського бюро співробітництва  та представників міст України.

 

Відкриваючи захід  В’ячеслав Негода, Перший заступник  директора Департаменту регіональної політики та місцевого самоврядування Секретаріату Кабінету Міністрів України, висловив подяку МПВСР за організацію заходу, адже, на його переконання, захід сприяє обміну безцінним досвідом, успішними практиками місцевого самоврядування та допомагає проаналізувати результати роботи та сплагувати подальшу діяльність.

 

Національний форум  міст-партнерів збирається щороку з  початку реалізації проекту МПВСР  у 2004 році з метою обміну досвідом, аналізу діяльності та напрпцювання пріоритетів на наступний рік, а також розробки плану дій щодо реалізації спільних проектів за поточний рік у сфері муніципального управління.

 

У цілому робота  МПВСР спрямована на створення ефективних підходів та механізмів децентралізованого муніципального врядування для забезпечення ефективного надання послуг громадянам. Проект працює у 29 містах України і загалом охоплює 12 областей.

 

Проект розвиває спроможність місцевих громад та міст-партнерів  щодо залучення їх до процесу прийняття  рішень та підтримує інтеграцію підходу місцевого розвитку, орієнтованого на громаду щодо місцевого/національного законодавства/політики, зміцнюючи таким чином соціальне, економічне та кеологічне врядування міст.

 

Впродовж 2004-2011 рр проект підтримав 266 проектів місцевих громад на суму 3 781 тис дол. США. Проекти частково пов’язані з підвищенням енергоефективності та збереженням довкілля, зокрема з реконструкцією систем водовідведення, водопостачання, опалення, заміна вікон та ремонту туалетів в школах та дитячих садочках.  

 

В ході заходу учасники заслухали пріоритети діяльності Уряду та Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства щодо розвитку місцевого самоврядування та регіональної політики в Україні, обговорили основні напрямки поводження з твердими побутовими відходами, зокрема шляхом реалізації міжмуніципальної співпраці, проаналізували здобутки за 2011 рік та обговорили пріоритети на наступний рік.

 

Протягом 2011 року МПВСР  співфінансувала 23 проекти громад, видала аналітичні видання «Електронне  урядування в Україні – ефективна влада для мешканців», «Поводження з твердими побутовими відходами в українських містах, участь міського населення у роздільному збиранні сміття та рекомендації для органів місцевого самоврядування» та спільно з Академією муніципального управління оновила навчальний курс «Сталий розвиток суспільства», який отримав гриф Міністерства освіти та науки України та був рекомендований до викладання у ВУЗах.

 

Окремо розглядались результати реалізації спільного Проекту  ПРООН та компанії «Кока-Кола»

 

«Кожна краплина має значення» в рамках якої цьогоріч затверджено 6 проектів з відновлення  природних джерел води у Рівному, Новоград-Волинському, Долині, Львові, Івано-Франківську та Тульчині та пройшло  навчання школярів 3 -9 класів раціональному ставленню до водних ресурсів на основі навчального курсу «Сталий розвиток».  Зокрема, Івано-Франківськ поділився досвідом залучення школярів до реалізації проекту громади з відновлення джерела води, а шкільна громада Рівного розповіла особливості навчання раціональному поводженню з водними ресурсами.

 

В ході дискусій та презентацій учасники виробили рекомендації з покращення співпраці  для принесення максимальної користі громадянам.

 

Партнерами МПВСР  є наступні міста:  Бахчисарай (АР Крим), Вінниця, Вознесенськ (Миколаївська обл), Галич (Івано-Франківська обл), Гола Пристань (Херсонська обл), Джанкой (Крим), Долина (Івано-Франківська обл), Євпаторія (Крим), Зуя (АР Крим),  Івано-Франківськ, Кагарлик (Київська обл), Калинівка (Вінницька обл), Новоозерне (АР Крим), Нововолинськ (Волинська обл), Новоград-Волинський (Житомирська обл), Первомайське (АР Крим), Рівне, Рубіжне (Луганська обл), Саки (Крим), Тульчин (Вінницька обл), Українка (Київська обл), Щолкіне (АР Крим), Нижньогірський (АР Крим), Красногвардійське (АР Крим).


20.12.2011 2018 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1219
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2534
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2118
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2172
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6558 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2457 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

340

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1152

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1287

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1406
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

283
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

588
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2066
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26518
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

557
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10470 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8016
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

540
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

407
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

550
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

626
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1587