25 найбільш божевільних святкувань з усього світу

 

Від скидання лосиних фекалій з вертольотів до кидання кіз з башт, ми представляємо вашій увазі двадцять п’ять найбільш божевільних святкувань з усього світу:

25. Фестиваль Каскаморрас (Cascamorras) – Баса (Baza), Іспанія

6 вересня місцеві жителі повністю покривають себе мастилом, щоб відтворити крадіжку статуї, яка відбулася 500 років тому.

24. Ап Хеллі Аа (Up Helly Aa) – Леруік (Lerwick), Шотландія

Родзинкою цього сучасного святкування вікінгів є спалювання галер вікінгів у натуральну величину.

23. Ла Томатіна (La Tomatina) – Буньйоль (Buñol), Іспанія

Це свято не прив’язане до якихось давніх значущих традицій. Тим не менш, протягом останніх декількох десятиліть в останню середу кожного серпня це невелике іспанське містечко стає місцем проведення найбільшого томатного бою на Землі.

22. Куперсхілдська сирна гонка (Cooper Hill’s Cheese Rolling Festival) – Глостер (Gloucester), Англія

Щороку сотні людей скочуються з цього англійського пагорба в гонитві за головкою сиру. Учасники часто отримують травми в процесі.

21. Енсьєрро (Running of the Bulls) – Памплона (Pamplona), Іспанія

Хоча ви, швидше за все, вже знаєте, що це таке, будь-який список божевільних святкувань буде не повним без включення до нього святкування, під час якого бики женуться за людьми по вузьких вулицях.

20. Фестиваль води Сонгкран (Songkran Water Festival) – Чіангмай (Chiang Mai), Таїланд

Щороку з 13 по 15 квітня в Таїланді проводиться найбільший водний бій у світі.

19. Фестиваль бруду в Поренні (Boryeong Mud Festival) – Порьону, Південна Корея

Корея добре відома божевільними святами і фестиваль бруду не є винятком.

18. Фестиваль з кидання дохлих щурів (Batalla de la Rata Muerta) – Ель Пуч (El Puig), Іспанія

Як ви, напевно, можете здогадатися з назви, під час свята Сан-Педро Ноласько (San Pedro Nolasco) жителі кидаються один в одного мертвими щурами.

17. Вогненні кулі (Las Bolas de Fuego) – Неяпа (Nejapa), Сальвадор

На честь людей, які пережили виверження вулкана, щороку жителі цього невеликого міста збираються і кидаються один в одного еквівалентом коктейлю Молотова.

16. Пірнання Биків (Bull Diving) – Іспанія

Ця подія, по суті, схоже на енсьєрро, за винятком того, що в ході цього святкування учасники повинні змусити бика пірнути у воду слідом за ними. Пливіть швидко!

15. Свято ліхтарів (Метання розплавленого заліза) (Lantern Festival (Molten-Iron-Throwing)) – Нуанкуан (Nuanquan), Китай

Щороку, на початку осені, місцеві жителів шпурляють розплавлене залізо в холодну стіну. Само собою зрозуміло, ефект виходить просто вражаючим.

14. Холі (Holi) – Індія

Щовесни в Індії люди святкують те, що відомо як фестиваль фарб, кидаючись один в одного всіма видами фарб. На жаль, іноді отруйні барвники також потрапляють в суміш, і щороку деяких людей доводиться госпіталізувати.

13. Фестиваль Святого Вінсента (також відомий як скидання кози з вікна) (The Festival of St Vincent) – Манганесес-де-ла-Польвороса (Manganeses de la Polvorosa), Іспанія

Раз на рік місцеві жителі оточують козу і скидають її з вершини дзвіниці. Сільські жителі, які стоять внизу, розтягують ковдру, щоб її зловити. Історики не зовсім впевнені, що послужило початком цієї традиції.

12. Ентройдо (Entroido) – Іспанія

Ще одне безглузде свято з Іспанії. Фестиваль завершується тим, що місцеві жителі кидають один в одного глинистими кульками, наповнені живими мурахами.

11. Готмар Мела (Gotmar Mela) – Індія

Щороку жителі цієї невеликої області центральній Індії грають у широкомасштабну гру по захопленню прапора, кидаючи один в одного каміння. Як ви вже здогадалися, учасники отримують серйозні травми.

10. Сува Омбасіра (Suwa Onbashira) – Японія

Раз на шість років в лісах Японії, щоб розмістити великі колоди навколо святині, люди тягнуть ці колоди з лісу вниз по дуже крутих пагорбах до святині, яка, як ви бачите, досить моторошна.

9. Такеучі (Takeuchi) – Японія

Назва цього фестивалю, що проводиться в Японії, буквально перекладається як «бамбукова битва», що, мабуть, є кращим способом її опису.

8. Сан-Хуан-де-ла-Вега (San Juan de la Vega) – Мексика

Щороку в лютому жителі збираються і вдаряють об землю кувалдами з вибуховими наконечниками. Травми гарантовані.

7. Фестиваль Манаса Деві (Manasa Devi Festival) – Індія

Один раз на рік в невеликий індійському селі люди збираються разом, намазуються травами, і дозволяють купі кобр їх вкусити.

6. Агні-Келі (Agni Keli) – Індія

Ця подія схоже на те, що святкується в Сальвадорі. Мабуть, гра в вишибали з вогнем є відносно популярним міжнародним способом проведення часу.

5. Танець ножиць (La Danza de las Tijeras) – Перу

Щороку в Перу місцеві жителі танцюють годинами, попутно проколюючи свою шкіру всім, що вони можуть знайти і що є досить гострим.

4. Фестиваль «Мавпячий буфет» (Monkey Buffet Festival) – Таїланд

Кожного листопада жителі влаштовують бенкет для місцевих мавп. Однак по всій видимості це всього лише рекламний трюк.

3. Фестиваль риболовлі в Аргунгу (Argungu Fishing Festival) – Нігерія

Щороку в місті Аргунгу, Нігерія всі місцеві чоловіки змагаються, щоб з’ясувати, хто з них зможе витягнути найбільшу рибу з річки голими руками. Божевілля забезпечено.

2. Фестиваль лосиного посліду (Moose Dropping Festival) – Аляска

В рамках вшанування офіційної тварини держави, маленьке містечко на Алясці Талкітна (Talkeetna) проводить щорічний фестиваль, основним моментом якого є обстріл мішеней з повітряних куль лосиними фекаліями.

1. Метання дітей (Baby Tossing) – Індія

Раз на рік матері з міста Солапур (Sholapur), Індія скидають своїх новонароджених дітей з виступів висотою в 15 метрів, яких ловлять жителі, які стоять внизу. Традиція проводиться матерями для забезпечення “удачі” своїм дітям.

 

Всвіті


10.06.2014 1511 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1906
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1834
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5393 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

705

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

754

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

949

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

984
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1734
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3650
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10221
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26101
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

69
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1252
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1054