25 березня — День служби безпеки України

День служби безпеки України — фахове свято національного значення, що святкують саме двадцять п'ятого березня.

В цю дату поздоровляють людей, що служать та працюють у СБУ, повідомляє Фіртка з посиланням на Online.ua

Найчастіше, саме в цю дату вищі чиновники нагороджують армійців грамотами та відзнаками, за службу та вірність державі. Служба безпеки України — це орган особливого призначення. Працівники СБУ виконують правоохоронну діяльність та несуть варту для гарантування державної безпеки України. 


Цікаві факти про Службу безпеки України та історичні моменти

Офіційно СБУ, як спецслужба була створена у 1992 році 25 березня. Перед організацією були поставлені головні цілі — оборона та забезпечення суверенітету держави, конституційного устрою, а також територіальної єдності країни. Підрозділи, що були створені в структурі служби безпеки — розвідка та контррозвідка, супротив тероризму, підрозділ боротьби з хабарництвом, військова контррозвідка, протистояння організованій злочинності та інше. Відомство активно розвивалося та співпрацювало з міжнародними організаціями.

Професійний празник службовців СБУ з'явився у 2001 році — березень місяць. Постановою головнокомандувача України Леонідом Кучмою був заснований День Служби безпеки України.

Цікаві факти про управління безпеки:

  • Служба безпеки країни співробітничає з різноманітними організаціями — спецслужби шістдесяти країн, профільні структури, більше сотні правоохоронних органів, міжнародні організації такі, як НАТО, ОБСЄ, ЄС, ООН;

  • В архівах СБУ зберігаються понад сто вісімдесят тисяч різних паперів, найстарші документи датовані 1918 роком;

  • Секретні радянські документи (спецслужби), були опубліковані лише у 2015 році;

  • Поблизу будинку Служби безпеки встановлено статую “Козак-переможець”, який символізує структуру.

За часи свого існування Служба Безпеки мала багато пертурбацій і перетворень. Нові труднощі, які постали перед Україною, спонукають Службу до нових реформ, найбільшої мобілізації сил та резервів, пошуку траєкторій вирішення надскладних завдань сучасного часу і ретельної підготовки до майбутнього.


Довготривала реформа СБУ

Стартував процес реформування спецслужб у 2019 році — було розпочато розробку закону про Службу безпеки України. Головною метою було зафіксувати нові пріоритети та організувати роботу СБУ так, щоб вона була максимально ефективною. Переформування мало створити дієві механізми для того, щоб служба краще реагувала на загрози, які постають у сучасному світі. Як приклад, протистояти агресії з боку російської федерації. Основні новації, які пропонувалися у даному законопроєкті:

  • Кібербезпека;

  • Охорона державної таємниці;

  • Боротьба з тероризмом.

На противагу від теперішньої організаційної структури СБУ, впродовж шістнадцяти років Служба безпеки складалася: органи державної охорони вищих службових чинів (до 1998 року), на їх основі створено Управління державної охорони України установи та підрозділи зовнішньої розвідки з військовими частинами радіоелектронної розвідки (до 2005 року), заснована Служба зовнішньої розвідки, а також відділи та підрозділи спеціальних телекомунікаційних систем із захисту інформації з підпорядкованими військами урядового зв'язку (до 2007 року), започаткована Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації держави.

Особовий склад СБУ ділиться на співробітників-військовослужбовців, працівників, які уклали із СБУ трудовий контракт, а також військовослужбовців строкової служби. Військовослужбовці СБУ поділяються на офіцерський, сержантський і старшинський, а також солдатський склад. Військовослужбовцям присвоюються військові звання.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ворог атакує не лише ракетами: прикарпатців закликають перевіряти отриману з соцмереж інформацію


23.03.2024 434
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1359
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2636
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2170
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2241
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6737 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2523 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

410

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1232

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1345

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1488
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

359
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

222
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

634
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

120
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26592
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

599
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10527 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

127
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

150
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

461
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

614
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

678