15 причин ходити пішки хоча б 15 хвилин в день

Виявляється, що прогулянка – це не просто спосіб переміститися з пункту А в пункт Б, але й хороший спосіб дбати про своє здоров'я.

15 причин ходити пішки хоча б 15 хвилин в день:

1. Піднімає настрій

Прогулянки піднімають настрій, особливо якщо крокувати не в спортзалі, а на відкритому повітрі. Більш того, медики наголошують, що це хороший метод від депресії.

2. Пробуджує креативність

Якщо ви втратили натхнення і не знаєте, як його повернути, вирушайте на енергійну прогулянку. Ходьба покращує конвергентний і дивергентний види мислення, обидва вони тісно пов'язані з творчістю.

3. Чи допоможе боротися з проявами алергії

У сезон алергій хочеться забарикадуватися у будинку, щоб захиститися від подразників і позбутися чхання, сліз, свербіння. Однак вчені не підтримують таку стратегію. За даними досліджень, ходьба і біг ефективно усувають сімптоми алергії.

4. Знижують ризик метаболічного синдрому

Метаболічний синдром – це комплекс проблем зі здоров'ям, що включає в себе підвищений кров'яний тиск, високий рівень цукру в крові, зайва вага. Він є провісником діабету, хвороб серцево-судинної системи, ранньої смерті. Метаболічний синдром з'являється через сидячий спосіб життя. Енергійна ходьба може стати відмінним варіантом в боротьбі за здоров'я.

5. Продовжують життя

Щоденні тренування допоможуть продовжити життя на сім років. Також є великий шанс, що ці додаткові роки ви проживете із задоволенням, так як люди, які ходять пішки, відчувають себе щасливішими.

6. Допомагають економити

Абонемент у фітнес-клуб і заняття з тренером можуть коштувати дорого. Щоб ходити пішки, не потрібно ніякого додаткового обладнання. Навіть витрачатися на спеціальне взуття не потрібно, достатньо вибрати зручне взуття.

7. Продовжує молодість

Дослідження показують, що в людей, які регулярно ходять пішки, клітини є значно молодшими, ніж в тих, хто пішки не ходить. Аеробні навантаження допомагають зберегти і подовжити теломерні ділянки хромосом, які коротшають з віком, і зменшують біологічний вік людини.

8. Нормалізує сон

Люди, які регулярно ходять пішки, краще і міцніше сплять, рідше страждають від безсоння, у них немає проблем з довгим засипанням та іншими порушеннями. А повноцінний відпочинок – один з ключових чинників довгого і здорового життя.

9. Знижує стрес

Стрес в сучасному світі є доволі частим явищем, і він завдає серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю. Ходьба – швидкий і ефективний спосіб заспокоїтися, адже вона допомагає нормалізувати рівень кортизолу і очистити розум.

10. Стимулює роботу мозку

Ходьба корисна не тільки для тіла, але і для мозку. Регулярні прогулянки покращують пам'ять, пізнавальні здібності, навички навчання, а також зменшують ризик розвитку деменції і хвороби Альцгеймера.

11. Знеболює

Останнє, про що думає людина, що страждає від хронічного болю, – це про регулярні прогулянки. Однак вчені виявили, що ходьба може допомогти боротися з болем. Навіть якщо прогулянки не позбавлять від болю повністю, вони дозволять легше з ним справлятися.

12. Зміцнює кістки

Щільна кісткова тканина робить кістки сильнішими і допомагає уникнути остеопорозу, деформації хребта та інших проблем з опорно-руховим апаратом. І ходьба – один із способів зміцнити свої кістки.

13. Покращує зір

Вікові проблеми із зором рано чи пізно торкнуться кожного. Але регулярні аеробні навантаження, в тому числі і ходьба, допомагають зберігати очі здоровими досить довго. Згідно з дослідженнями, люди, які регулярно прогулювалися, рідше страждали від дегенерації сітківки і втрати зору, пов'язаної з віком.

14. Спонукає проводити час з близькими

У ходьбі на самоті є багато переваг, але набагато веселіше вирушити на прогулянку в компанії. Це відмінна можливість поспілкуватися з друзями і сім'єю, виключивши відволікаючі чинники на зразок комп'ютера і телевізора.

15. Профілактика від хвороб

Піші прогулянки називають чарівною таблеткою, яка здатна протидіяти раку, діабету, хворобам серця і легенів. І у прогулянки, на відміну від справжніх ліків, немає побічних ефектів. Для прогулянки не потрібен рецепт.

Lifehacker


16.03.2018 2498
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

558
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1738 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1087 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

522
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6867 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11321 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

298

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1029

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1075
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

235
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

809
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

668
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

631
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4405
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

253
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734