агенція новин

11 варіантів економічного краху, які можуть відбутися в 2011 році

 

Що в 2011 році могло б викликати економічний крах? На жаль існує певна кількість «кошмарних сценаріїв», які можуть повалити весь світ у ще одну велику фінансову кризу. Сполучені Штати, Японія і більшість країн Європи тонуть у боргах. ФРС нерозважливо продовжує гратися з доларом.

 

 

Ціни на нафту різко зростають, а ціни на продовольство щойно побили історичний рекорд. Голодні бунти вже спалахують по всьому світу. Між тим, на світових фінансових ранках твориться корупція і шахрайство, і весь картковий будиночок запозичень може обвалитися в будь-який момент. Немає ніякого варіанту, щоб всі ці борги і фінансовий розвал якось самі по собі владналися. У якийсь момент ми досягнемо моменту «загального збою системи».

 

 

Ось 11 варіантів економічного краху, які можуть відбутися в 2011 році ... 

 

1. Борг США в будь-який момент може увійти в кризу. Багато аналітиків відкрито побоюються того, що це може трапитися, якщо Китай несподівано вирішить скидати всі американські боргові зобов'язання, які він накопичив. Єдине, що зараз підтримує фінансову систему США на плаву, це можливість займати величезні суми грошей під надзвичайно низький відсоток. Якщо ця парадигма розладнається, то потенційно може мати величезні наслідки для всієї світової фінансової системи.

 

 

2. З'ясувалося, що «валютне стимулювання-2» (далі - QE2; прим. Mixednews) продукує ефект, зворотний тому, на який розраховував Бернанке (голова Федеральної Резервної системи США, дід якого, до речі, за Австро-Угорщини  був аптекарем з Дргобича – «Фіртка»). Він наполягає, що головною метою QE2 було зниження процентної ставки, але замість цього процентна ставка чомусь суттєво піднялася. Чи є це некомпетентністю Бернанке, або він цілеспрямовано все намагається розвалити?

 

 

3. Борговий міхур, на якому заснована вся глобальна економіка, може тріснути в будь-який момент, і кинути всю планету в хаос. Згідно з новою доповіддю Всесвітнього економічного форуму, загальна сума кредитів у світі збільшилася з 57 трлн в 2000 році до 109 трильйонів доларів у 2009 році. Тепер вони заявляють, що в наступні десять років, для підтримки планованого «економічного зростання» світу знадобиться ще 100 трильйонів кредитних доларів. Так ось як працює глобальна економіка? Кожні десять років ми просто подвоюємо розмір боргів. Питання тільки хто і коли буде їх віддавати.

 

 

4. Поки американський уряд і ФРС США продовжують закачувати в систему великі обсяги нових доларів, грунт з-під ніг долара може піти у будь-який момент. Ми вже бачимо прискорення інфляції, і всі, загалом, визнають, що офіційні показники інфляції, це просто знущання. Згідно з одним з нових досліджень, за останні 20 років вартість навчання в коледжі зросла на 286 відсотків, а вартість медичного обслуговування за той же період зросло на 269 відсотків. Все це відбувалося під час ніби то «низької інфляції». То як стануть виглядати ціни, якщо почнеться період високої інфляції?

 

 

5. Одним з головних двигунів глобальної інфляції в 2011 році може бути вартість нафти. Велика кількість економістів зараз прогнозує, що вартість нафти в 2011 може значно первищити 100 доларів за барель. Якщо це відбудеться, то ціна нафти зчинить значний тиск на ціни в глобальному масштабі. Але, чим вища вартість нафти, тим швидше буде скорочуватися в прірву економіка США.

 

 

6. Інфляція цін на продовольство в багатьох точках світу настільки висока, що викликала бунти в таких країнах як Туніс і Алжир. Зараз надходять повідомлення про те, що по всьому Близькому Сходу люди здійснюють акти самоспалення, щоб привернути увагу до свого відчайдушного положення. То що станеться, якщо ціни на продовольство у світі піднімуться ще на 10-20 відсотків, і голодні бунти в 2011 році поширяться буквально по всьому світу?

 

 

7. Ходять уперті чутки про те, що брак фізичного золота і срібла нікуди не дінеться. Попит на дорогоцінні метали ніколи не був настільки високий. То що станеться, коли безліч інвесторів почнуть вимагати реальні дорогоцінні метали? Що станеться, коли з'ясується, що «паперового золота» і «паперового срібла» було випущено набагато більше, ніж фізично існує на Землі?

 

 

8. Будівельна індустрія може втягнути економіку США в наступну рецесію. Ринок нерухомості затоплений абсолютно новими будинками, які ніхто не купує. Цей величезний надлишок будинків означає, що будівництво нових будинків «впало в прірву». У 2010 році було здано лише 703 000 багатоквартирних будинків. Це стало новим антирекордом, і показало спад на 17 відсотків по відношенню до минулого антирекорду, який був встановлений у 2009 році.

 

 

9. Криза боргових зобов'язань муніципалітетів може стати «вибухом наднової зірки» в будь-який момент. Вже зараз інвестори позбавляються від облігацій муніципалітетів з лякаючою швидкістю. Борги штатів і місцевих органів влади зараз знаходяться на рівні в 22 відсотки ВВП, це найвищий показник за всі часи. Як говорить Мередіт Уїтні, криза боргових зобов'язань муніципалітетів є величезною загрозою для фінансової системи США.

Колишній мер Лос-Анджелеса Річард Ріордан переконаний, що все настільки погано, що буквально 90% наших штатів і міст можуть збанкрутувати протягом найближчих п'яти років ...

 

 

10. Звичайно на вершині всього знаходиться квадрильйонний міхур деривативів, який у будь-який момент може вибухнути. Зараз ми спостерігаємо велике фінансове казино, рулетка якого вже крутиться, і кожен сподівається, що вона не зупиниться в якийсь момент. Сьогодні більшість грошей на Уолл-стріт робиться не за рахунок інвестування або новаторських бізнес-ідей. Швидше, найбільші суми заробляються виходячи з вдалих ставок.

 

 

11. Найбільшою темною конячкою є війна. Корейський півострів зараз ближче до війни, ніж за всі останні десятиліття. Близький Схід може буквально вибухнути в будь-який момент. Ми живемо у світі, де один заряд миттєво може знищити ціле місто. Все що потрібно, щоб дощенту потрясти всю світову економіку, це одна середня війна, або пара подій із застосуванням зброї масового знищення.

 

 

Звичайно будемо сподіватися що нічого з цього у 2011 році не відбудеться.

 

Але ми повинні розуміти, що не можемо вічно ухилятися від цих куль.

 

Яким би не був 2010 рік, в дійсності він був набагато кращим, ніж, враховуючи обставини, міг би бути. Найгірші часи не поки що настали, і ситуація наразі залишається стабільною.

 

Але замість того, щоб використати цей час на розваги, варто було б використовувати його на підготовку.

 

І хоча мова в статті йде про США, зрозуміло, що в часи  глобалізації падіння США приведе до того, що світ буде змушений пройти через хаос. Тільки уявімо собі стан українця, який все життя в панчоху складав "доляри", які на рано будуть вартувати як смужки паперу відповідних розмірів.Джерело: mixednews.ru

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


25.01.2011 638 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

27.02.2020

Минулого тижня на сесії Івано-Франківська обласна рада затвердила Стратегію розвитку Прикарпаття на 2021-2027 роки та План заходів з її реалізації на 2021-2023 роки.

665
21.02.2020
Ростислав Ковтун

Яке найулюбленіше заняття українців? Правильно — рахувати гроші, особливо чужі, а особливо, якщо це гроші чиновників.

1888
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

647
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

888
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5779
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1690

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

885

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

402

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

1130

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1450 1
28.02.2020

Виявилося, три роки тому наша планета спіймала колегу Місяця.

57
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

939
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3718 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

1163
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1906
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

958
25.02.2020

В ефір телеканалу СТБ вийшла найбільш шокуюча програма «Один за всіх» за всі сезони.

8570
25.02.2020

Як повідомлялось раніше, Держпродспоживслужба оштрафувала на 70 тисяч гривень Івано-Франківський молокозавод.

3509
25.02.2020

Габріела все життя прожила в Литві і ніколи не була в Україні.

4826
24.02.2020

Роман Клюба на сцені головного вокального шоу країни також заспівав англомовну композицію Make it rain (Ed Sheeran).

2348