10 поширених звичок слабких людей

З точки зору психології людина є найрозвиненішою і найскладнішою істотою. І найбільш суперечливою.

У кожному з нас в тій чи іншій мірі присутні риси та якості, які характеризують наші недоліки й переваги. А вони є у всіх. Так як же зрозуміти, хто сильна людина, а хто слабка?


Сильні люди — це зовсім не ті, хто геть позбавлений недоліків і слабкостей. Аж ніяк. Сильна людина не бездоганна, але вона вміє взяти своє життя під контроль. У тому числі і ті аспекти характеру, які є слабкостями і перешкодами на шляху до успіху та життєвої самореалізації. На відміну від них, людина слабка схильна їм потурати, тому на довгі роки і застряє в тій круговерті життя, яка йому абсолютно чужа. А якості, своєю чергою, формують звички, які стають гачками, що тримають людину в зоні комфорту. Що ж це за звички?

Жити у минулому часі

Слабкі люди схильні нарікати на те, що найкращий момент для звершень вже упущений, що раніше часи були кращі (а трава зеленіша, сонце яскравіше та інше). Вони постійно апелюють до своїх минулих досягнень і в психологічному сенсі практично живуть там, що є першою перешкодою руху вперед, інформує Ukr.Media.

Жаліти себе

І не лише це. Вони схильні шукати підтримки у своїй жалості до себе коханого і оточуючих. Це забирає дорогоцінну енергію, яку можна і потрібно реалізовувати в позитивному руслі. Також жалість до себе часто служить виправданням бездіяльності.

Концентрувати увагу на неприємності

Чорні смуги в житті трапляються в кожної людини. Але, якщо сильний знаходить у випробуваннях позитивні і навіть перспективні боки, слабкий схильний буквально варитися в неприємностях, прокручуючи подію в голові десятки і сотні разів. Зрозуміло, що і вихід з положення в таких умовах знайти буде вкрай важко.

Кидати розпочату справу на півдорозі

Беручись за справу, сильною людиною рухає серед інших і почуття відповідальності, яке зобов'язує довести його до логічного завершення, як би важко не було. Слабкі ж люди не знаходять в собі волі і мотивації, щоб переступити через своє «не хочу» або «не можу», і залишають справи незакінченими. Зрозуміло, звідки в таких умовах взятися результату?!

Перекладати відповідальність на інших

Господарі нашого життя ми, і тільки ми. Про це необхідно пам'ятати завжди, при будь-яких обставинах. Звинувачувати умови і сторонніх людей у невдачах є характерною рисою людей слабких, нездатних взяти відповідальність за власну долю у свої руки.

Звертати увагу на думку суспільства

Рахуватися з думкою свого оточення необхідно для нормальної соціалізації, але не більше. Будувати своє життя з оглядкою на те, що і хто про це подумає, — провальна стратегія, що говорить про слабохарактерність того, хто її вибирає.


Читайте також: Які найкращі 12 онлайн ігор полюбляють на західні гравці casino games online


Бути перфекціоністом

Здавалося б, прагнення до досконалості заряджена позитивною енергією. І це дійсно так, за тим лише винятком, коли людина звужує своє коло прийнятного до абсолютної досконалості, яка в принципі недосяжна. І це теж риса, що говорить про відсутність хоробрості взяти недосконалість світу і себе в ньому.

Страждати в бездіяльності

Занепокоєння про те, що може трапитися при тих або інших обставинах, породжує бездіяльність. Але сильна людина може приборкати своє хвилювання і почати діяти згідно з планом. У той час як слабка продовжує безмежно страждати, при цьому нічого не змінюючи в житті.

Боятися змін

«А якщо буде гірше...» — це девіз, за яким живуть слабкі люди, бо їх життєва стратегія лежить в площині уникнення можливих проблем і небезпек. Але вона абсолютно провальна, адже тільки зміни сприяють розвитку і досягнень.

Жертвувати своїми інтересами заради інтересів інших людей

Жертовність — це аж ніяк не позитивна якість, як може здатися на перший погляд. Якраз навпаки. Якщо ми не вміємо відстоювати свої інтереси, любити і поважати себе, що, знову ж таки, свідчить про слабкості, ми ніколи не зможемо дати щось хороше тим, кого любимо. У нас просто не буде на це внутрішнього (а часто і матеріального ресурсу).


22.06.2020 11610
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

819
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11371 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1974
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1866
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2862
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4759

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

509

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1152

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1666

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1414
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1806
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1631
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8869
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

708
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

788
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1973
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

956
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

452
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

376 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

793 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

836