10 ознак того, що ви перехворіли COVID-19 і маєте імунітет на 5 місяців

Люди, які перехворіли на COVID-19, з великою ймовірністю будуть мати імунітет до нього протягом як мінімум п'яти місяців. 

Але є докази того, що люди з антитілами все ще можуть переносити і поширювати вірус, пише Фіртка з посиланням на УП.Життя.

За результатами дослідження науковців із Public Health England (PHE), повторні інфекції у людей, у яких є антитіла до COVID-19 від перенесеної інфекції, вкрай рідкісні. 

Науковці виявили всього 44 випадки серед 6614 раніше інфікованих в дослідженні.

Однак,  виявлений імунітет до коронавірусу не дає підстави нехтувати правилами безпеки, які можуть захистити інших. 

Є щонайменше 10 ознак того, що ви перехворіли коронавірусом безсимптомно, тому що навіть у тих, хто переніс інфекцію в легкій формі може бути Long Covid, довготривалі наслідки цього захворювання. 

Втрата пам'яті і туман в голові

Попереднє дослідження, опубліковане наприкінці жовтня 2020 року, припускає, що люди, які інфіковані COVID-19, можуть мати когнітивні проблеми, які тривають місяцями, особливо якщо вони важко перехворіли і потребували госпіталізації.

Проаналізувавши результати широко доступного когнітивного тесту, дослідники виявили, що COVID-19 спричинив старіння мозку деяких пацієнтів приблизно на 10 років.

"У людей, які одужали, зокрема у тих, у кого більше не було симптомів, спостерігали значні когнітивні порушення", – написали автори дослідження.

Тому багато пацієнтів, які одужали від коронавірусної хвороби повідомляють про складність в обробці інформації та втрату пам'яті впродовж місяців після одужання. 

Коронавірусний язик

Деякі експерти в області охорони здоров'я підозрюють, що коронавірус може безпосередньо інфікувати кровоносні судини і порушити приплив крові до ясен, зубів і язика, спричиняючи біль і пошкодження.

Тепер з'являється все більше повідомлень про те, що інфекція може вплинути на здоров'я порожнини рота. 

Після діагнозу COVID-19 і одужання люди діляться історіями про те, як стан їхніх зубів або ясен погіршувався.

Якщо ви маєте якісь дивні нові відчуття на язиці, це може бути через те, що у вас був COVID-19, або у вас є одне з ряду інших захворювань, які можуть бути наслідком поганої гігієни порожнини рота, куріння або нездорової дієти.

Біль в животі

Деякі пацієнти з коронавірусною інфекцією страждають від болю в шлунку впродовж тижнів після зараження.

Діарея є одним із можливих симптомів коронавірусної  інфекції. 

Мікробіом кишківника може грати важливу роль у боротьбі організму з цим захворюванням та запобіганні важкому перебігу СOVID-19. 

У кожної людини в кишківнику є унікальний асортимент бактерій, які відіграють різноманітну роль, зокрема в модуляції імунної відповіді, йдеться у публікації в журналі British Medical Journal.

Дослідження Китайського університету Гонконгу показали, що люди, які перехворіли на COVID-19, мали "значно змінений" склад мікробіому. 

Тому, цілком можливо, що у тих, хто перехворів, з госпіталізацією чи безсимптомно, біль в животі може продовжуватися.  

Запалені очі

Цей симптом є відносно рідкісним, але все ще вважається, що він впливає приблизно на 3% мільйонів людей, які перенесли коронавірусну хворобу.

Лікарі попередили, що інфекції очей можуть бути ще однією ознакою COVID-19.

Інші люди повідомляли про такі симптоми, як кон’юнктивіт.

Втома

Зимою багато людей можуть відчувати втому і легко сплутати її із коронавірусним симптомом. 

Проте хворі на цей загальний тривалий симптом COVID-19 порівнюють його більше із відчуттям виснаження, ніж із типовою втомою.

Симптом може негативно вплинути на життя людей і перетворити найпростіші завдання на величезну боротьбу.

Утруднене дихання

COVID-19 може спричинити як тривалі, так і гострі труднощі з диханням. 

Звісно, якщо лікування коронавірусної хвороби відбувалося в лікарні з окситерапією чи підключенням до апаратів ШВЛ, то легке дихання не відновиться одразу після виходу з лікарні. 

Багато людей, які спочатку були безсимптомними, отримували проблеми з диханням протягом кількох місяців після зараження.

Якщо вам важко перевести дух, або якщо ваш партнер помітив, що ви дихаєте важче, ніж зазвичай, тоді ви можете страждати на пошкодження легенів, пов’язане з коронавірусною інфекцією.  

Втрата волосся

Доведено, що коронавірус потрапляючи в організм впливає на імунітет, який активізовує всі свої сили на боротьбу з вірусом, як наслідок у нього не залишається сил на іншу роботу. 

Хоча це не один із контрольних сигналів, за якими нам казали стежити під час пандемії, випадіння волосся може свідчити про наявність у вас коронавірусу.

Тривога і безсоння

Ще один симптом, який складно помітити, з огляду на загальне психічне напруження в суспільстві, але дослідники вважають, що COVID-19 може призвести до тривоги, депресії та безсоння.

Вчені з Оксфордського університету проаналізували електронні медичні картки 69 мільйонів людей у ​​США, у тому числі понад 62 000 пацієнтів COVID-19.

Їх аналіз показав, що за три місяці після позитивного тесту COVID-19, кожен п'ятий вперше отримав діагноз тривожності, депресії або безсоння.

За словами дослідників, це приблизно вдвічі частіше, ніж у людей без COVID-19.

Втрата слуху та шум у вухах

У листопаді було опубліковано дослідження, яке показало, що багато людей страждають від втрати слуху протягом декількох місяців після виявленої інфекції. 

Дослідники з Університету Англії Раскіна розглянули проблеми зі слухом, що стосуються пацієнтів із COVID-19, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

У ході дослідження група проаналізувала 3103 пацієнта з COVID-19 із шумом у вухах.  

Аналіз показав, що у 40% учасників погіршився шум у вухах на тлі хвороби.

Запаморочення голови

Ще однією класичною ознакою Long Covid, яка, схоже, підкрадається до багатьох безсимптомних пацієнтів, є запаморочення.

Відчуття раптової хиткості або нестійкості на ногах може бути ознакою того, що у вас є вірус, або ви перехворіли.

Нагадаємо, у ВООЗ вважають, що другий рік пандемії може виявитися важчим.


Читайте також:

Україна думає, чи впроваджувати свідоцтва про проведення вакцинації проти COVID-19 — Ляшко

Як розслідуватимуть смерті медпрацівників від COVID-19 - пояснює МОЗ

Covid-19: у Європі продовжують локдаун, інфікування новим штамом, як оберт спіралі

Інкубаційний період коронавірусу скоротився – Степанов

Блаженніший Святослав: «Немає жодних релігійних причин, щоб оминати вакцинацію»


16.01.2021 5687
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

502
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10986 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1837
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1733
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2738
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4594

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

331

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1037

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1449

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1321
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1700
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1507
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1222
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

593
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

669
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1863
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2084 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20362
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

338
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

693 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

725
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1073