У Литві розпочався саміт Східного партнерства ЄС

 

/data/blog/43873/6477c0e183ad9c4c21c83a018524e9dc.jpg

 

Сьогодні у столиці Литви Вільнюсі розпочався саміт країн "Східного партнерства". Форум триватиме до 29 листопада.

 

У ньому візьме участь керівництво 28 країн Євросоюзу, а також шість членів проекту Східне партнерство - Україна, Грузія, Білорусь, Азербайджан і Молдова. Під час дводенного саміту голови держав і члени урядів 34 країн обговорюватимуть прогрес, досягнутий в рамках програми "Східне партнерство", і визначать напрямки майбутнього розвитку цієї програми.

 

Україну на саміті представлятиме президент Віктор Янукович, а також лідери опозиції Віталій Кличко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок. Спочатку планувалося, що на саміті Україна підпише Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Однак президент Янукович змінив плани, і не має наміру підписувати Угоду у ці дні.

 

Окрім того, ще до саміту стало відомо, що від асоціації з ЄС відмовилися Вірменія та Азербайджан. З Білоруссю це питання навіть не обговорювалося. У той же час, Молдова і Грузія планів не змінили, і мають намір парафувати угоду. Етап підписання, на який раніше вийшла Україна, у цих двох країн заплановано на наступний рік.

 

Після відкриття саміту, о 14:30 у Міністерстві закордонних справ Литви заплановано прес-конференцію за фактом парафування угоди про єдиний повітряний простір між Європейським Союзом і Україною. Серед учасників будуть присутні голова відділу міжнародного транспорту Єврокомісії Філіп Бюргель-Вернет, голова Державної авіаційної служби України Анатолій Колесник.

 

28 листопада пройде зустріч президента Литви Далі Грібаускайте, голови Європейської ради Хермана Ван Ромпея і голови Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу, де будуть обговорювати ситуацію в Україні та узгодять позицію про перспективи програми Східне партнерство. Після цього відбудеться зустріч голів європейських країн, на якій буде прийнято остаточні рішення щодо подальшого розвитку програми.

 

28 листопада також пропонується скликати координаційну зустріч всіх голів європейських країн, на якій було б прийнято остаточні рішення щодо подальшого розвитку програми "Східне партнерство".

 

Увечері відбудеться робоча вечеря за участю голів держав і урядів 28 країн - членів ЄС, а також голів держав, голів Європейської ради, Європейської комісії та Європейського парламенту, а також голів держав та членів урядів 6 країн - учасниць програми "Східне партнерство".

 

Окрім того, у цей день 28 листопада пройде Конференція громадянського суспільства, на якій лідери громадянського суспільства з країн-учасників "Східного партнерства" та країн-членів ЄС, експерти, оглядачі будуть дискутувати про найбільші виклики, з якими стикається громадянське суспільство у країнах-учасниках програми "Східне партнерство".

 

29 листопада пройде церемонія підписання угод з країнами Східного партнерства та пленарна сесія, під час якої голови держав і члени урядів 34 країн обговорять прогрес, майбутні перспективи та цілі програми "Східне партнерство". Пізніше цього ж дня відбудеться зустріч президента Литви з представниками опозиції 6 держав-учасниць програми "Східне партнерство" - України, Білорусі, Грузії, Молдови, Вірменії та Азербайджану.

 

Нагадаємо, 28-29 листопада у Вільнюсі планували підписати угоду про асоціацію України з ЄС. Однак 21 листопада Кабмін ухвалив розпорядження про призупинення підготовки до укладення угоди з ЄС. Рішення уряду викликало хвилю акцій протесту. Люди вийшли на так звані Євромайдани у Києві та низці інших міст з вимогою підписати Угоду.

 

Янукович заявив з цього приводу, що готовий вести мову про підписання Угоди про асоціацію з ЄС тільки після того, як Україна буде до цього економічно готова.

 

Пізніше стало відомо, що в оновленому проекті підсумкової декларації Вільнюського саміту учасників ініціативи "Східне партнерство" Євросоюзу залишили згадку про можливе підписання Угоди про асоціацію з Україною. Ця пропозиція так і залишилася в дужках, як і в попередній версії: "Сьогодні було підписано Угоду про асоціацію між ЄС та Україною, включаючи зону поглибленої та всеосяжної вільної торгівлі".

 

За матеріалами: ZN.UA


28.11.2013 851 2
Коментарі (2)

В ЄВРОПУ 2013.11.28, 11:56
З депутатів ЛИТОВСЬКОГО СЕЙМУ у ВІЛЬНЮСІ ніхто ніяких квартир не отримує!!! Всі депутати живуть через дорогу в готелі. Закінчилася каденція-здав ключі і дддому!!!!!! А наші казнокради жирують за гроші УКРАЇНЦІВ!!!. І не має значення чи це влада , чи *АППАЗІЦІЯ*!!! Ніхто не відмовляється від благ і захмарних пенсій(((
дідо 2013.11.28, 13:02
.....Он мог для нации стать лидером... Но навсегда остался...(остальное додумайте сами) ! ...
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1223
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2536
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2119
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2173
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6561 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2458 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

341

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1153

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1288

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1407
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

284
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

589
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2069
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26519
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

558
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10471 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8018
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

541
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

408
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

551
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

627
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1588