Туристичне Яремче ризкує залишитися без зв’язку, без спілкування, без туристів…

 

 

Як розповідала раніше «Фіртка», міська рада Яремче ще на початку жовтня прийняла рішення про розірвання договорів з операторами мобільного зв’язку та припинення роботи базових станцій мобільного зв’язку, що розташовані на території міста поблизу лікарні.

 

Нагадаємо, таке рішення було прийняте під тиском ініціативної групи мешканців будинків, що знаходяться неподалік базових станцій. Мешканці скаржилися на нібито погане самопочуття, яке на їх думку було спричинене дією сигналу, що подають базові станції.

 

Санепідемстанція, провівши необхідні дослідження на місці розміщення базових станцій та прилеглій території, не виявила жодних порушень в їх роботі та негативного впливу на здоров’я населення, такий висновок контролюючого органу не задовольнив обурених мешканців. Результатом стало вже згадане рішення міської ради.

 

Це рішення могло б стати довгоочікуваною крапкою «мобільної епопеї» у Яремче, якби не той факт, що з припиненням роботи базових станцій мобільного сигналу курортна перлина Прикарпаття може залишитися без зв’язку.

 

Редакція «Фіртки» звернулася до мобільного оператора «Київстар», послугами якого користується близько 80% жителів Яремче та значна кількість туристів, щоб зрозуміти, що буде зі зв’язком у місті, якщо базові станції таки вимкнуть, нажаль, у компанії підтвердили наші найпесимістичніші прогнози.

 

«Яремче –  місто, що розташоване в гірській улоговині. Базова станція, яку місцева влада бачить як альтернативу центральній базовій станції, розміщення на горі Маковиця та не має технічної можливості забезпечувати сигнал у центральній частині міста. Для забезпечення мобільним зв’язком Яремче необхідно, щоб базова станція-ретранслятор знаходилася в межах цієї улоговини, тобто фактично в центрі міста, – розповіла спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та пресою компанії «Київстар» Анастасія Рибицька, - Вимкнення діючої базової станції призведе до повної  втрати сигналу, і як результат – відсутності зв’язку в центральній частині міста, поблизу залізничного вокзалу, сувенірного базару та основній автомагістралі. Люди в один момент втратять зв’язок зі світом та один з одним. «Київстар» не може залишити громаду Яремче без мобільного зв’язку, тому ми спільно плануємо шукати компромісне рішення щодо розміщення базової станції, яке відповідатиме інтересам яремчан. Одним із варіантів є надання міськрадою, альтернативного місця для перенесення діючої станції до моменту її вимкнення. Із цією метою міськрадою була створена робоча група, однак, наразі питання надання нового місця для базової станції так і не вирішено».

 

Фактично можна говорити про те, що у  випадку вимкнення діючої центральної базової станції та відсутності альтернативного місця для її перенесення, яке повинна запропонувати робоча група Яремчанської міської ради, жителі Яремче можуть залишити мобільні телефони вдома та повинні бути готовими до того, що не матимуть можливості зателефонувати дітям та рідним, поцікавитися станом здоров’я хворих, привітати зі святом близьких, прийняти замовлення від клієнтів, чи терміново зв’язатися з рятувальними службами, коли кожна секунда на вагу золота.

 

І навіть якщо з часом місцеві жителі якось почнуть зв’язуватися за допомогою стаціонарних телефонів чи таксофонів, то як бути туристам, більшість яких звикла бути завжди на зв’язку, коли приїхавши у Яремче на відпочинок будуть «поза зоною досяжності»? Та й готелі, турбази, зелені садиби, туристичні об’єкти ризикують втратити багатьох туристів, позаяк в довідниках та на сторінках в інтернеті подані саме мобільні телефони туристичних закладів…  

 


Читайте також:

Зв’язкова війна у Яремче триває. Мер шукає місце для перенесення станцій мобільного зв'язку


29.10.2013 1657 1
Коментарі (1)

лікар 2013.10.30, 18:09
Людей в лікарні треба лікувати, а не вбивати електромагнітним полем, мобільний зв'язок для здоров'я це неголовне, люди не піддавайтесь на провокації
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1906
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1834
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5393 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

705

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

754

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

949

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

984
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1734
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3650
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10221
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26101
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

69
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1252
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1054