Єврей, циган, чеченець... Українець?

 

 

Єврей вважає, що, одягнувши талєс, він включається до спільноти, яка завжди буде його підтримувати, якщо з ним щось станеться. Принаймні так у теорії. 

Кожен циган знає, що люди з його роду будуть витягати його з тюрми. І це є основою будь-якої громади. Коли ранні християни через хрещення вливалися до церкви, вони дотримувалися неймовірної солідарності. Коли Святий Петро, який встиг втекти з Риму, почув, що загітованих ним людей схопили і збираються стратити, - він вернувся до них. Де це було у Євангелії, що він зобов’язаний повертатися? Ніде не було. Він повернувся із почуття солідарності. Він хотів вмерти разом із тими людьми, яких він привів до Христа.
Перемогу християнства забезпечила зокрема й оця первісна солідарність.
Чеченець зазвичай може розраховувати на допомогу тейпу. Вони можуть його не любити, але його будуть захищати, за нього помстяться. Бо знають, що якщо вони зараз за нього не помстяться – це крах усьому. Тоді всі розмови про Аллаха не мали жодного сенсу; усе, за що вмирали їхні батьки, не мало значення.
Первісний рефлекс – триматися один за одного. Нічого нового. З цього починалося людство. Це прості речі, які для нас є найскладнішими. І саме ці речі продукують чудо.
Коли ми побачимо перед собою п’ятдесят українців, які просто із принципу культивують між собою солідарність, це буде означати, що ще не вмерла Україна. Що зернятко нації прижилося.
Усе починається з невеликих чисел. Непотрібно багато – потрібно, щоб хтось. І хай вони культивують цю солідарність із будь-яких міркувань. Із тих міркувань, що вони християни; із міркувань, що вони разом крадуть, - це неважливо.
Якщо ми з вами будемо правильно себе поводити і хоча б зрідка дивитися на небо – від Бога ми не втечем.
Він все одно дожене.
І тоді Він побачить в нас інструмент для виготовлення нового чуда. 
Амінь.
Дмитро Корчинський

 


Коментарі (5)

Мари 2013.07.12, 09:37
Автор перед тем как писать статью, хотя бы ради приличия поинтересовался, что отличат религию от традиций и простого невежества, того или иного народа, а не руководствовался слухами, домыслами и стереотипами и приписыванием традиций к религиозным учениям.
я 2013.07.12, 09:46
И правда какая разница, что нас будет объединять. Пойдем вместе громить, убивать, воровать....мы же вместе, мы же солидарны...БРЕД...
vasya 2013.07.12, 16:03
"Мари" и "я" - вы читаете невнимательно -"Якщо ми з вами будемо правильно себе поводити і хоча б зрідка дивитися на небо – від Бога ми не втечем." Кто был в Советской Армии, помнит, что чечень, грузины, армяне, гагаузы, казахи держались друг за друга независимо от места жительства. У украинцев землячество в лучшем случае в масштабах области, как и у россиян, в основном. Автор прав
Караул український 2013.07.14, 12:22
Жодну країну,республіку так не роздирали і не травили один на одного,як Україну.Пришлі володарі діяли за принципом-розділяй і володарюй.Зайди всіх мастей осідали на багатих землях,а працьовитих туземців мали за рабів.Вичавити з нації рабську психологію може тільки вільна людина,народжена у вільній країні.
ДДД-! 2013.07.15, 16:54
Дмитра поважаю- бо правду хоч гірку,але каже,але це нічого не дасть.Чому?Та тому,що і українця і в росіянина,немає елементарного: самоповаги, і найголовнішого немає людської гідності.а тільки псяче нутро...... і не треба чіпати пісню і тепер гімн ще не вмерла,_ та вже давно вмерла...зайдіть в любий офіс держструктури -працюють одні українці--------і більше ворогів не потрібно,це звичайно ЖАХ,але це правда!!!!!Корчинському потрібно дати можливість на телебаченні зробити свою програму і думаю,що він Савіка запхає далеко за спину,але нас повчає САВІК.ну і прапор вам і Савіку в руки===слухаєм далі блеяння і бр,бр,бр,........ню.===========прошу вас!запросіть важку хвору побрехуньку капітельман(которая жулька) і ВАНА вам всю правдоньку ЗАЦЕНДОЛИТЬ..тупо прямо в ЛІСІ,разом із турчіновім????????
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2009
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1879
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1878
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5573 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2170 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1532

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

771

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

835

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1044

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1022
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1794
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3701
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10288
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26175
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10211 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7739
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

920
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

256
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

284
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

403
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1305
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

903