Бабуся з Прикарпаття у свої 100 років ще порається на городі

 

До бабусі зі словами щирих вітань, побажань міцного здоров’я, радості, сімейного затишку завітали десятки гостей, великі родини, діти, онуки, правнуки, куми, свати, представники районної та селищної влади.

 

— Моя мама хоча й була єдиною дитиною в родині, зазнала багато горя, але не втратила оптимізму, розповідає донька ювілярки Марія Скригунець.

 

 

— Вона рано залишилася напівсиротою: її батько помер, а мати вдруге вийшла заміж. Тому від шести років матуся працювала на багатих господарів, була в наймах. У часи Другої світової війни Тетяну забрали на роботи у Німеччину. Там вона тяжко працювала на полі та гляділа німецьких дітей. Змученій та згорьованій дівчині вдалося повернулася додому.

 

Заміж вийшла пізно, у 38 років. Із майбутнім чоловіком познайомилася у рідному селі, він жив неподалік Олени Максим’юк, газдині, у наймах якої перебувала дівчина. У жінки не було своїх дітей, і вона була доброю до своєї помічниці та ставилася до неї, як до рідної. Разом із чоловіком Тетяна народила та виховала трьох дітей: двох синів і одну доньку. На жаль, одни із хлопчиків народився неповносправним, хворів на ДЦП, та мати пташкою припадала, який в 13 років помер. А бабця Таня важко працювала в колгоспі. Наразі в ювілярки залишилися відносно невелика, але дружня і любляча родина: троє онуків та восьмеро правнуків.

 

Бабця жвава і весела, любить поспівати такі коломийки, яких навіть знані етнографи навіть не чули. Її пам’ять—це скарбничка народної мудрості. Любить сторічна гуцулка і... потанцювати. А ще вона добра газдиня, вміє готувати смачнющі гуцульські молочні страви — кукурудзяну кулешу з молоком, різноманітні каші, різні види сиру. Щоправда м’яса бабця майже не вживає. — Ми рано залишилися без батька, — продовжує пані Скергулець, — але мати рук не опускала. — Вона сама добудувала хату, важко працювала, вигодовувала корів та биків, виконувала і чоловічу і жіночу роботу. За цією працею не мала часу на улюблене вишивання. Та й ще й зараз баба Таня порається на городі. Вона є активною в церковній громаді села. Тому на її ювілей приїхав священик Василь Іроденко з дружиною Іриною, який ще кілька років тому служив у Стопчатові і є духівником ювілярки, пишуть Вікна.

 

Душпастир подарував бабусі ікону. Інші гості дарували бабці, яка нині живе сама і добре порається по господарству, яку вважають дбайливою й ощадливою газдинею, гроші. Але вони для жінки вже не настільки важливі, як любов та повага рідних.


13.09.2012 2207 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

874
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

675
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1787
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3115
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2500
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2484

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

137

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

672

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

639

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1510
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

262
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

607
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

568
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

270
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

334
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26972
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

793
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19625
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

366
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

354
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

680
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1176 1