У Франківську пройде Міжнародний етнографічно-фольклорний фестиваль "Родослав" (програма)

 

4-6 травня нагоди 350-річчя міста Івано-Франківська проходитиме IV Міжнародний етнографічно-фольклорний фестиваль "Родослав".

 

За словами начальника управління культури облдержадміністрації Володимира Федорака, учасниками «Родославу» будуть не лише фольклорні колективи з України, а й з діаспори.



У програмі: 4 травня до 18.00 год. – заїзд, поселення та реєстрація учасників фестивалю.

 

5 травня: з 10.00-10.30 на площі біля пам»ятника івану Франку-збір святкових колон учасників фестивалю з покладанням квітів до піфдніжжя пакм»ятника Каменяреві.

10.30-11.00 – урочиста хода учасників фестивалю - вул. Незалежності – Вічевий майдан – площа Ринок.

10.30-18.00 – виставка робіт майстрів народного, декоративно- ужиткового мистецтва Івано-Франківщини та інших областей України (вул. Незалежності, Вічевий майдан).

11.00-12.00 – на площі Ринок-урочисте відкриття IV Міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів України “Родослав”.

12.00-18.00 – виступи учасників та гостей “Родославу” (площа Ринок, Вічевий майдан);

16.00-22.00 – культурно-мистецька програма “Храм української родини” в районах та містах області за участю учасників фестивалю, художніх колективів і виконавців України і з-за кордону.

 

6 травня : 12.00-18.00 – урочисте закриття та гала-концерт за участю кращих колективів, виконавців та гостей IV Міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів України “Родослав” (Вічевий майдан); 

12.00-16.00 – виставка декоративно-ужиткового мистецтва та виступи колективів професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації (площа Ринок);

16.00-19.00 – виступ муніципальних та аматорських колективів м.Івано-Франківська (площа Ринок).

 

Довідково: Відповідно до Положення про IV Міжнародний фольклорний фестиваль етнографічних регіонів України “Родослав”, мета і завдання цього фестивалю, що проводиться обласною державною адміністрацією, управлінням культури облдержадміністрації, виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради за організаційно-творчої підтримки Міністерства культури і туризму України та з ініціативи Всеукраїнських асоціацій і об’єднаних товариств етнографічних регіонів України, - відродження та збереження традицій і обрядів, що побутували у гуцулів, бойків, лемків, покутян, опілян, буковинців, волинян, подолян, поліщуків, слобожанців, кубанських козаків, виявлення спільних джерел їх виникнення і розвитку, сприяння успішному втіленню в життя та популяризації народної творчості шляхом ознайомлення з творчими колективами, окремими виконавцями і майстрами декоративно- ужиткового мистецтва.


Основним завданням «Родославу», що на Прикарпатті є традиційним фестивалем і проводиться раз у три роки, є вивчення та практичне знайомство з джерелами автентичного фольклору найбільших етнографічних регіонів українців, пошук та залучення до вивчення фольклору науково-дослідницьких гуртів, окремих збирачів матеріальної та духовної культури, студентської та учнівської молоді, посилення впливу традиційного народного мистецтва на духовне та естетичне збагачення українського народу.


Програма Міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів України “Родослав» включає виступи творчих колективів з концертними програмами у районах області, фольклорні світлиці в навчальних закладах та музеях, виступи на майданах та площадках міст, фольклорному святі “Галицьке подвір’я”. Упродовж усіх фестивальних днів відбуваються виставки народного, декоративно-ужиткового мистецтва.


У межах фестивалю проводяться концертні виступи виконавців у таких номінаціях:

у пісенному жанрі - фольклорні колективи;

в інструментальному жанрі - троїсті музики;

у хореографічному жанрі - танцювальні колективи.


Учасники фестивалю у пісенному жанрі виконують по два пісенних твори, загальна тривалість виконання яких не повинна перевищувати 10 хвилин, з музичним супроводом або акапельно.


Фольклорні колективи можуть представляти на фестивалі один фрагмент обряду (весільного, рекрутського, обжинкового та іншого) тривалістю до 20 хвилин.


Учасники виступу в інструментальному та хореографічному жанрах виконують два твори, загальна тривалість яких не повинна перевищувати 10 хвилин.


Фестивальну програму в кожній номінації складають концерти учасників. Норма представлення на фестиваль від області – 1 (один) колектив відповідного жанру.


Кращі колективи та виконавці беруть участь у гала-концерті фестивалю.

 

 

Читайте також:

В обласному центрі Прикарпаття буде Арка дружби народів

До Івано-Франківську привезуть футбольний Кубок Європи

Віктор Анушкевичус: До святкування 350-ти річчя місто має бути впорядковане на найвищому рівні

Віктор Анушкевичус про футбол, ЄРЦ, домовленості з колишніми мерами, першоквітневі жарти та свій можливий похід до ВР


18.04.2012 2254 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

936
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

750
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1866
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3206
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2532
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2522

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

206

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

712

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

670

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1570
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

337
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

668
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

596
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

311
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

368
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27008
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

820
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19659
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

408
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

382
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

710
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1272 2