Том Аксельгаард: Чутки про застосування гормонів чи інших стимуляторів не мають нічого спільного зі швидким вирощуванням свиней "Даношею"

 

ТзОВ «Даноша», як відомо, має проблеми з жителями Калуського і Галицького районів через сморід від своїх свинокомплексів, а також через землю і будівництво нових ферм.

 

Голова його наглядової ради Том Аксельгаард та генеральний директор Крістіан Якобсенн не без підстав вважають, що місцеве населення ще недостатньо поінформоване про те, наскільки свиняче м’ясо від «Даноші» є корисним для людей.

 

На жаль, люди, за їхніми словами, більше вірять необррунтованим чуткам про те, що свиням в їжу додають хімічні препарати, від яких ті швидко ростуть, а м’ясо з цих свиней не лише несмачне, а й навіть шкідливе.

 

Т. Аксельгаард вже вкотре наголосив, що швидке вирощування свиней пояснюється використанням найкращого генетичного матеріалу, утриманням тварин у належних умовах та збалансованими кормами власного виробництва з добавками вітамінів і мінералів. В результаті приріст свині може становити 800 грамів ваги за одну добу, а від однієї свиноматки за один опорос можна одержати від 13-15 поросят.

 

"Хіба може свиня за допомогою препаратів так швидко рости чи бути такою плодовитою?! — каже Т. Аксельгаард. — Тому я хочу повідомити, що чутки про застосування гормонів чи інших стимуляторів не мають нічого спільного зі швидким вирощуванням наших свиней...".

 

Далі голова наглядової ради повідомив, що його рідна країна Данія з допомогою передових технологій стала найбільшим експортером свинячого м’яса в світі, яке користується популярністю серед споживачів не лише в країнах Європи, а й у США.

 

Хоч Данія в разів десять менша від України, однак на п’ять млн. її населення вигодовує за рік 24 млн. свиней, тоді як Україна лише 6 млн. свиней на свої 46 млн. людей.

 

Т. Аксельгаард вважає, що Україна має дуже великі резерви для виробництва м’яса, а данські інвестори працюють так, аби не завдавати шкоди довкіллю.

 

Головний державний ветеринарний інспектор Калуського району Григорій Хемич стосовно продуктів харчування із свинини «Даноші» запевнив, що ніяких порушень щодо останніх не було виявлено і до самої діяльності підприємства він теж не має зауважень, пише галичина.

 

Під час прес-конференції керівники «Даноші» відповідали на запитання журналістів про діяльність компанії і перспективи її розвитку, а також на ті гострі запитання, які, за їхніми словами, не входили до плану зустрічі з журналістами, зокрема про проблеми компанії з місцевим населенням стосовно оренди паїв.

 

"Порушень у цій сфері діяльності «Даноші» немає", — наголосив Крістіан Якобсен.

 

Але генеральний директор, мабуть, надто оптимістично оцінював земельні відносини своєї компанії з пайовиками.

 

Якраз після прес-конференції в «Даноші» до редакції однієї із газети звернулися жителі Сівки Войнилівської Калуського району.

 

В їхній колективній петиції зокрема є така фраза: «Вимагаємо врешті-решт покласти край інтервенції ТзОВ «Даноша» на наших землях, тому що не хочемо, щоб ми і наші діти, онуки опинилися, як індійці, в резерваціях на своїй землі».


28.02.2012 2387 3
Коментарі (3)

Микола 2012.02.28, 15:44
Даношу геть!!!Екологія і так важка а тут ще свині, які зливають великими кількостями аміаку на землю і в річки- гине риба і спалює траву дерева! вОни ж спускають не літрами, а тонами.
Микола 2012.02.28, 15:51
Начальство несе бред нарахунок їх харчування-свиней! Не хімія а вітаміни-так ті вітаміни і є хімія тільки синоніми підбирають до них. Які вітаміни б не жер і скільки но за добу природнім шляхом 800 гр набрати не реально. А вітаміни то натуральна пшенична або інша мелена крупа каша, буряки молоко з під корови, а не порошкове натуральним треба годувати, тоді буде корисне м'ясо ну принаймні не шкідливим.
Ігор 2012.02.28, 16:01
цитата-"Хоч Данія в разів десять менша від України, однак на п’ять млн. її населення вигодовує за рік 24 млн. свиней, тоді як Україна лише 6 млн. свиней на свої 46 млн. людей." Ну так вирощуй своїх свиней десь там, а ми тут самі розбиремось! Що в нас люди не можуть вирощувати своїх? Можуть! Але туту справа така - прийшов дав хабар і вже має дозвіл на землю і на будівництво! За кордоном такого немає щоб іноземець за копійки купляв чи брав в оренду їхню землю.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1297
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2596
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2147
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2213
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6643 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2492 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

382

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1192

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1323

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1451
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

322
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

193
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

615
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

98
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26553
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

580
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10500 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

100
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

128
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

439
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

583
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

654