На Прикарпатті кишенькового злодія позбавили можливості користуватися послугами громадського транспорту на три з половиною роки

 

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області оголосив вирок 39-річному мешканцю Івано-Франківська, який обвинувачувався у вчиненні низки кишенькових крадіжок майна та цінностей громадян, що були пасажирами громадського транспорту.

 

Повертаючись до того, коли працівники міліції встановили і затримали цього зловмисника, варто відзначити, що оперативникам вдалося задокументувати злочини кишенькового злодія безпосередньо у момент їх вчинення. Сталося це 21 січня минулого року у місті Коломиї. На той час в місцевий райвідділ міліції надійшли декілька заяв від громадян практично однакового змісту: після поїздки в маршрутному автобусі вони виявляли зникнення з жіночих сумок гаманців, мобільних телефонів, документів, платіжних банківських карток.

 

Правоохоронці уважно проаналізували інформацію про обставини, час і місце скоєння крадіжок. Таким чином було встановлено, що найчастіше кишенькові злодії здійснювали майнові посягання в автобусах одного маршруту і в період, коли ці автобуси були переповнені, тобто в годину пік. Упродовж двох днів транспорт цього маршруту перебував під особливою увагою оперативників карного розшуку коломийської міліції. Двоє міліціонерів у цивільному, які виглядали звичайними пасажирами, таки розпізнали з-поміж інших саме тих осіб, котрі могли бути причетними до злочинів. Коли ж підозрілі молодики раптово вистрибнули з автобуса в останній момент перед закриттям дверей, оперативники змушені були повторити цей же «маневр». За невідомими продовжувалося спостереження й тоді, коли вони зайшли в інший автобус. Це тривало до того часу, поки двох зловмисників не спіймали з речовими доказами. Щоправда, у крадіжках звинувачував ся лише той, хто безпосередньо «чистив» жіночі сумки.

 

Того ж дня правоохоронці в ході обстеження прибудинкових територій поблизу зупинок маршрутних автобусів виявили місце, куди зловмисники викидали спустошені гаманці. Так само було проведено огляд в салоні автомобіля, яким злочинці приїжджали в Коломию з Івано-Франківська. В іномарці знайшли ще один жіночий гаманець, студентський квиток іншої потерпілої, документи на чужі прізвища, а також банківські картки.

 

Під час проведення слідчих дій практично всі потерпілі жінки впізнали затриманого, як особу, котру бачили поблизу себе в салоні автобуса. У судовому засіданні потерпілі підтвердили свої свідчення, заявлені на стадії досудового слідства.

 

Натомість 34-річний підсудний вину у вчиненому не визнав, заявивши, що немає жодного стосунку до викрадення в пасажирів автобусів майна, заперечив факт свого перебування в Коломиї у дні, коли скоювалися крадіжки.

 

Незважаючи на невизнання підсудним вини у скоєному, його вину суд встановив і довів іншими зібраними по справі доказами. Дії підсудного були кваліфіковані за ч.2 статті 185 Кримінального кодексу України (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно). Призначаючи покарання жителеві Івано-Франківська, суд прийшов до переконання, що підсудному слід призначити покарання у межах, встановлених у санкції вказаної статті.

 

Викритого у крадіжках майна громадян засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки і шість місяців.

 

Прикметно, що цей вирок став п’ятим в житті підсудного. Уперше івано-франківця засуджували, коли йому було 16 років. За вчинення крадіжок і грабежу підліток відбув 4-річне ув’язнення. Згодом була друга «відсидка» тривалістю знову ж таки 4 роки. У 2001 році черговий суд і чергове ув’язнення – за розбійні напади кримінальника ізолювали від суспільства на 6 років. Отже, після чергового вироку суду загальний кримінальний «Стаж» засудженого складає понад 17 років.


09.02.2012 2226 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

618
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1801 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1105 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

532
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6879 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11335 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

310

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1047

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1093

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1088
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

256
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1060
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

825
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

715
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

648
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2921
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4418
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18417
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

289
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

333
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

642
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

745