Як позбутися післяноворічного похмілля? Кілька порад від "Фіртки"

 

У кожної людини знайомої з алкоголем не по чутках є гіркий досвід поганого самопочуття після серйозних гулянок. Напевне, багато хто вже знайшов для себе найоптимальніший метод боротьби з похміллям. Вітаю! Проте, смію вас запевнити, що рано чи пізно цей метод може вас підвести, або просто потрібного інгредієнта не буде поруч. І тут вам напевне допоможуть знання отримані в цій статті.

 

Боротьбу з похміллям можна вести двома способами. Перший - попередження похмілля. Другий (значно важчий, оскільки - воно вже настало) - нейтралізація неприємних симптомів. Рецепти упорядковані без всякої системи і не слід перевіряти їх всіх одночасно, бо може стати ще гірше :).

 

Знищення похмілля, або коли похмільний синдром бушує:

Спосіб 1. Заокеанські медики рекомендують випити вранці чашку бджолиного меду. За їх словами, його корисні речовини допомагають виводити алкоголь з організму.

Спосіб 2. Як засіб боротьби з похміллям також відомий похід в сауну. На Заході цей варіант зняття похмілля називають «російським». Проте класичний західний метод повного знищення неприємних спогадів про те, скільки було випито вчора, такий: «Якщо ви в змозі дістатися до ванни, то по дорозі прийміть дві пігулки аспірину, запийте їх двома великими стаканами води. Потім – ванна. Можна випити дуже міцну чашку кави, з'їсти невеликий лимон і тонку скибочку підсмаженого хліба. Потім довго відмокайте в душі».

Спосіб 3. Ще один західний рецепт – пити з ранку коктейль «Кривава Мері»: змішати горілку з томатним соком і додати якомога більше гострих спецій, які залишилися на святковому столі. Проте будьте обережні, приказка "Клин клином вишибають" не найкращий варіант.

 

Традиційні російські методи боротьби з похміллям діють трохи повільніше західних, проте також ефективні і не вимагають походу в магазин з важкою головою:

Відіспатися. Відмінно працює, якщо ви не працюєте на наступний день.
Очистити шлунок. Неважливо, як саме, просто допоможіть своєму шлунку.
Пийте багато рідини, бажано мінеральної води.
Найвідоміший метод «реанімації» називається в народі «поправіца», тобто випити трішки того, що пили напередодні. Не переборщіть!
Пляшка пивця. Див. застереження вище.
Снідати після алкогольного удару потрібно не щільно, краще всього яєчнею або яйцем в некруто, гречаною кашею, овочами, молочними продуктами. Головне, щоб в страві не було оцету.
Гарячий бульйон або борщ. Якщо ви вже можете думати про їжу.
Кефір.

 

Є в життя і екстремальні випадки, коли ви після випитого відчуваєте, що ситуація виходить з-під контролю, а повернути вам цей контроль необхідно, треба удатися до наступних засобів протверезіння:

 

1) Стакан холодної води з 12 краплями настоянки м'яти. Розмішати і випити залпом.
2) Стакан холодної води з 2 краплями нашатирного спирту. При сильному сп'янінні 4 краплі спирту. Розчинити і випити відразу.
3) Якщо людина не в силах справитися самостійно, то потріть з силою його вуха долонями. Притік крові до голови через хвилину приведе його до тями.
4) Широку чарку ополосніть маслом, щоб воно осіло на стінках, покладіть один яєчний жовток, 2 чайні ложки томатного соусу, червоний і чорний перець, декілька крапель горілки (не переборщіть!) і трохи лимонного соку. Випити одним ковтком.
5) Чайна ложка коньяку, один жовток, 2 чайні ложки томату, 1 чайну ложку рослинного масла, щіпку солі з червоним і чорним перцем. Зверху на суміш покладіть неповну чайну ложку гострого хріну.

 

Але головне в похмільному стані – не хвилюватися. Можна включити тиху музику і, лежачи на дивані, почитати що-небудь надруковане великим шрифтом. Потім можна помаленьку пройтися. І лише наступного дня йти кататися на лижах. Після чого похмілля буде забуто до наступного найближчого свята.


Бережіть себе!


01.01.2012 2033 1
Коментарі (1)

тарас 2011.12.31, 14:00
Дякуюююююююююююю
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

907
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

728
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1839
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3169
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2516
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2503

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

183

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

696

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

654

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1546
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

308
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

642
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

582
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

287
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

351
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26992
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

807
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19645
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

387
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

369
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

695
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1222 1