Михайло Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва: на придбання корови дає газді 5 тисяч гривень

 

Обласну галузеву нараду з розвитку тваринництва голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів, наприкінці минулого тижня, на базі Галицького району, оскільки, за його словами, «Галицька земля та її господарі чи не найуспішніше приступили до відродження цієї важливої, прибуткової галузі».


Перед агронарадою разом зі своїм заступником Василем Брусом Михайло Вишиванюк побував у декількох господарствах Галицького району. Своє задоволення станом справ, зокрема високимим показниками приватного господарства «Рідна земля», що у с. Дитятин, яке очолює Володимир Слободян, Михайло Вишиванюк висловив у короткому виступі, закликавши учасників представницького зібрання брати приклад.

«Держава сьогодні дотує розвиток тваринництва: на придбання корови дає газді 5 тисяч гривень, за теля - 3 тисячі, - наголосив Михайло Вишиванюк. - Не скористатися сільським газдам з такої дійсно суттєвої допомоги від держави було би гріховно». За словами голови ОДА, компенсація селянам за придбання індивідувальних доїльних апаратів - до 5 тисяч гривень за одну установку вітчизняного виробництва.

Михайло Вишиванюк дав доручення головам райдержадміністрацій, які були учасниками галицької агронаради, «усе це роз'яснювати селянам і сприяти їм у створенні сімейних ферм». За європейськими нормами, сімейна ферма передбачає утримання не менше 12 голів великої рогатої худоби. Голова ОДА переконаний, що продукція сімейних ферм стане особливо актуальною, коли Україна підпише угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, що очікується вже у грудні. Водночас, Михайло Вишиванюк наголосив, що створення сімейних ферм відтепер стане одним із критеріїв оцінки роботи керівників райдержадміністрацій.

Також голова ОДА висловив своє занепокоєння тим, що молоко і масло в Івано-Франківську область завозять з інших регіонів, і часто не найкращої якості. Михайло Вишиванюк вважає неприпустимим ситуацію, коли масло, в якому вміст рослинних жирів - 70%, завозять у школи та дитсадки Прикарпаття.

Голова облдержадміністрації переконаний, що розвиток тваринництва в області, на якому робиться акцент, дасть можливість цю неякісну молочну ситуацію «кардинально змінити».

Як зазначив у своєму виступі в. о. начальника головного управління АПК облдержадміністрації Іван Андріїшин, впродовж останніх 20 років на Прикарпатті чисельність поголів'я ВРХ скоротилась втричі, в тому числі удвічі стало менше корів. Водночас у поточному році продуктивність дійного стада в сільськогосподарських підприємствах краю зросла на 24 кг, до відповідного періоду минулого року, і складає 2752 кг на корову. За словами Івана Андріїшина, найбільший спад поголів'я ВРХ допустили у Рогатинському районі (мінус 159 голів) і Тлумацькому (мінус 157 голів). З приростом поголів'я корів «йдуть» Коломийський район і Галицький.

«Завдання із завдань - стабілізувати ситуацію в молочному тваринництві», - переконаний заступник голови ОДА Василь Брус. Одним із резервів нарощування чисельності поголів'я корів у сільськогосподарських підприємствах області він вважає закупівлю у населення телиць. За словами Василя Бруса, Постанова Кабінету Міністрів України № 182 від 2 березня передбачає виплату до 7 грн. за 1 кг живої ваги, придбання теличок. Однак, наразі лише два райони - Галицький і Косівський подали документи для отримання такої дотації, а документи приймають до 5 грудня. Загалом, сільськогосподарські підприємства закупили у населення 121 теличку.

Зазначалося: реконструкцію ферм на наступний рік запланували ПАФ «Бовшівська», ПП «Рідна земля» Галицького району, ФГ «Заріччя» Косівського та ТОВ «Буркут» Верховинського районів. За бюджетною програмою «Часткове відшкодування» передбачено 50-відсоткове відшкодування коштів на реконструкцію приміщень ферм.

Учасники наради ознайомилися з роботою фермерського господарства «Агроінвест» у с. Залукві, де вирощують м'ясне поголів'я абердин-ангуської породи, з новітніми технологіями заготівлі кормів, системою використання пасовищ, годівлею корів молочного напрямку у дитятинському ПП «Рідна Земля», а також із технологічним процесом вирощування форелі - від личинки до товарної риби - у ПРАТ Володимира Януша «Більшівці-риба» (смт. Більшівці).


07.11.2011 2534 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1066
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

877
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2007
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3376
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2618
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2616

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

355

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

799

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

756

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1717
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

799
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

778
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

427
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

458
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27114
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

905
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19748
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

508
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

464
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

792
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1523 5