Івано-франківські водії не бояться громадських контролерів: 5 порушень за один рейс

 

Поведінка водіїв івано-франківських маршруток, їх уперте небажання дотримуватись встановлених правил безпеки дорожнього руху та подекуди зневажливе ставлення до пасажирів вже не раз викликали невдоволення мешканців та гостей міста, які регулярно закидують скаргами на перевізників відділ транспорту Івано-Франківського міськвиконкому та міську службу оперативного реагування.

 

З усіх поданих скарг чималий відсоток приходиться на водіїв маршруту № 86. Навряд чи справи на цьому маршруті є гіршими, ніж деінде. Просто на вказаній лінії працює більше автобусів, а відтак і порушень тут більше, ніж на інших, менш пожвавлених маршрутах. Та мова сьогодні не про це. Проблема полягає в тому, що ні скарги, ні погрози мера та депутатів міськради провести повторний конкурс і позбавити особливо злісних порушників займаних маршрутів, ні навіть публікації у ЗМІ, здається, на перевізників не впливають. Їм попросту наплювати на думку громадськості, влади та мас-медіа, як наполювати деяким особливо нахабним водіями на тих, за рахунок кого вони живуть, – простих пасажирів.

 

Останній такий приклад автор цих рядків мав змогу спостерігати 3 листопада. Власне, то було не одне разове порушення, а цілий набір порушень правил дорожнього руху та безпеки пасажирських перевезень, кожне з яких могло призвести до трагічних наслідків, подібних до тих, які мали місце під час нещодавньої аварії пасажирського автобуса у селі Крихівці.

 

Отже подаємо ретроспективу подій у хронологічному порядку.

Близько 13.40 години автобус «Богдан», держномер АТ 2226 АА, який слідував за вказаним вже маршрутом №86, прибув на зупинку біля Музичної школи № 3 по вулиці Галицький. На момент прибуття автобуса на зупинку водій вже розмовляв по мобільному телефону. Продовжував він розмовляти і в процесі посадки-висадки пасажирів, і надалі, коли автобус рушив. При цьому водієві довелося виказувати чудеса еквілібристики, примудряючись однією рукою тримати телефон, а другою – отримувати оплату за проїзд, видавати решту та тримати кермо, маневруючи у досить щільному в цей час потоці автомобілів. Так він проїхав три зупинки і поклав телефонну трубку лишень на під’їзді до перехрестя вулиць Галицької, Новгородської та Дністровської. Втім, то був іще не кінець. Близько 13.50 години вже на зупинці «Залізничний вокзал» водій покинув автобуса і хвилин на п’ять десь зник. Повернувся він вже з хот-догом та стаканом кави у руках. Перекусити на зупинці часу у нього не було, бо ж пасажири після семихвилинного очікування, поки водій стояв у черзі, і без того поглядали на нього, як то кажуть, скоса. То ж обідати чоловік взявся знову ж таки на ходу, за рахунок уваги до дороги та безпеки пасажирів. Вже близько 14.10 години, проїжджаючи по вулиці Чорновола, вдосталь наївшись і запивши величезний хот-дог кавою, водій, вочевидь, вирішивши розслабитись по-справжньому, і смачно в затяжку закурив. Звісно ж, вікно біля водія було відкритим, та це не рятувало пасажирів у салоні від вдихання тютюнового «аромату». При цьому шофер ще й коротав час у розмовах з миловидного вигляду пасажиркою, що сиділа на передньому сидінні.

 

Принагідно зауважимо, що пункт 21.2 чинних в Україні Правил дорожнього руху забороняє водіям маршрутних транспортних засобів під час перевезення пасажирів розмовляти з ними, їсти, пити та палити, а підпункт д) пункту 2.9 Правил забороняє усім водіям за винятком водїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання користуватися під час руху транспортного засобу засобами зв’язку, тримаючи їх у руці. Тож виходить, що за якихось півгодини поїздки водій автобусу АТ 2226 АА примудрився чотири рази порушити чинні Правила дорожнього руху. При цьому до повного комплекту не вистачало хіба що 100 грамів оковитої…

 

З 1 листопада на Івано-Франківських маршрутах почали працювати громадські контролери. Принаймні в цьому мешканців обласного центру запевняють керівники міста. На жаль, на вищевказаному рейсі таких контролерів не виявилось. Хочеться сподіватись, що вони існують не на папері, бо ж, як видно з наведеного випадку, поки що водії маршруток таких контролерів не бояться.

 

P.S.Коли вже автор покидав салон маршрутки, водієві на стільниковий телефон знову зателефонували, і він знову рушив далі по маршруту, розмовляючи по «мобілці». Це було вже п’яте його порушення за один рейс, а скільки їх трапляється за день, тиждень, місяць..?

 

Автор: Сергій Білий

Коломия Веб


07.11.2011 2443 5
Коментарі (5)

короп 2011.11.07, 13:34
наскільки мені відомо дуже мало людей відгукнулося бути громадськими контролерами, як то кажуть, кричати багато хто може, а коли справа доходить до діла, то спрацьовує принцип "моя хата скраю". Тому Сергійку не будь такий мудрий, ставай громадським контролером і показуй роботу не тільки клацаючи на клавіатурі, але і в маршрутці.
Пуцер 2011.11.07, 17:26
Автор статейки яскраво виражений сцикун. Коли я їду в маршрутці то воді] дуже часто хапають бамбулєй за такі порушення.
Пасічнянин 2011.11.07, 18:05
Наклонувати "Пуцерів"- і в бусах буде порядок!
Автор 2011.11.08, 00:53
Пуцере, іде у громадські контролери. Вони без Тебе явно не справляються. Та й бамбулєї Твої якісь неефективні
Пуцер 2011.11.09, 01:57
Сарьожа, відкоментовуй без обшибок :)
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

849
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

659
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1766
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3089
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2486
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2469

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

120

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

656

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

628

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1496
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

249
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

594
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

457
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

249
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

324
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26960
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

780
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19616
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

350
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

344
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

668
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1148 1