Галабала: Піший перехід до Румунії відкриють у Верховинському районі

 

/data/blog/99517/e5bbdfa7a3a1530760894130b8a60ee7.JPG

 

У Верховинському районі Івано-Франківської області буде відкрито піший перехід до Румунії, а мешканці 30-кілометрової прикордонної зони вже зараз можуть перетинати кордон без віз.

 

Села Верховинського району у 2016 році можуть залучити кошти на дороги, охорону здоров'я, школи, а також спільні з Румунією культурні і наукові проекти, на які Євросоюз виділив 66 мільйонів євро (близько 2 мільярдів грн.), передає кореспондент Фіртки.

 

Про це йшлося на зустрічі керівництва району, заступника голови облради Ольги ГАЛАБАЛИ й генерального консула Румунії у м. Чернівці Елеонори МОЛДАВАН, що відбулася в рамках першого офіційного візиту пані генерального консула до Верховини.

 

«Сьогодні історичний момент, адже це перший візит генконсула до Верховинського району. Цей візит є знаковим для продовження співпраці між нашою областю, Марамуреським повітом Румунії та для розвитку Верховинського району, як частини транскордонного регіону. Знаково, що на цій зустрічі досягнуто згоди щодо якнайшвидшого відкриття пішохідного пункту пропуску між Україною та Румунією. Проте, ми маємо зробити конкретні кроки, аби це стало реальністю: одразу після зустрічі обидві сторони напрявлять ноти до Міністерств зовнішніх справ своїх країн, після цього має бути підписано міжурядову угоду між Україною та Румунією щодо відкриття пункту пропуску, і після цього вже можна починати роботи. Величензною перевагою є те, що фінансувати відкриття такого пункту пропуску ми можемо за кошти програми транскордонного співробітницва. До цієї зустрічі ми думали, що найбільшою проблемою для відкриття пункту пропуску будуть кошти. Але зараз вирішення цього питання є, залишилося якнайшвидше організувати необхідні міжурядові дії»  - зазначила Ольга ГАЛАБАЛА.

 

Голова Зеленської сільської ради Володимир ФЕРКАЛЯК зазначив, що ідею відкриття пішого переходу підтримують чи не всі мешканці Верховинщини. «У нашому селі проживають сім’ї, які мають родичів у Румунії і прагнуть налагодити зв'язки з родиною. Крім того, громада матиме можливість ознайомитися з досвідом громад Європейського Союзу та перейняти кращі європейські традиції» - відзначив Володимир ФЕРКАЛЯК.

 

Ольга ГАЛАБАЛА також зауважила, що питання пункту пропуску Україна-Румунія, який б мав бути у Верховинському районі, вже обговорюється з 1998 року. Існує навіть проект відкриття автомобільного пункту пропуску з необхідним техніко-економічним обгрунтуванням, але поки що ні Уряд Румунії, ні Уряд України не бачать можливості фінансування такого проекту. Адже два гірських райони мають достатньо складні умови. Водночас, пішохідний пункт пропуску може бути першим конкретним кроком і є реалістичним. В Івано-Франківській області 49 км кордону з Румунією. За стандартами ЄС, пункти пропуску мають розміщуватись на кожних 25-30 км кордону.

 

«Хочемо вірити, що вже у наступному році ми поїдемо на україно-румунський кордон і відкриємо пішохідний перехід», - підсумувала Ольга ГАЛАБАЛА.

 

Під час зустрічі було презентовано транскордонний проект Європейського союзу на 66 мільйонів євро. Фінансування проектів розподілятиметься наступним чином: 10 відсотків загальної вартості проекту – від партнерів та 90 відсотків – від Європейського Союзу. Основною метою реалізації проектів, підкреслили румунські партнери, є покращення життя людей, які живуть по обидва боки кордону, розвиток їхніх територій та громад.

 

Елеонора МОЛДАВАН наголосила, що можливість розпочати роботу є уже зараз, хоча частина проектів стартують уже з другої половини 2016 року. Представник Румунської делегації Міхаела Врабете повідомила, що у співробітництві будуть брати участь два повіти з Румунії та Івано-Франківська область. Пріоритети в співпраці – спільне бачення розвитку територіальних громад й одинакові цілі на основі розвитку дружніх відносин і поступу.

 

Важливою новиною для Верховинщини стала й можливість безвізвих поїздок в межах 30 кілометрової зони від кордону.

 

«Жителі майже всіх сіл Верховинського району мають можливість отримати дозвіл малого прикордонного руху. Це означає, що мешкані 30-кілометрової зони від кордону можуть оформити безкоштовний дозвіл на два роки й перетинати україно-румунський кордон без проблем. Ця угода покликана відновити історичні зв'язки й поглибити економічні», - каже генеральний консул.

 

Нагадаємо, народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев'янко наголосив на необхідності термінового підписання Угоди щодо перетину кордону та митного контролю між Україною та Румунією та взяв під особистий контроль це питання.

 

Розвиток транскордонного сполучення з Румунією, зокрема будівництво «Румунського переходу» – 40 кілометрів дороги через українсько-румунський кордон (села Явірник Зеленської сільської ради та Поеніле-де-Суб-Мунте повіту Марамуреш) є одним з основних пунктів партійної програми «ВОЛІ».


16.02.2016 1158 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

849
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

937
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1513
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2490 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1289
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3236

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1045

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1175

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1605

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2199
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

512
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26592 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

900
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7785
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3167
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1406
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1069
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3659
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

491
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

564
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4470
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1207