Звіт про роботу департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ІФ ОДА

 

 

Звіт про роботу департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю протягом 2014-2015 років.

 

звіт про роботу департаменту ідкг іфода 2014-2015 рр.

 1. 1. Ігор Дебенко «Звіт про роботу департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю протягом 2014-2015 років» м. Івано-Франківськ 2016
 2. 2.  реалізація державної політики у сфері інформації, видавничої справи та сприяння розвитку громадянського суспільства. Місія департаменту: Засадничі принципи діяльності на посаді:  Відкритість;  Фінансова прозорість;  Діалог та консультації з громадськістю;  Підзвітність.
 3. 3. Ініційовано та реалізовано протягом 2014-2015 років
 4. 4.  Спільно з КРУ проведено перевірку фінансової діяльності у Департаменті за період з 01.01.2013 по 01.03.2014 року, за результатами якої здійснено перерахунок та зменшено кредиторську заборгованість на вартість невиконаних робіт на загальну суму 552 783,0 грн.  Станом на кінець 2014 року забезпечено повну проплату видавництва визначених Експертною Радою книжкових видань на основі вперше проведеної в департаменті відкритої процедури тендерних закупівель на конкурентних засадах.
 5. 5. Організаційна діяльність • Запроваджено практику гласної та відкритої для громадськості роботи шляхом оприлюднення на веб-сайті ОДА усієї інформації, пов’язаної з діяльністю департаменту. • Забезпечено реалізацію принципу призначення на вакантні посади осіб шляхом відкритого конкурсного відбору. • Проведено повну інвентаризацію матеріальних цінностей. • Вирішено питання матеріально-технічного забезпечення - прийнято на облік 14 ноутбуків, «принтер-сканер-копір», встановлено ліцензійне антивірусне забезпечення Zillya.
 6. 6. Вперше за час існування департаменту проведено передбачену законодавством України відкриту тендерну процедуру друку та закупівлі книг, визначених Експертною радою
 7. 7. Забезпечено протягом 2014-2015 років реальне виконання обласних програм підтримки книговидання та захисту і розвитку української мови 7 15 39 2013 рік 2014 рік 2015 рік кількість найменувань книг
 8. 8.  У 2013 році з передбачених 1 млн. грн. на виконання обласної комплексної програми книговидання на 2011-2015 роки та обласної програми захисту і розвитку української мови було використано лише 203,7 тис. грн. – профінансовано винятково видання 7 найменувань книг. Сумарне виконання комплексу заходів обох програм склало лише 20,4%.  Після призначення на посаду, за результатами проведеного аналізу та зміни підходів, лише за друге півріччя 2014 року забезпечено випуск 15 найменувань книг місцевих видавництв, ініційовано запровадження «електронної бібліотеки», ініційовано проведення низки акцій тощо. Виконання комплексу заходів обох програм склало 54,4%.  У 2015 році за сприяння департаменту було опубліковано та закуплено 39 найменувань книг на загальну суму майже 1,1 млн. грн. Виконання комплексу заходів обох програм склало 91%.
 9. 9.  Затверджено нову редакцію Положення про порядок формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за бюджетні кошти.  Радикально змінено механізм визначення порядку відбору та друку книжкових видань – нівельовано можливість «просування» тих чи інших книг, незалежно від їх значущості та цінності.  Якісно оновлено склад (близько третини членів) експертної ради з питань книговидання на засадах відкритості та черговості, залучення до його складу відомих письменників, критиків і громадських діячів, зокрема Тараса Прохаська, Галини Петросаняк, Марії Вайно, Василя Карп’юка,Віталія Перевізника тощо.  Запроваджено відкритий для громадськості, авторів та видавців конкурсний відбір книг, їх публічне обговорення та рейтингове оцінювання за тематичними напрямками шляхом таємного голосування членів експертної ради.  З метою незалежної оцінки кошторисів до роботи експертної ради залучено незаангажованих представників видавничих організацій. Книговидання
 10. 10. • В результаті, при проведенні конкурсу в 2015 році було подано 72 пропозиції на загальну суму більше 3,5 млн. грн. • Переможцями рейтинговим таємним голосуванням визначено 34 видання на загальну суму 1,1 млн. грн. • За бюджетні кошти видано та закуплено ряд книг, якими по праву може гордитися Прикарпаття (книга-фотоальбом про Митрополита Шептицького, зібрання творів В. Стефаника «Роса», Від Січового стрілецтва до Революції Гідності», том1, 2 «Великого Скиту в Карпатах»; закупівля Ю. Андруховича «Тут похований Фантомас», О. Деркачової «Коли прокинешся», Т. Прохаська, І. Ципердюка, Ю. Винничука, Ю. Андруховича «Євромайдан. Хроніка відчуттів»).
 11. 11. Книга-фотоальбом Петра Меленя про життя та діяльність Митрополита Андрея Шептицького визнана однією з кращих книжкових новинок 2015 року на Львівському форумі видавців
 12. 12. Електронна бібліотека  Запроваджено ініціативу формування у бібліотеках області «електронної бібліотеки» - здійснено закупівлю аудіодисків та електронних рідерів на загальну суму майже 100 тис. грн.  Ініційовано впровадження практики обов’язкової передачі автором, чия книга публікується за кошти обласного бюджету, електронної версії твору обласній бібліотеці.
 13. 13.  Ініційовано та утворено робочу групу ОДА зі сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження  Сформовано три підгрупи: оптимізація державного управління книговидавничою справою; реформування державного замовлення на книговидавничу продукцію; підтримка та розвиток читання, популяризація вітчизняної книги.  До розгляду вищих органів влади спрямовано ряд пропозицій щодо розвитку національного книговидання та покращення забезпечення населення області сучасною українською книгою
 14. 14. За результатами оцінювання офіційних веб-сайтів органів влади на наявність інформаційного контенту, розміщення якого регламентується нормативно-правовими актами, у 2015 році Держкомтелерадіо двічі поспіль визнавало веб- сайт Івано-Франківської ОДА найкращим серед місцевих державних адміністрацій в Україні.
 15. 15. Проведену департаментом роботу було відзначено також громадською організацією «Інститут розвитку регіональної преси» За словами медіа-юриста організації Людмили Панкратової, «найбільшу взаємодію та комунікацію продемонстрували саме працівники Івано-Франківської ОДА, що є надзвичйно важливим в умовах впровадження електронного врядування». «Департамент провів роботи із оновлення дизайну офіційної веб- сторінки та технічного оновлення інфраструктури веб-сайту. Зокрема, створено нові інтерактивні модулі, серед них – «Опитування громадської думки», «Звернення громадян», «Підписка на новини», «Зворотній зв`язок», модуль резервного копіювання даних веб-сайту на випадок непередбаченого збою, оновлений модуль пошукової системи та можливість друку інформаційного контенту. Щодо технічного оснащення веб-сайту, то слід згадати й про онолення модульної сторінки «Версія для людей з вадами зору». Тепер у ній акумулюється усі інформаційні дані з основного веб-ресурсу».
 16. 16. Взаємодія з громадськістю  Сформовано новий склад громадської ради при ОДА, до якої у підсумку увійшли представники 81 інституту громадянського суспільства.  Серед членів ради більше 50% – 46 громадських інституцій раніше не брали участі в роботі ради.  Головою громадської ради таємним голосуванням, без будь- якого адміністративного втручання обрано громадського діяча, керівника «Громадського інституту аналітики» Віталія Перевізника.
 17. 17. Спільно з громадськими інституціями, науковими установами організовано низку круглих столів, семінарів, навчань, зокрема:  круглий стіл з нагоди 100-річчя присяги Січових Стрільців на вірність українському народові (2014 р.)  круглий стіл «Україна: спільна відповідальність за майбутнє» (2014 р.)  семінар-навчання «Ефективне громадянське суспільство як запорука неухильного дотримання прав людини» (2015 р.)
 18. 18.  За ініціативи департаменту та громадської ради обласною радою прийнято рішення про проголошення 2016 року – роком Івана Франка в області.  Департаментом в частині власної компетенції забезпечено реалізацію принципу проведення реальних консультацій з громадськістю.  Розроблено та затверджено розпорядженням ОДА від 30.12.2014 року план першочергових заходів з впровадження в області Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».  Забезпечено ефективну координацію діяльності обласного пошуково-видавничого агентства «Книга пам’яті України» (у 2014-2015 рр. видано книги «Герої стрілецького чину», «Ятрить серця Чорнобиля полин», «Герої Революції Гідності», І том Книги пам’яті про загиблих прикарпатців під час неоголошеної російсько-української війни).
 19. 19. На відміну від практики попередніх років, ініційовано видання спільних із обласною радою розпоряджень для відзначення урочистих та пам’ятних подій національної історії, зокрема:  13.10.2014 619/682-р; Про відзначення в області 72-ої річниці створення Української Повстанського Армії та Дня Українського козацтва,  17.11.2014 691/752-р; Про відзначення в області Дня Гідності та Свободи,  22.10.2014 641/711-р; Про відзначення в області 96-ої річниці створення Західно-Української Народної Республіки,  23.06.2014 384/412-р; Про відзначення в області 100-річчя з дня створення легіону Українських Січових Стрільців,  20.05.2015 327/441-р Про відзначення в області Дня Героїв.
 20. 20. Департамент бере активну участь у організації та проведенні заходів національно-патріотичного виховання, вшануванні пам’яті героїв Революції Гідності та учасників АТО, допомоги сім’ям загиблих і постраждалих.
 21. 21. Ініційовано проведення конкурсу малюнків серед школярів області «Календар покоління гідності», метою якого є формування національної свідомості, виховання поваги до державних свят та визначних подій.
 22. 22. Започатковано проведення традиційного щорічного фестивалю- презентації сучасної української книжкової продукції видавництв та авторів «Сторінками української книги».
 23. 23. У 2015 році до участі в фестивалі, окрім видавництв області, вдалося залучити також видавництва інших міст Західної України, а також гостей із Києва
 24. 24. Спільно з обласною бібліотекою ім. І.Франка у 2014 р. департамент ініціював проведення благодійно- просвітницької акції «Книжкові мости єднають серця» Мета – привернення уваги громадськості до ідеї національної єдності, допомога в наповненні фондів бібліотек східних областей сучасними україномовними книгами, популяризація української книги. В ході акції зібрано понад 9,5 тис. книг, які передано бібліотечним закладам Луганської та Донецької областей.
 25. 25. У 2015 році ініційовано проведення акції «Великдень української книги» За її результатами понад 7 тис. примірників дитячої україномовної літератури та аудіодисків передано у південно-східні області, зокрема, дитячим закладам Херсонської та Миколаївської області.
 26. 26. Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо проведення мобілізаційних заходів
 27. 27. Інші інформаційні кампанії
 28. 28. З нагоди 200-річчя Т.Г.Шевченка ініційовано проведення виставки раритетних видань «Кобзаря» профінансовано виготовлення і трансляцію 142 тематичних радіо- і телепрограм, відео- та аудіороликів, які транслювалися на ОТБ «Галичина», ТРК «РАІ», ТРК «Канал 402», ОДТРК «Карпати», радіо «Західний полюс».
 29. 29.  Внесено зміни до складу комісії з присудження премії імені Б. Бойка у галузі журналістики, затверджено нову редакцію Положення про її присудження, що суттєво змінює порядок, принципи проходження Конкурсу, процедури голосування.  Як наслідок, уже у 2015 році присудження премії відбувалося не на основі формального голосування членів комісії, а за результатами реальної конкуренції її учасників та відстоювання членами комісії тих чи інших пропозицій.  Разом з тим, існує об’єктивна потреба у популяризації конкурсу в середовищі журналістів, зокрема працівників не комунальних медіа, над чим буде зосереджена особлива увага у 2015 році.
 30. 30. У жовтні 2015 року Івано-Франківська обласна рада прийняла напрацьовану департаментом після широкого експертного та громадського обговорення нову редакцію обласної програми підтримки національного книговидання на 2016-2020 роки. *** На реалізацію заходів програми у 2016 році передбачено 1,2 млн. грн.

http://www.slideshare.net/debenko/20142015-57697769


Кількість переглядів - 4970
02.02.2016 23:29
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги