Мер Івано-Франківська проти подорожчання проїзду в маршрутках

 

Вартість проїзду пасажирів в автобусах і маршрутних таксі обласного центру Прикарпаття дорівнює тарифам, що діють в інших рівнозначних містах України і змінювати їх не варто, - переконаний міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

 

З його слів, 2 гривні – це на сьогоднішній день той оптимальний тариф, який відповідає інтересам як пасажира, так і перевізника, а збитки, від яких сьогодні потерпають перевізники, спричинені насамперед бездарною пільговою політикою.

 

«Я є категоричним противником тієї системи пільг, яка діє сьогодні в Україні. - зазначив мер під час нещодавньої прес-конференції, - Система пільг у нас бездарна в державі. Пільга має надаватись грошима. А пільговик вже сам має вирішувати куди вкладати ці кошти».

 

Основними слабкими місцями української пільгової політики стосовно пенсіонерів міський голова вважає нерівність в середовищі пенсіонерів – мовляв, одні отримують пенсію у 800 гривень, другі – в 4 тисячі, треті в 10 тисяч, а безкоштовно їздять усі, - а також значний обіг в Україні підроблених пенсійних посвідчень, які, зі слів мера, можна купити чи не на кожному кроці.

 

В даній ситуації найбільш дієвим, на думку, міського голови кроком, до якого може вдатись влада Івано-Франківська, є скорочення часу необмеженого безкоштовного перевезення пенсіонерів у міських автобусах на дві години: якщо раніше таке перевезення здійснювалось з 10.00 до 16.00 годин протягом дня, то тепер його планується встановити з 10.00 до 14.00 годин.

 

Спробу внести подібні зміни депутати міської ради вже робили навесні, проте міською прокуратурою на відповідне рішення ради було накладено протест, який народні обранці так і не змогли подолати.

 

Сьогодні мер обласного центру протесту прокурора не боїться, зазначаючи, що норму про необмежене перевезення пенсіонерів з 10.00 до 16.00 години було введено з ініціативи Івано-Франківської міської влади, в той час як по Україні діє передбачена законом норма про обов’язкове надання перевізниками лише трьох місць пільговикам, яку в нашому місті ніхто змінювати не збирається. А відтак скорочення на дві години часу необмеженого перевезення пенсіонерів не містить порушення закону.

 

Питання перегляду тарифів та пільг на внутрішні автоперевезення знову постало руба на початку цього тижня, коли міські підприємці-перевізники оголосили про свій намір провести загальноміський страйк.


Кількість переглядів - 2689
18.08.2011 16:12
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Такси в Харькове - лучшие цены и авто премиум класса