Третя сесія нової Івано-Франківської міської ради: цинічна "Свобода", "відважний" Марцінків та німецькі монети 1913 року

 

/data/blog/98060/7eee1298ec29318aaa113721b48cace2.jpg 

 

28 січня в Івано-Франківську відбулася третя сесія новообраної міської ради на якій «Свобода» взяла під контроль ТРК «Вежу», утворила комунальне підприємство «Муніципальна дорожня компанія» та "передала привіт" Ігору Коломойському.

 

І поки депутати сходились, на площі перед ОДА активісти влаштували пікет на підтримку безкоштовного харчування в школах Івано-Франківська. Акцію організувало молодіжне крило Івано-Франківського міського осередку "Українського обєднання патріотів-УКРОП".

 

 

 

 

Активісти тримали в руках плакати із написами "ЄРЦ жирує - школярі голодують", "Меру надбавку - школярі голодують", "Поверніть безкоштовне харчування у школах. БПП, "Свобода", "Батьківщина" - схаменіться!!!", "БПП, "Свобода", "Батьківщина" - совість є?".

 

За словами депутата Івано-Франківської міської ради від УКРОПу Дмитра Чміля, щоб прохарчувати дітей до кінця навчального року необхідно 10 мільйонів гривень.

 

Олег Головенський, керівник міського осередку партії «Укроп» повідомив, що у Львові, Вінниці, Черкасах, у всій Закарпатській області та навіть у багатьох райцентрах Прикарпаття гроші на безкоштовне харчування учнів початкових класів знайшли. Натомість в Івано-Франківську їх нема. «Зате є 39 млн на ЄРЦ, 15 млн ДМК... Пріоритети інші», - сказав Головенський.

 

За його словами, сьогодні «Свобода» хотіла влаштувати дрібну провокацію, проте у неї нічого не вийшло. Мова йде про те, що представники «Свободи» організували свою акцію під ОДА. Назвали її флешмобом. Закликали олігархів платити податки...

 

А ТИМ ЧАСОМ...ПЛАГІАТ

Понад півсотні учасників АТО під оплески депутатів міської ради отримували нагрудні знаки. Медаллю за досягнення перед Вітчизною нагородили чотирьох військових, які несли службу в зоні АТО. Також Указом президента Петра Порошенка вручили понад двадцятьом солдатам, капітанам, сержантам,  нагрудну відзнаку учасників АТО за професіоналізм у військовій службі.

 

Цікаво, що відзнаки, якими нагородили франківських учасників АТО – плагіат німецької монети 1913 року: на відзнаках зображений орел, що тримає у кігтях дві змії. Майже аналогічне зображення прикрашає ювілейні монети, випущені кайзерівською Німеччиною у 1913 році «100 років перемоги у битві під Ватерлоо». Відрізняються відзнаки лише тим, що Кайзерівський птах тримає у кігтях одну змію і вважається орлом, тоді як на українській відзнаці птах – це сокіл.

 

Орел на ювілейній монеті, як трактують нумізмати – це сама Німеччина, яка бореться з отруйною змією – Францією. Згідно з довідкою української Вікіпедії, сокіл на аверсі відзнаки для учасників АТО «уособлює мужність і готовність до бою. Зміїї в лапах птаха – це два терористичні угрупування на сході, з якими бореться Україна».

 

/data/blog/98060/e300df3fb94850f855d0139efcc66b68.jpg

 

СИТУАТИВНА БІЛЬШІСТЬ ВТРАЧАЄ МОНОЛІТНІСТЬ?

Депутат Івано-Франківської міської ради, представник фракції УКРОП Сергій Гаєвський зачитав звернення до Президента України Петра Порошенка, Премєр-міністра Арсенія Яценюка, Голови СБУ України Василя Грицака, Міністра МВС Арсена Авакова та генпрокурора Віктора Шокіна щодо «Про припинення політичних репресій та звільнення політв’язнів».

 

«Влада використовує прокурорів і суддів як інструмент розправи з опонентами, свідомо затягуючи проведення судової реформи та реформи прокуратури. На очах усього суспільства прокурорами фальсифікуються документи, медичні висновки, та експертизи, тим самим знищуючи основи правосуддя та останню довіру людей до держави», - зачитав Сергій Гаєвський.

 

Дану заяву підтримали не усі присутні депутати. Заява зібрала 31 голос «за». Цікаво, що за заяву ВО "Свобода" свої голоси віддала, а БПП - ні. Ситуативна більшість (Свобода-БПП-Батьківщина) втрачає монолітність... 

 

 

 

А ПРИНЦ ТУТ?

Депутати поцікавилися у правоохоронців, чи володіє слідство інформацією який соціальний статус мають затримані у Йорданії. Втім представник поліції відповів, що наразі такої інформації не має. Що стосується питання студентів-арабів, то воно відноситься до слідчого управління, а не до Івано-Франківського відділу поліції”, – зауважив Ростислав Прокопчук.

 

Депутат міськради Микола Ковальчук запитав Прокопчука, чи той може надати інформацію щодо родин, у яких виросли затримані студенти-іноземці. На що Ростислав Прокопчук зазначив, що наразі не може надати такої інформації. На що Ковальчук, зауважив, що за неперевіреною інформацією один із учасників злочину є принцом своєї країни.

 

Відтак, депутати висловили побажання щодо інформування громадськості про хід розслідування, а також про проведення в школах роз’яснювальні роботи, щоб розуміти з ким спілкуються діти і де перебувають особливо у вечірній час. Також депутати поцікавились як йде слідство щодо решти учасників.

 

Ветеран АТО Андрій Долик, взявши слово, зазначив, що необхідно було б також перевірити автомобілі з іноземними номерами, адже нерідко ті їздять дорогами міста порушуючи усі правила дорожнього руху та в неадекватному стані. Також від депутатів прозвучала пропозиція перевірити нічні заклади на предмет перебування та відвідування їх неповнолітніми особами.

 

Згодом Івано-Франківська міська рада присвоїла звання "Почесного Громадянина міста Івано-Франківська" голові братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотію Володимирському та голові станиці Галицького братства вояків УД УНА «Галичина» Михайлові Мулику.

 

А далі почалося найцікавіше.

 

МАРЦІНКІВ ПРОТИ КОЛОМОЙСЬКОГО

Міський голова Руслан Марцінків запропонував з голосу, щоб за харчування учнів 1-4 класів шкіл міста заплатив Коломойський (спонукати керівника фракції "Укроп" Володимира Олійника провести переговори з Ігорем Коломойським зі сплатити податків "Укрнафтою" в міський бюджет і цільово використати ці кошти).

 

За його словами, цих грошей вистачило б на харчування до кінця року. Цікаво, напевне сам Руслан Марцінків забув, що в його обов'язки якраз і входять функції переговорів від імені міста. "Якщо так, то давайте цих депутатів введем до складу виконкому, зробим їх заступниками, дамо їм премії, як ви це зробили собі. Щоб вони робили вашу роботу", - наголосив депутат від УКРОПу в міськраді Сергій Гаєвський.

 

Цікаво, що за дану дуже цікаву пропозицію проголосувало "27 друзів Марцінківа". Таке рішення депутати, котрі за нього голосували, зустріли посмішками.

 

Політолог Василь Кедик впевнений, що Ігорю Коломойському буде цікаво почути про це рішення.

 

"А взагалі популізм маст гоу он. Тому, що переведення питання харчування дітей в формат політичної дискусії досить безвідповідально з позиції міського голови. Схоже, Марцінківим обрана стратегія "скандалу" та "критичної ситуації" із застосування політичної риторики, щоб потім героїчно знайти вихід, бо не сумніваюсь, що кошти на харчування дітей все таки знайдуть", - переконаний політолог.

 

ЗАМІНА №1

Депутати підняли питання керівництва міського парку імені Тараса Шевченка. Зокрема, цікавились які заходи планують здійснювати задля того,аби зробити його привабливим для туристів.

 

Зокрема депутат від Укропу Сергій Гаєвський акцентував на тому,що за час керівництва парком Володимира Ротару було зовсім занедбано "німецьке озеро". Відтак депутати поцікавився тим хто буде директором міського парку.

 

Міський голова зазначив, що невдовзі "закінчується контракт з чинним директором парку і наміру його продовжувати немає".

 

ЗАМІНА №2

Далі було питання про "призначення на посаду Генерального директора Івано-Франківського міського комунального підприємства телерадіокомпанії «Вежа» Зеня Тараса Богдановича". Міський голова Руслан Марцінків зауважив, що мова йде не про звільнення когось, а про вливання нової крові.

 

Депутат від УКРОПу Сергій Гаєвський поцікавився, чому висунули лише одну кандидатуру на посаду гендиректора ТРК "Вежа". Мовляв, можна було розглядати й інші кандидатури. "Якщо вас лобіює політпартія Свобода, то ми хочемо від вас публічної обіцянки що будуть мати вільний радіо та відеопростір усі політпартії", - звернувся депутат до кандидата.

 

Таку обіцянку Тарас Зень дав. Також Тарас Зень звернувся з проханням про надання площі для соціальної реклами, щоб люди знали про радіо та телебачення більше.

 

Згодом заслухали тоді ще чинного директора ТРК "Вежа" Олену Третяк. Депутат від УКРОПу Дмитро Чміль поцікавився, чи немає тиску щодо такого призначення на що Олена Третяк відповіла: "думаю все буде добре".

 

Зрештою, народні обранці вирішили призначити на посаду Генерального директора Івано-Франківського міського комунального підприємства телерадіокомпанії «Вежа» дизайнера та пластуна Тараса Зеня.

 

За дане рішення проголосували 36 депутатів.

 

Внаслідок непростої комбінації Олену Третяк таки залишили на посаді директора ТРК «Вежа». Проте, схоже, це був компроміс досягнутий під тиском ВО «Свобода» на керівника «Вежі», аніж навпаки.

 

Цікаво, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків теж свого часу був пластуном. З жовтня 2000 року до жовтня 2001 року він був станичним старшиною.

 

/data/blog/98060/095a8159e93092ce80946315abdc7866.jpg

 

Пластував і голова франкції "Свобода" в міській раді Роман Онуфріїв - станичний старшина з квітня 1999 по лютий 2000 року.

 

/data/blog/98060/1490856757fd9192b56f99a6781d3927.jpg

 

ЗАМІНА №3

Депутати Івано-Франківської міськради проголосували за рішення створити комунальне підприємство «Муніципальна дорожня компанія». Статутний фонд нового підприємства складає 15 млн. грн.. В обґрунтуванні зазначено, що зробили це для забезпечення належного прибирання території Івано-Франківська, якісного виконання інших робіт на об’єктах міського благоустрою.

 

Також передбачається, що до функцій нового КП належатимуть будівництво та ремонт об’єктів міського благоустрою, утриманням дамб та шляхопроводів, утриманням зупинок, надання транспортних послуг.

 

Наразі всі роботи з прибиранню Івано-Франківська виконує комунальне підприємство «Дорожньо-експлуатаційне управління», яке з часом планють розформувати.

 

За створення муніципальної дорожньої компанії проголосувало "27 депутатів". Хто очолить підприємство наразі невідомо, проте, на 99% можна "звангувати", що це буде "хтось зі своїх".

 

ПРИКОЛ СЕСІЇ

Під час розгляду на сесії Іванович-Франківської міської ради питання щодо затвердження "Комплексної програми сприяння залученню інвестицій в економіку м. Івано-Франківська на 2016-2020 роки" голова фракціі "Українського об'єднання патріотів-УКРОП" Володимир Олійник задав питання доповідачу - заступнику міського голови Богдану Білику: "Як ви вважаєте, чи не є проблемою для заходження серйозних інвесторів в місто Івано-Франківськ те, що політична сила, яка фактично має монополію на владу в місті, - ВО Свобода, експлуатує націонал-комуністичні гасла та ідеологію? Чи не відлякує це інвесторів? Адже жодний нормальний інвестор не буде ризикувати своїми коштами, інвестуючи в вороже середовище. Відповідно така ідеологія є згубною для розвитку міста, адже, якщо не буде інвестицій, - не буде робочих місць, не буде додаткових бюджетних надходжень, в тому числі на соціальні програми".

 

На таке запитанння заступник метра відповіді не дав: "Я би не хотів відповідати, бо це питання політичне".

 

Проте свого заступника "підстрахував" мер Руслан Марцінків, пафосно оголосивши, що ідеологією "Свободи" є соціал-націоналізм.

 

/data/blog/98060/031216eb469d506e4d9c3efafc2c149f.jpg

 

ЧУТКИ СЕСІЇ

"Свободівець" Віталій Голутяк може посісти крісло очільника КП Електроавтотранс. Перед цим з посади керівника має піти діючий директор підприємства Леонід Яковець, якому Марцінків уже грозив звільненням 5 січня 2016 р. під час оперативної наради.

 

Нагадаємо, тоді мер заявив, що в підприємство “пора вливати молоду кров”, як і випадку з ТРК "Вежа", натякнувши на звільнення сімдесятирічного комунальника Яковця.

 

Наразі головний претендент на крісло керівника Електроавтотрансу працює в Водоекотехпромі на посаді директора з стратегічного розвитку. Віталій Голутяк, як і більшіть новопризначених комунальних керівників в місті, є членом ВО "Свобода", йому тридцять один рік. Щоправда, за освітою він не комунальник, а політолог.

 

Освіту здобув в інституті історії і політології ПНУ ім. В. Стефаника. Утім, це не заважає Віталію Голутяку працювати одним з очільників ВЕТП (з 2011 року по сьогодні).

 

Кандидатуру Голутяка вже погодили з мером. Щоправда діючий директор Електроавтотрансу Леонід Яковець не погоджується писати заяву на звільнення.

 

ФОТО СЕСІЇ

 

/data/blog/98060/aa92836230422e276b05ea3e20a1cafd.jpg

 

БАГАТІ ТА БІДНІ

Окрім того в цей же день відбулася презентація громадського моніторингу доходів депутатів міської ради за 2014 рік. До топ-5 найбагатших депутатів увійшли як забудовники Володимир Балагура (власник будкомпанії “Ярковиця”), Микола Ковальчук (керівник компанії “ВАМ БУД”), так і безробітний Петро Шкутяк та колишній чиновник - мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

 

Окрім багатіїв у раді є й злидні. Знаково, що до цього списку потрапив мало не кожен 4-й депутат ради. Ось ті, хто задекларував нижчі доходи, ніж прожитковий мінімум.

 

 

Ходіть на сесії Івано-Франківської міської ради - там весело)))

 

Ростислав КОВТУН

використано матеріали Фіртки, ГК, Версії, ЧЕСНО, Вікіпедія


Коментарі (1)

Albert Lyarish 2016.01.31, 00:59
maete te scho vubralu, dupu
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1185
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2510
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2106
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2159
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6527 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2448 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

331

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1140

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1272

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1392
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

271
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

581
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2057
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26506
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

548
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10455 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8005
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

530
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

398
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

541
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

619
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1577