Івано-Франківщина позбувається всіх отрутохімікатів

 

 

Усі понад 190 тонн отрутохімікатів вивезуть за межі Прикарпаття впродовж 10-ти днів. Наприкінці минулого тижня із села Матіївців Коломийського району розпочали вивозити фурами (перший транш) небезпечні агрохімікати часів радянських колгоспів на утилізацію (спалення) до Польщі, в місто Катовіце.

 

За словами першого заступника голови івано-Франківської облдержадміністрації Василя Плавюка, пестициди, гербіциди й інші небезпечні хімікати зберігаються у шести районах області. До Матіївців їх звезли начебто тимчасово у 2009 році. Однак фірма «Динамо», яка повинна була вивезти від нас усі отрутохімікати, бо виграла тендер, збанкрутіла. Кажуть, що проти неї навіть відкрили кримінальну справу. Зібрані з різних сіл Коломийщини небезпечні агрохімічні речовини залишалися нічийними аж дотепер на території колишньої райсільгоспхімії у Матіївцях.

 

 

Як зазначила тамтешній сільський голова Ніна Гуменюк, у червні з проханням допомогти позбутися отрути, якої у них «наскладували» аж 76 тонн, до голови облдержадміністрації звернулися селяни Матіївців та навколишніх сіл. Михайло Вишиванюк запевнив, що в серпні це обов’язково відбудеться. І ось відвантажено перші дві фури. Жінка-сільський голова не приховує радості, просить журналістів з області «голосно подякувати, аби всі люди чули» Михайлові Вишиванюку, голові обласної ради Олександрові Сичу, голові Коломийської райдержадміністрації Михайлові Негричу, депутатам обласної ради Богданові Гдичинському, Петрові Книшуку «за те, що послухали громаду» і звернулися до Кабінету Міністрів України, а там — не забарилися з коштами.

 

На вивезення непридатних, заборонених до використання агрохімікатів, у тому числі дусту, з території Прикарпаття Мінприроди виділило 4,3 млн. грн.; заплановано вивезти усі понад 190 тонн. На вивезення непотрібної агрохімії з усієї території України, як сказали представникам ЗМі, виділено 24 млн. 541 тис. грн.

 

«Матіївці два роки чекали нинішнього дня, аби позбутися шкідливих пестицидів, що зберігалися під сонцем на залізничній станції, — каже голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Негрич. — Це питання неодноразово порушувалося на сходах селян, зокрема і торік восени. Скажу, як воно є: з приходом до керівництва обласною державною адміністрацією Михайла Вишиванюка чимало задавнених проблем, і не лише жителів Коломийщини, вирішено або вони мають таку перспективу».

 

Територію, на якій зберігалися отрутохімікати, дезінфікують.

 

Тамара Лейбюк,

Галичина


Кількість переглядів - 2478
18.08.2011 13:35
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги