Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, побували на екскурсії по підприємствах Косівщини

 

Перед кожним випускником школи постає питання ким бути, яку професію чи спеціальність обрати, з чого почати, в якій сфері діяльності себе реалізувати. Зазвичай вибір професії молоді люди роблять на основі зовнішньої привабливості, наприклад, за рівнем зарплати, іміджу установи, престижності професії, за прикладом батьків, друзів. Але при цьому часто ігноруються, нехтуються якості власної особистості. І коли вибір професії невдалий, то він призводить до незадоволення собою, неефективності праці, невдалої кар'єри, безробіття та страждань від професійних хвороб. Тому питання вибору професії є надзвичайно важливим і непростим.

 

Школярам вкрай важлива якомога рання зустріч із професією і найголовніше, конкретне знайомство з видом професійної діяльності. Адже, коли людина впевнена у своєму виборі, знає, що займається своєю справою, повна ентузіазму, прагне довідатися нового, творчо підходить до справи, враховує всі сторони, що впливають на вибір професії, може обрати ту професію, яка принесе задоволення, надасть можливість реалізувати свої здібності, нахили та плани на майбутнє – тоді вона стає відмінним професіоналом.

 

Формування у молодих людей мотивації до вибору робітничих професій – один із вирішальних факторів подолання безробіття серед молоді. З цією метою Косівський районний центр зайнятості організовує професіографічні екскурсії для учнів шкіл на ринкоутворюючі підприємства району. Під час екскурсій відбувається знайомство учнів з робочими місцями, їх технічним оснащенням, співвідносяться очікування молодих людей з реальними умовами трудової діяльності, здійснюється оцінка ними своїх можливостей засвоєння обраної професії. Професіографічні екскурсії сприяють створенню оптимальних умов для організації творчої пізнавальної діяльності учнів, самостійного вирішення ними складних проблем, що мають важливе значення для професійного самовизначення.

 

Так, 12 червня Косівським районним центром зайнятості для школярів, які відпочивали в ЛОК «Карпатські зорі», проведено профорієнтаційний урок та професіографічну екскурсію в ТзОВ ОТП «Байка» для ознайомлення з професіями готельно-туристичної сфери.

 

Більшість учасників заходу - це учні-сироти та учні, позбавлені батьківського піклування, котрі у своєму житті вже отримали один з важких ударів – втратили батьків. Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна істота залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у дитини тепер не існує… Саме для таких школярів був організований даний захід.

 

З вступним словом до школярів звернувся директор центру зайнятості Василь Цимбалюк, який наголосив на важливості проведення даних заходів, розповів про стан ринку праці на Косівщині та послуги, які надає служба зайнятості, про професії, які користуються підвищеним попитом, про потребу роботодавців у фахівцях саме робітничих професій та побажав учням здійснити правильний вибір професійного майбутнього.

 

Бармен ресторану розказав про професії бармена, офіціанта, кухаря. Дітям було надано інформацію щодо існуючих умов та шляхів набуття професійної освіти, адже більшість з них в перспективі здобуватимуть саме робітничі професії. На закінчення зустрічі всіх пригостили смачними тістечками та запашним чаєм.

 

Проведена екскурсія була не тільки цікавою, але і корисною. Адже екскурсії на підприємства надають можливість учням наочно та більш детально ознайомитись з робітничими професіями, оцінити переваги оволодіння ними, побачити реальну сучасну потребу роботодавців.


Кількість переглядів - 3629
18.08.2011 03:44
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги