В Івано-Франківську презентували стратегію об`єднаних змін

 

 

Сьогодні, 25 січня, відбулась прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА на тему «Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструменту сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації».

 

«Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» впроваджується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» у партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області, повідомляє кореспондент Фіртки.

 

Проект реалізовується на території Надвірнянського району та передбачає формування плану економічної спроможності тобто стратегічного плану та інструментів управління громадою активом об'єднаних громад та експертним середовищем цих громад.

 

За словами координатора Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області Івана Маруняка, головне завдання проекту дати відповіді на запитання до кого та до чого об’єднуватись.

 

Як відмітив Олег Левченко, експерт, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», у процесі формування стратегії хочуть виключити політичну складову.

 

«Думати про майбутнє треба сьогодні. Процес моделювання не вимагає від громад ніяких коштів, це швидше процес дискусії, пошук шляху як можна будувати громаду», - зазначив Левченко.

 

За словами заступника голови Надвірнянської РДА Богдана Зеленчука, діяльність в рамках проекту направлена на створення міжсекторального партнерства для максимального залучення громадян в процес підготовки стратегічних планів та статутів об’єднаних громад.

 

«Наразі в кожній з трьох територіальних громад проекті Делятинській, Ланчинській та Надвірнянській (Надвірнянський район) сформовані робочі групи пропорційно з представниками влади, бізнесу та громади. Участь у них візьмуть підприємці, представники кооперативів, громадські організації, релігійні та місцеві активісти», - відмітив Зеленчук.

 

Напрацьовані матеріали будуть використані самоврядуванням для подальшого прийняття та використання в роботі. Робочі групи братимуть участь у роботі моніторингової групи з впровадження стратегічного плану та участь у розробці операційного плану впровадження стратегії.

 

Крім того, розроблені документи використають для формування діяльності новостворених органів місцевого самоврядування.

 

Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) в партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

 

Учасники конференції відмічають, що не всі громади виявили бажання співпрацювати, мовляв, кажуть, що не хочуть. Крім того наголошують, що є брак не викривленої інформації, що й заплутує громади та підсилює небажання об’єднуватись.

 

Проте, присутні переконують, що розробка Стратегічного плану та Статут об’єднаних громад, які розроблятимуться спільно з представниками громад в рамках проекту дасть можливість сформувати проекційне бачення функціонування об’єднаних громад у практичному ключі.

 

«Центральна влада зробила декілька помилок. Людина хоче приміряти вже дошитий піджак, тобто люди хочуть знати яка буде освіта, медицина. Тому нам потрібно дощити його. Ми маємо думати про колективну відповідальність, про участь людей у колективному рішенні, і чим швидше цей процес розпочнеться, тим краще бде для громад», - зазначив Левченко.

 

Нагадаємо, в Україні впроваджується реформа децентралізації, яка передбачає створення фінансово незалежних громад, які зможуть самостійно і на належному рівні утримувати дитячі садочки і школи, амбулаторії, будинки культури, клуби,дороги, інфраструктуру.

 

Проте найбільшою проблемою в Україні на сьогодні є сприйняття громадськості, особливо на місцевому рівні, змісту реформ, інструментів та наслідків.


25.01.2016 740 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2471 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

366

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1434
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

299
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26531
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

61
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

87
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636